Marek Jehlička

.
Marek Jehlička
Marek Jehlička
Marek Jehlička
Marek Jehlička
Marek Jehlička
Marek Jehlička
Průvodce Indie, Nepál
Devatenácté narozeniny jsem slavil v Marakechi. Dodnes si pamatuji, jak jsem dostával hobla o kolo autobusu :) A ten pocit svobody, když jsem projížděl na korbě náklaďáku berberskými vesnicemi. Pak jsem se chystal do Brazílie, ale kamarád mě přemluvil na cestu do Indie. Asi tehdy se to stalo. Omámila mě vůně všech těch exotických jídel a vonných tyčinek v prastarých chrámech, krávy v ulicích… A samozřejmě lidé. Tak pestří a jiní. A pak už to jelo. Výlet na motorce přes Albánii do Turecka, znovu Indie, Srí Lanka, Thajsko, Kambodža, Mexiko, Guatemala.. Viděl jsem spoustu krásných míst, ale.. I když jsem stál na vulkánu a shlížel na jezero Atitlán, v posvátné úctě procházel chrámy Angkoru, prosekával se mačetou a odtrhával pijavice v džunglích Kambodži a na velbloudu projížděl dunami Sahary, mojí největší láskou zůstala Indie. Vracím se sem každou zimu už skoro 10 let.
 
Setkání s Mandalou Adventure vnímám jako ohromnou příležitost podělit se s vámi o svoji lásku k Indii, k přírodě, k cestování a ke světu. Rád vám ukážu místa, která miluju, a která ve mě zanechala silný dojem. Indie málokoho nechá chladným. Lidé ji buď nenávidí nebo milují. Neznám nikoho, kdo by mávl rukou a řekl “Indie? Ale jo, bylo to fajn.”
 
Indie má mnoho tváří a některé z nich jsou drsné, špinavé a kruté. Je nesmírně intenzivní. Každý den nás konfrontuje s našimi niternými pocity, dojmy a předsudky. Mnoho představ a zvyků z domova v Indii nefunguje a tak nás den po dni svléká z těch našich představ, až nás nechá úplně nahé. Tehdy máme příležitost otevřít oči a zjistit, kdo opravdu jsme. A jak úžasný je svět kolem nás. Člověk úplně cítí, že žije.
 
Rád se také vydávám do míst, kde jsem nikdy nebyl. Líbí se mi ten proces objevování a to, že člověk tak úplně neví, co ho za rohem čeká. Těším se, že mezi vámi najdu i takové odvážné duše, které se mnou budou chtít vyrazit za dobrodružstvím i po nevyšlapaných cestách.
 
Bude mi ctí provázet vás na cestách za úžasnými objevy, které nás čekají tam venku, i uvnitř.