Velké divy na Maledivách

Maledivy

9.8.2021 - Majka Dubová

 

I když nejsem mořský povaleč, Maledivy mě nadchly a každá návštěva je pro mě darem a potěšením.

Na cestách miluji dobrodružství a poznávání místní kultury. Takže když nás poprvé v roce 2015 napadlo kombinovat poznávací cestu na Srí Lanku s následným odpočinkem u moře na Maledivách, byla jsem velmi zvědavá, co nás tam čeká.

Mořem, místními lidmi, podmořskými žážitky, nepřeberným množstvím vodních i podvodních aktivit i pobytem na opuštěných plážích jsem byla naprosto okouzlena. Stejně jako desítky našich klientů, kteří s námi od té doby na Maledivách pobyli - ať už v kombinaci s poznáváním Srí Lanky, tak na samostatném mořském pobytu na Maledivách.

Obrázky z maledivských pláží viděl v životě snad každý. Křišťálová tyrkysová voda lemována bílými písečnými plážemi, nad kterými se sklání kokosové palmy. To je asi představa každého, kdo na Maledivy pomyslí. Patří k nim samozřejmě i krásné hotely a špičkový servis.

My jsme se rozhodli nabídnout našim klientům pobyt na lokálních obydlených ostrovech. Tedy ne na ostrově, kde je jen resort. Určitě proto, abychom mohli nabídnout cenově dostupnou variantu, ale také pro možnost setkat se s místními a se skutečným lokálním životem.

Pro mě i „účastníky zájezdu“ je vždy zážitkem vydat se lodí k různým druhům korálů na šnorchlování. Viděli jsem spoustu korálových zahrad plných „sloních uší“ a mnohých dalších podmořských útvarů, které jen stěží uvidíte, pokud nejste klasický potapěč. Nemluvě o nočním šnorchlování se žraloky. Báječné a jedinečné dobrodružství.

Baví nás také rybaření na otevřeném moři. Zážitek je to nejen pro dospělé, ale také pro děti. Potom si ty ryby s místními můžete také upéct a sníst.

Pro mě jeden s nejunikátnějších zážitků je pobyt na ostrůvku písku přibližně 50m dlouhém, omývaném ze všech stran křišťálově průzračnou vodou. Říká se mu sand bank a pocit Robinsona tu má snad úplně každý. Dopoledne vás sem zaveze luxusní motorová loď a odpoledne vyzvedne. Dobrá zkouška důvěry – že se pro vás vrátí J a také toho, jak si poradit s tak malou plochou, kde „kromě“ moře, písku a slunce už nic jiného není.

Pobyt na Maledivách tedy nemusí být jen „válečka“ u moře. Avšak je to v každém případě o dokonalém odpočinku.

Posledních pár let na Maledivy jezdí skupinky klientů s lektorkami a zúčastňují se různých seminářů a jógových pobytů. Jsou vždy nadšeni a rádi se sem vrací. Stejně jako já.

 

Nabídku našich programů na Maledivách naleznete na našem webu.

227x227.png
227x227.png
227x227.png
227x227.png
227x227.png
227x227.png
227x227.png
227x227.png
227x227.png