Lucie Schovánková

"Buď sám změnou , kterou chceš vidět ve světě." Mahatma Gandhi
Lucie Schovánková
Lucie Schovánková
Lucie Schovánková
Lucie Schovánková
Lucie Schovánková
Průvodkyně Malajsie, Filipíny

Moje velká vášeň a láska k cestování začala v kdy jsem odjela studovat na výměnný pobyt do Francie. Po návratu jsem věděla, že po ukončení studia znovu vyrazím do zahraničí, ale tentokráž někam více daleko, za novou kulturou a zvyky. Asie mne lákala odjakživa, ale byla jsem vnitřně přesvědčená, že cestování do těchto destinací je drahé, může být nebezpečné, nikoho z mých přátel tato destinace nelákala a věřila jsem, že si ji ‚prostě nemohu dovolit‘.  Jsem proto nesmírně vděčná, že jsem tyto předsudky hodila za hlavu, po ukončení studia opustila pracovní úvazek ve velké mezinárodní korporaci a odjela na roční stáž do Malajsie. Můj život nabral nový směr a rapidně se změnil už po výstupu letadla. Všechny nejistoty a strachy se rozplynuly a já si začala Asii užívat plnými doušky. A naprosto jsem si ji zamilovala. Nebylo téměř víkendu, kdy bych nebyla na výletě a často díky nízkonákladovým leteckým společnostem, v jiné zemi. Postupně jsem prozkoumala celou Malajsii, Singapur, částečně Indonésii, Bali, Lombok, Filipíny, Thajsko, Vietnam, Kambodžu, Laos, Myanmar (Barmu) a Nepál. 

Cestování nejen po památkách, ale interakce s místními obyvateli, používání výhradně lokální dopravy a ochutnávky pravé ‚pouliční‘ kuchyně, mne priměli zůstat v Asii o rok déle. Po vypršení mé stáže jsem 3 měsíce strávila sólo cestováním po Kambodži, Vietnamu a Laosu, cestou jsem se setkávala s místními neziskovými organizacemi a po mém návratu do Malajsie, jsem se k jedné místní neziskové organizaci připojila na plný úvazek. Mé zkušenosti a zážitky mi během 2 let otevřeli oči a vždy jsem se snažila tento nový pocit předat mým kamarádům a rodině, kteří za mnou jezdí na návštěvu a volenou. K expedicím Mandala Adventures jsem se přidala po krásném a neplánovaném setkání s majitelkou Majkou, během něhož jsem zjistila, že cesty, které mohu začít organizovat a celý koncept cestovní kanceláře, přesně odpovídá mým hodnotám. Tak jako je mým osobním cílem během cestování nejen poznávat památky a turistická místa, stejně tak cílem Mandala Adventures je naučit skupinky lidí opravdu cestovat, celým srdcem a duší a pomoci stát se opravdovými ‚cestovateli‘. 

Mým osobním úspěchem expedic, které povedu, nebude jen naprostá spokojenost klientů, ale také zjištění, že jsou připraveni vyrazit na příští cestu na vlastní pěst. Doufám, že se uvidíme tento nebo příští rok v Malajsii, Laosu nebo na Filipínách a už se teším, až vás obohatím o nové zážitky :-)