Vietnam

Vietnam

Objevte s námi asijskou destinaci budoucnosti – Vietnam. Vietnam je rychle se rozvíjející zemí a má turistům rozhodně co nabídnout – pulzující metropole Saigon a Hanoi, více než 3 tisíce kilometrů dlouhé pobřeží s krásnými plážemi, vynikající kuchyni – např. proslavenou polévku Pho, masáže a mimo jiné též špičkový golf. S cestami do Vietnamu máme osobní zkušenosti – obraťte se na odborníky a nechte si sestavit dovolenou na míru!

Informace k destinaci

Úvod

Vietnam je zemí bývalé Indočíny, nabízí turistům bohatou historii, která byla po dlouhou dobu ovlivňována mocnými kulturami jihovýchodní Asie a Čínou. Můžeme zde najít francouzské tradice a zároveň vlivy komunismu. Návštěvníky zaujme pestrou přírodou. Najdeme zde rýžová políčka, pláže s bílým pískem, tyrkysové moře a hory s rozmanitou vegetací. Pravou atmosféru dokresluje specifická kultura, zvyky a výborná kuchyně.

Počasí

Sever Vietnamu leží v subtropickém pásmu, zatímco jih zasahuje do tropického pásma. Klimatické podmínky jsou různé – od mrazivých zim až po rovníkové podnebí. Bývá obvyklé, že se teploty na severu v horách blíží k bodu mrazu a na jihu dosahují až 40°C. Vietnamské počasí ovlivňují zejména monzuny.

léto: květen až říjen
zima: listopad až duben
období dešťů: jih země od května do listopadu, na centrálním pobřeží od května do října
sucha: jih země od prosince do dubna, na centrálním pobřeží od prosince do února

Kdy nejlépe jet

Není jednoduché jednoznačně určit, která doba je pro návštěvu nejvhodnější. Jiné počasí je na jihu, jiné na severu, avšak hlavní turistická sezona ve Vietnamu trvá od listopadu do března a poté v období mezi červencem a srpnem.

Časový posun oproti ČR

+5 hod v době letního času, +6 hod. v době zimního času

Měna

Vietnamský dong (VND), aktualní kurs: 1CZK= 1122,71 VND (ke dni 3.12.2015)

Upozornění

Bezpečnost: Celková bezpečnostní situace je dobrá, jen se nedoporučují individuální cesty do odlehlých oblastí, kde vzrůstá počet kapesních krádeží.

Voda, jídlo: Nedoporučuje se pití vody z vodovodu, ledy v nápojích, je nutné pečlivě omývat zeleninu a jíst spíše tepelně zpracované potraviny.

Zajímavosti

Ti, kteří se zajímají o válku ve Vietnamu, by neměli opomenout navštěvu města Danang, které bylo v té době úplně zničené. Dnes je tu k vidění Hočiminovo vojenské muzeum, rozbité americké tanky, francouzská katolická katedrála a buddhisticka pagoda.

Zajímavá místa – kam se vypravit

Hanoj

hlavní město Vietnamu je zajímavou směsicí západního a východního světa s čínským, po staletí trvajícím, vlivem.

Nha Trang

přímořské letovisko v centrální části Vietnamu nabízí krásné písečné pláže lemované palmami

Hué

bývalé císařské město patřící na seznam světového dědictví UNESCO. K vidění je zde citadela, císařské hrobky, palác, rušné tržiště či osmiboká pagoda Thien Mu.

Ho Chi Minh City

známé také jako Saigon, je největší město Vietnamu a dřívější hlavní město Vietnamské republiky. Tvoří srdce a duši Vietnamu.

Danang

8 km na jihovýchod od Danangu se z krajiny zvedá pět mramorových hor (Ngũ Hành Sơn) nazvaných (dle staročínské tradice) podle pěti nejdůležitějších prvků : Vodní, Dřevová, Ohňová a Zemní a Kovová.

Hoi An

je malé město 30 km od Danangu, situované při ústí řeky Thu Bon. Od 16. století bylo toto místo významným námořním přístavem. Historické jádro města se dochovalo v autentické podobě. Pro svůj jedinečný ráz a zachovalost byl Hoi An připsán do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Sapa

je nejnavštěvovanější lokalitou severozápadní části země. Město Sapa leží v překrásném údolí nedaleko čínských hranic, malebná okolní krajina je poskládána z kaskádovitě uspořádaných rýžových políček. Ha Long - je známá zátoka v Tonkinském zálivu.

Ha Long

je proslulá především díky svým vápencovým skalám, které náhodně vystupují z moře a na návštěvníky zátoky mohou mnohdy působit jako osamocené monumenty.

Pagoda Nefritového císaře

jedna z nejpestřejších pagod Ho Či Minova Města, zaplněná sochami fantastických nadpřirozených bytostí a groteskních hrdinů.

Fun facts

Víte, kde se ve Vietnamu nachází unikátní místo, kde jsou tři různé ekosystémy na jednom místě ?

Doporučujeme Vám navštívit ostrov Cat Ba, který se nachází v legendární Zátoce Ha Long. Ta vypadá jako z jiného světa například proto, že je v ní asi 3000 ostrůvků, mnoho jeskyní s krápníkovými útvary a unikátní krajinou, to vše zapsané do přírodního bohatství UNESCO. Přímo na ostrově najdeme 30 druhů savců, 70 druhů ptáků a 750 druhů rostlinných druhů a to na ploše 285 km2.

Očkování

Povinná nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Vízová povinnost

Držitelé českých pasů potřebují pro návštěvu Vietnamu víza. Naše CK vám s vyřízením ráda pomůže.

Důležité kontakty

zastoupení v ČR: Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5 tel: 257 211 540 fax: 257 211 792 e-mail: dsqvietnamcz@yahoo.com úřední hodiny: 08.00 – 12.00 13.00 – 16.00 konzulární oddělení: Rašínovo nábřeží 72/1897, 128 00 Praha tel: 224 922 074 fax: 224 916 488 úřední hodiny: 09.00 – 12.00 16.00 – 17.00 (Po, St, Pá) zastoupení ČR v zahraničí: Embassy of the Czech Republic 13 Chu Van An, Hanoi tel: 00844/8454131-2 fax: 00844/8233996 e-mail: hanoi@embassy.mzv.cz web: http://www.mzv.cz/hanoi/

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review

1 2 3 4 5