Sandipa M Simová

“... neexistuje konečná destinace. Existuje pouhá pouť. Cesta sama o sobě je životem. Nedosahovat ničeho, být bez cíle. Pouze tančit a být na pouti. Pohybovat se s radostí, bez hledání cíle…..” Osho
Sandipa M Simová
Sandipa M Simová
Sandipa M Simová
Sandipa M Simová
Sandipa M Simová
Sandipa M Simová
Sandipa M Simová
Průvodkyně Indie
Ano, nikdy mě tolik nezajímala konečná destinace mých cest, jako to cestování, pohybování se a bytí na cestě samotné.
 
Za dobrodružstvím neznámého jsem vyrážela od malička s rodiči, tenkrát v rámci naší země a východního bloku. Ale jak se otevřely vrátka bývalé socialistické klícky, začli jsme podnikat tenkrát velmi vzrušující výlety “na západ”. Nezapomenu nikdy na ta neuvěřitelná obrovská jablka na římské ulici a tolik krásných a voňavých lidí kolem. Byla to Itálie jako první země, která mě chytla za srdce.
A pak už ten pohyb ven se nedal zadržet a já pokračovala už jako mladá žena sama. Mnoho let jsem paralelně poznávala cizí kraje a sebe v nich zároveň. Žila jsem v Anglii (abych se naučila jazyk), stopovala po Evropě (abych zažila svobodu pohybu), žila ve Spojených státech (abych si vydělala na cesty) a studovala v Madridu (abych dokončila studia v Praze). A pak přišla ta “velká cesta”. S přítelem jsme si vzali baťohy, do srdce touhu objet svět a do kapes všechny prostředky, co jsme měli. Vydali jsme se na východ zeměkoule a po dvou a půl letech přijeli ze západu. Byli jsme na pouti, neexistovala jedna destinace. Projeli jsme po zemi celou Asií (od Sýrie po Bali), spočinuli u Kiwi obyvatel Zélandu, přeskákali Pacifik, prokličkovali se jižní Amerikou a pak se nasyceni vrátili do hnízda Evropy.
A život se proměnil. Přišla meditace, poznala jsem, že jsem uviděla svět, ale ještě jsem nepoznala sebe. A tak se mé cestování obrátilo jiným směrem. Dovnitř. Začala jsem jezdit po světě za meditacemi a sebepoznáním. Žila jsem a pracovala  v indickém ashrámu, stala jsem se rezidentem v italské meditační komunitě, učila se meditaci v Mexiku, ve Švédsku i Řecku. Propojovala jsem svou původní profesi psychologa s rozměrem spirituálním a pochopila, že pokud chceme poznat sebe a dosáhnout léčení a změny uvnitř nás, není to možné bez ponoření se do ticha, samoty a hluboké pravdy v nás.
Jsem velice vděčná, že žiju v době, kdy je možné být v pohybu, objevovat krásy světa, poznávat, že není jediný způsob bytí, který je ten správný a mít ten luxus cestovat po zákoutích své duše.
Velmi ráda se vracím do zemí, kde jsem se cítila dobře, přijata a svobodná. Takovými místy jsou Indie, Nový Zéland, Kambodža, Itálie, Laos. A jsem ráda, že díky mým zkušenostem v mnoha zemích světa, životem v mnoha kulturách a profesní zkušeností krizového psychologa a psychoterapeuta, facilitátora meditačních technik a především duchovní podporou komunity kolem osvíceného mistra Osha mohu doprovázet i vás na cestě poznání…. toho co je kolem a toho, co je uvnitř.
Nechte se pozvat k tanci životem, který má nekonečné podoby, tisíceré barvy a neustále je v pohybu… “... neexistuje konečná destinace. Existuje pouze pouť….
 
Pokud chcete vědět více o Sandipě jako meditující a terapeutce, můžete navštívit www.sandipa.cz
 
Těším se na společná dobrodružství :-)