Kateřina Halaštová

Turista netuší, kde byl, cestovatel netuší, kam jde.“ - Paul Theroux
Kateřina Halaštová
Kateřina Halaštová
Kateřina Halaštová
Kateřina Halaštová
Kateřina Halaštová
Průvodkyně Ladakh

Cestování je moje obrovská vášeň a zároveň jeden z největších zdrojů (sebe)poznání. Miluju poznávat nové lidi, nové země, nové zvyky a cizí kultury a s tím se učit stále více o sobě. Projela jsem skoro celou Evropu, kde mi učarovalo především Skotsko a Island, byla jsem několikrát v USA, ale nejčastěji a nejraději se pohybuju po Asii. Baví mě třeba živelnost a divokost Indie, která vždycky překvapí. Ať jsem, kde jsem, nejvíc mě to ale vždy táhne do hor, když vidím kopec, prostě musím nahoru - takže i na Filipíny a do Indonésie jsem si stejně přibalila do batohu pohorky. Kromě nich je mým největším cestovatelským parťákem můj batoh. S ním jsem se toulala třeba po indických i nepálských Himalájích nebo kyrgyzském Ťan Šanu.

Ráda cestuju tak, abych se dotkla skutečné podstaty dané země, takže mě najdete tam, kde jsou místní - v místních restauracích, v místní dopravě a v homestays... Baví mě si jen tak sednout na čaj a pozorovat, jak se různá místa během dne proměňují, ráda si povídám se starými babičkami na trzích, brouzdám jen tak ulicemi a ochutnávám místní speciality.

Ladakh je moje srdeční záležitost - je to výjimečné místo, které člověka vede k tichu, ke zpomalení a ke zklidnění. Je tam krajina nepodobná žádné jiné na světě - duhové hory, zelené oázy, kláštery vysoko na skalách, průsmyky s vlajícími tibetskými vlaječkami a divoká řeka Indus. Je to místo, na které se chci a musím stále vracet a věřím, že jeho kouzlu propadnete i vy.