Dušan Jirásek

"Následuj radost."
Dušan Jirásek
Dušan Jirásek
Dušan Jirásek
Dušan Jirásek
Dušan Jirásek
Průvodce Indie
Jsem cestovatel, navštěvující Indii opakovaně již od roku 2003 a strávil zde celkem užtéměř tři roky. Cestování do Indie se mi stalo celoživotní vášní. Indie je pro mě zdrojem životní inspirace a jiného, pro naši společnost netradičního úhlu pohledu na život, přináší mi mimo jiné sebepoznání, lidskost, toleranci a respekt k odlišnosti.Mám rád tzv. pomalé cestování, kdy trávím více času na jednom místě a pronikám takpostupně a přirozeně do jeho přirozeného rytmu. V Čechách jsem měl na různá témata o Indii již více než sto přednášek a několik výstav fotografií.
 
Věnuji převážně cestám s programem, který je zaměřený na umocnění a podporu procesu osobního zrání a transformace, který při cestování do Indie, při setkání se s tak odlišnou kulturou cestovatele často zažívají. Cestování tak umožňuje účastníkům kromě poznávání jiné země, její kultury, přírody a lidí také sebepoznávání, překonání strachů, nalézání sebedůvěry, svých silných stánek, talentů a vášně, otevírá nové možnosti a jiný úhel pohledu na jejich dosavadní život. Cestování umožňuje více vnímat sama sebe a své pocity v nových situacích a učí nás větší zodpovědnosti, toleranci, pokoře a respektu k odlišnosti.
 
Již více než 20 let se věnuji tématům osobního rozvoje, přelomovým změnám v životě a realizaci vlastního potenciálu.Učil jsem se od osobností v oboru a účastnil se mnoha seminářů a workshopů na témata sebepoznání a objevení a realizaci vlastního potenciálu.
 
Začátkem roku 2018 jsem se přestěhoval na Indonéský ostrov Bali. Do té doby jsem měl na Moravě zavedenou úspěšnou masérskou a terapeutickou praxi. Provozoval tři masérská centra s týmy masérů a terapeutů. Organizoval jsem masérské kurzy, cvičení, přednášky na zdravotní i cestovatelská témata a vyučoval v masérských školách. Vytvořil a učil jsem svou originální masáž Rituál pěti elementů, inspirovanou indickým systémem Ajurvéda.