Expedice BORNEO

Malajsie

za

68 900

/osoba (2 695 €)

Termíny

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Kategorie: Poznávací cesty
To nejlepší z Bornea
 
BORNEO –Sabah, Brunej a Kuala Lumpur
Tato cesta je koncipovaná jako poznávací za perlami malajské části ostrova Borneo. Borneo je třetí největší ostrov světa, který je charakteristický svým přírodním a kulturním bohatstvím. Tento ostrov budeme poznávat v malajském státě Sabah. Podíváme se do unikátního nezávislého sultanátu Brunej a  prohlídneme si Kuala Lumpur z výšky věží Petronas. Jednu noc strávíme na nádherných plážích nejsevernějšího bodu Bornea (Tip of Borneo), kde se setkává Jihočínské a Suluské moře. Navštívíme sanktuárium s orangutany v Sepilogu a projedeme se po dlouhé řece Kinabatangan uprostřed džungle, kde je možné vidět výjimečnou faunu a flóru Bornea.
 
• Vysoké hory obklopené deštným pralesem plným orangutanů a spousty dalších divokých zvířat – návštěva sanktuária orangutanů v Sepilogu u Sandakanu
• Rozmanité vodní aktivity
• Návšteva nejsevernějšího cípu Bornea – Tip of Borneo
• Nejvyšší hora Jihovýchodní Asie -  Mount Kinabalu, vysoká 4095 metrů
• Návštěva The Gomantong Caves, nejrozsáhlejší jeskynní systém Sabahu s milióny netopýrů
• Plavba po řece Kinabatangan se sledováním koupajících se slonů, krokodýlů a endemických Proboskis Monkeys
• Návštěva Bruneje, nezávislého sultanátu na vodě
• Báječný požitek z místních kulinářských specialit
… a mnohé další
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Kuala Lumpur - Praha
Lokální lety v Malajsii a Bruneji
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Uvedený program a veškeré vstupy
Transport – mikrobusy, taxíky, lodě
Česky mluvícího průvodce
Místní průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě uvedeného
Program mimo uvedeného
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučené kapesné je cca 250 Kč na den.

 

 
Na této mapě si můžete blíže prohlédnout místa, kam se na "Expedici Borneo" podíváme:
 

Den 1
Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.

Den 2
Přílet odpoledne do Kuala Lumpur. Ubytování v hotelu vedle Petronas Towers v centru města. Návštěva věží Petronas s vyhlídkou na město. Noční Kuala Lumpur. Večeře na rušné ulici ve čtvrti Bukit Bintang. Večírek v baru.

Den 3
Ráno přelet do Bruneje. Prohlídka hlavního města Bandar Seri Begawan s jeho nádhernými mešitami. Návštěva plovoucí vesnice s nemocnicemi, školami a mešitami na vodě. Prohlídka muzea sultána a projížďka městem se zastávkou u sultánského paláce. Večerní návštěva místního rušného trhu a noční prohlídka mešit a jejich zahrad, které mají v nočním osvětlení pohádkovou atmosféru.

Den 4
Odlet do Sandakanu. Odpolední prohlídka sanktuária s orangutány. Lehký trek džunglí. Ubytování v lodgii uprostřed divoké přírody. Nachází se tu světoznámé centrum, které se věnuje záchraně orangutanů. (V malajštině Orang = člověk a Hutan = les).

Den 5
Odjezd k řece Kinabatangan. Odpolední projížďka po řece. V podvečer je možné sledovat v zátokách divoká zvířata. Mnoho druhů opic včetně endemických Proboskis Monkeys.

Den 6
Brzy ráno vyjížďka na lodi. Kolem břehů řeky je možné někdy spatřit krokodýly, koupající se divoké slony, spousty ptactva a opic. Odpoledne odpočinek a relaxace. Noční lehká procházka džunglí.

Den 7
Odjezd do Kota Kinabalu. Po cestě zastávka v Gomantong caves, kde se sbírají ptačí hnízda na výrobu polévky a léků na prodloužení vitality. Zastavíme i na vyhlídce u Mount Kinabalu, nejvyšší horu jihovýchodní Asie.

Den 8
Relaxace v resortu na pobřeží Jihočínského moře. Večer návštěva kulturní vesnice Mari-Mari, nejiteraktivnější kulturní vesnici na Borneu. Můžete zde například navštívit obydlí lovců lebek, ochutnat rýžové víno a zkusit si „plivnout“ šíp na cíl.

Den 9
Pobřeží města Kota Konabalu je lemováno malebnými tropickými ostrůvky. Ostrovy nabízí krásná zákoutí k relaxaci i možnosti šnorchlování. Budeme šnorchlovat na ostrově Sapi, kde jsou nejkrásnější pohledy na korálové útesy. Pokud budeme mít štěstí, uvidíme plavat opičky, které tu tímto způsobem tráví svůj čas. Na ostrově Manukan můžeme krmit ryby přímo z ruky a relaxovat ve stínu palem. Odpoledne zakončíme BBQ.

Den 10
Borneo je protkáno sítí řek a potoků. Po jedné z nich se vydáme za nosatou opcí Proboscis (Kahauové nosatí). Po setmění nám cestu mokřady osvítí tisíce světlušek. Borneo oplývá obrovským přírodním bohatstvím a spoustou endemických druhů. Jedním z nich je opice Proboscis, žijící v mokřadech podél bornejských řek. Společně poplujeme po řece Klias a budeme doufat ve štěstí, že se nám opičí rodinka ukáže. Po západu slunce a setmění, při kterém si pochutnáme na večeři, nám zpáteční cestu osvítí tisíce blikajících světlušek.

Den 11
Odezd na Tip of Borneo. Nejsevernější cíp Bornea. Slévají se zde Sulaveské a Jihočínské moře. Vlny obou moří jsou v jiném směru. Jedná se o unikátní přírodní úkaz. BBQ na pláži. Koupání v moři.

Den 12
Dopoledne koupání na prázdné dlouhé pláži. V poledne odjezd zpět do Kota Kinabalu. Ubytování a odpočinek v hotelu s bazénem v centru města. Možnost nákupů suvenýrů. Večerní návštěva pobřežního Filipino trhu. Zde je možné vidět stovky metrů stánků s čerstvými rybami, ovocem, zeleninou a sezónními produkty. Večírek v některém z místních barů.

Den 13
Odlet zpět do Kuala Lumpur a odtud let do Prahy.

Den 14
Přílet zpět do Prahy.