VIETNAM ZE SEVERU NA JIH

Vietnam

za

46 900

/osoba (1 812 €)

Termíny

  • od 24. 10. 2019 - do 07. 11. 2019 (kód: 1910VEVEPZ03)
  • od 04. 03. 2020 - do 18. 03. 2020 (kód: 2003VEVEPZ01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petr Kylián

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty

 Unikátní program určen pro milovníky aktivního cestování.

VIETNAM (Vietnamská Socialistická Republika) je nejvýchodnější zemí Indočínského poloostrova. Se svými více než 90 miliony obyvateli je 13. nejlidnatější zemí na světě. Vietnam uchvacuje nádhernou scenérií, pestrou přírodou, kulturními památkami a výbornou kuchyní. Má 300 km dlouhé pobřeží  s rozmanitými plážemi. S produkcí 39 milionů tun rýže ročně se řadí na páté místo největších světových producentů (po Číně, Indii, Indonésii a Bangladéši). I historie Vietnamu je velice pestrá. Stát získal nezávislost na Čínském Impériu  v 10. století. Poté mu vládly významné Vietnamské královské  dynastie až do poloviny 19.století, kdy Indočínský poloostrov zkolonizovali  Francouzi. Nad Francouzi  Vietnamci vyhráli v 1. Indočínské válce po japonské okupaci v roce 1940 a v roce 1954 se stal stát nezávislý. Poté se země rozdělila na dva znepřátelené státy – Severní a Jižní Vietnam, jejichž konflikt vyústil ve Vietnamskou válku vedenou mezi Severem spojeným s Vietkongem a Jihem spojeným s americkou armádou. Válka byla ukončena v roce 1975 vítězstvím Severu. Od té doby je Vietnam veden komunistickou vládou.
 
Během naší cesty projedeme Vietnam ze Severu na Jih. Navštívíme a uvidíme: HANOJ - město plné života, Lao Cai provincii na hranicích s Čínou s tradičními trhy  v Bac Ha, nádhernou krajinu v Sa Pa, dech beroucí zátoku Dračích perel Ha Long – jeden ze sedmi divů světového přírodního bohatství a zařazený na seznam světového dědictví UNESCO, zakázané císařské město u Hue, mramorové jeskyně s jeskynními buddhistickými chrámy, mořské letovisko Hoi An, město lampiónů, krytý japonský most, deltu Mekongu, exotický ostrov PHU QUOC, kde si po cestě odpočineme u moře.
 
Na fotky z již proběhlé cesty se můžete podívat v krásné fotoknize zde.
CENA ZAHRNUJE
 
Veškeré lokální přelety (4 přelety) a transport ve Vietnamu
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Ubytování + plnou penzi na lodi v Halong Bay
Popsaný program včetně vstupů (v hodnotě 8.500,- Kč)
Česky mluvícího průvodce po celou dobu 
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha - Hanoi; Ho Či Min - Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 16 - 22 000 Kč.)
Víza do Vietnamu (e-víza 25 USD, možnost zajistit naší CK za 1100 Kč - včetně ceny víz)
Individuální cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučujeme kapesné na stravu cca 200 Kč / den, budeme se většinou stravovat společně v rámci cestování a výletů v místních restauracích, kde je výborné a levné jídlo.

 

Den 1
Odlet z Prahy

Den 2
Přílet do Hanoje. Přejezd autobusem do městečka Sapa (cca 5 hodin po dálnici). Odpoledne ubytování v hotelu. Odpočinek, možnost masáží.

Den 3
Možnost výběru mezi trekem k horským kmenům nebo prohlídkou Sapa a vyjížďkou ke stříbrnému vodopádu. Večer prohlídka městečka Sapa s možností masáží – samostatně.

Den 4
Ráno odjezd do Bac Ha. Návštěva tradičních nedělních trhů v Bac Ha. V poledne odjezd autobusem zpět do Hanoje.

Den 5
Po snídani odjezd od hotelu do Ha Long Bay (cca 3 hodiny jízdy). Ubytování na lodi. Plavba mezi ostrovy v Ha Long Bay. Odpoledne návštěva jeskyně Překvapení. Výšlap na vyhlídku na celou zátoku. Večeře na lodi. STRAVA: plná penze v ceně zájezdu

Den 6
Dopoledne projížďka lodí mezi ostrůvky. Oběd v přístavu. Odpoledne návrat do Hanoje. Projížďka Hanojí na rikších. Noční život v Hanoji.

Den 7
Ráno přelet do Hue. Večer projížďka po Parfémové řece s lokální večeří (v ceně zájezdu).

Den 8
Ráno návštěva komplexu císařského Zakázaného města. Odjezd do Hoi An přes průsmyk Hai Van. Návštěva komplexu Mramorových hor s magickými jeskynními buddhistickými chrámy.

Den 9
Hoi An – relaxace u moře, večer na kolech do městečka krytý japonský most, rybí trh a další.

Den 10
Hoi An – ráno na pláži. V poledne odlet z Danangu Do Can Tho. Odpoledne projížďka na kolech mezi vesničkami a rameny Mekongu.

Den 11
Plovoucí trhy v Can Tho. Největší trhy tohoto typu ve Vietnamu.

Den 12
Přelet ze Saigonu na ostrov Phu Quoc. Relaxace u moře.

Den 13
Relaxace u moře. Možnost projížďky po ostrově na motorkách .

Den 14
Dopoledne let do Ho Chi Minh. Odpoledne návštěva tunelů Cu Chi. Noční Saigon.

Den 15
Ráno odlet z Vietnamu. Večer přílet do Prahy.