Thajsko

Thajsko

Siam je jako obrovské puzzle, kde každičký kousek nabízí něco jiného. Můžete sem cestovat stokrát a pokaždé Vás něčím překvapí. Má tisíce kontrastů a milion podob, které nenajdete nikde jinde na světě. Země, která se tvrdošíjně vyhýbala všem kolonizačním procesům, aby si zachovala svoji tradiční tvář, ale přesto byla vždy otevřena vlivům západu. Siamská historie probíhala ve znamení krvavých intrik a bojů o trůn a také nelítostných válek se sousedními Barmánci a Khméry. Situace se ustálila až s konečnou porážkou Barmy v roce 1767 a nástupem dynastie Chakri na siamský trůn. Dynastie vládne zemi dodnes a královská rodina je zde v obrovské úctě. Dnes je Thajsko zemí, kde nic není nemožné – najdete tu nejpanenštější přírodu, ale i nejrušnější velkoměsta, příšeří buddhistických chrámů i neony go-go barů, chudé chýše horských kmenů, ale i nejluxusnější hotely, světově proslulé zdravotnictví, salony thajské masáže a nejlepší kuchyni na světě. Thajsko – země úsměvů, přivítá svým úsměvem i Vás.

Informace k destinaci

Úvod

Jen těžko se hledá země, která je krásná, exotická, plná přírodních krás, historických památek a navíc levná. Thajsko je totiž opravdu jedinečné v mnoha směrech. Každý si tu přijde na své. Můžete navštívit džungli deštného pralesa, domorodé horské vesničky, rýžová pole zasazená do malebné krajiny nebo tropické ostrovy plné palem. I obrovské město Bangkog má šarm, který si získá téměř každého turistu.

Počasí

Na většině území Thajska panuje tropické podnebí. Průměrné teploty v zimě se pohybují okolo 30°C přes den a v noci okolo 20°C. V létě jsou tyto teploty přes den nad 35°C a v noci pak kolem 25°C.

léto: od února do června
zima: od listopadu do února
období dešťů: od srpna do října
období sucha: od prosince do března

Kdy nejlépe jet

Nejvhodnější dobou pro návštěvu Thajska je období sucha, či-li od prosince do března.

Časový posun oproti ČR

+5 hod v době letního času, +6 hod. v době zimního času

Měna

Thajský baht (THB) , aktuální kurs : 100THB=68,81CZK(ke dni 13.12.2015)

Upozornění

Elektrická síť: Napětí 220 – 230 V; u některých typů zásuvek je nutné užít adaptér.

Thajsko je bezpečnou zemí a při řádném dodržování pravidel by se vám nemělo nic přihodit.

Očkování

Povinná nejsou žádná očkování, pouze při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) se vyžaduje záznam o očkování proti žluté zimnici. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

Doporučená očkování: žloutenka A,B, břišní tyfus

Zajímavosti

Bangkok

hlavní město Thajska, přezdívané jako Město andělů, je plné kontrastů a přeměn. Návštěvníka uchvátí jak svými historickými památkami, tak svou supermoderní výstavbou. Na jediném místě se tu střetává kultura s historií a přírodou celé země. Pobyt v Bangkoku patří vždy k nezapomenutelným zážitkům.

Královský palác

velký či královský palác byl do roku 1946 sídlem thajské královské rodiny. V prvotním okouzlení při vstupu do tohoto komplexu může návštěvník snadno podlehnout snivé dezorientaci, ale přesto lze palác snadno rozdělit na několik zcela specifických oblastí a rozlišit zde několik velice zvláštních budov. Nedílnou, ale zcela samostatnou součástí je chrám Wat Phra Kaeo.

Phuket

Ostrov Phuket se nalézá 900 km jižně od Bangkoku na území Thajska. Je to největší, zároveň však nejdražší z thajských ostrovů. Můžete obdivovat nádherné, dlouhé písčité pláže s nesčetnými mořskými zátokami. Luxusní turistické komplexy Vám nabídnou nejvyšší možný komfort. Můžete navštívit město Phuket s možností výhodných nákupů, navštívit místní trhy, denní a noční kluby, masážní salony, bary a diskotéky. Doporučujeme fakultativní výlet lodí na ostrov Jamese Bonda.

Phi Phi Island

bezesporu nejkrásnější ostrůvek Thajska. Fascinující laguna s průzračně čistou vodou, pláže s bílým pískem lemované palmovými háji, neuvěřitelně barevný podmořský svět. Pravý ráj pro potápěče – od amatérů po nejnáročnější profesionály.

Krabi

se právem považuje za jedno z nejhezčích míst v destinaci jakou je pohádkové Thajsko. Překrásné dlouhé pláže s jemným korálovým pískem, lemované palmami nabízejí ideální místo pro romantickou dovolenou.

Ko Samui

ostrov je lemován překrásnými plážemi s bílým korálovým pískem. Ko Samui je největší z 80 ostrovů souostroví, z nichž většina tvoří národní mořský park Ang Thong sestávající se z neobydlených ostrůvků a panenského korálového moře.

Ching Mai

město se rozkládá v širokém údolí na březích řeky Ping. Na západ od řeky se zvedají horské hřebeny a pokračují až k hranicím s Myanmarem. Chiang Mai je hlavním městem druhé největší stejnojmenné provincie ve státě Thajsko.

Zlatý trojúhelník

je oblast o rozloze asi 200 tisíc kilometrů čtverečních a zahrnuje tři země – Thajsko, Myanmar (dříve Barma) a Laos. Tato oblast je spojována s obchodem s opiem. Hlavním lákadlem jsou zde projížďky po řece.

Wat Phra Sing

chrámový komplex, v němž se nachází jedna z nejuctívanějších soch Buddhy na severu, stará přes tisíc let.

Vízová povinnost

Vízová povinnost pro občany ČR při pobytu do 30dní byla zrušena.

Důležité kontakty

Velvyslanectví Thajského království v ČR

Romaina Ronalda 3/481
Praha 6 – Bubeneč
tel.:220 570 055, 220 571 435
fax:220 570 049
e-mail:thaiemb@volny.cz
web:www.thaiembassy.cz

provozní hodiny – Víza:
Po-Pá 09:00 – 12:00

úřední hodiny:
Po-Pá 09:00 – 12:30, 14:00 – 17:00

Velvyslanectví České republiky v Thajsku

71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.
Patumwan P.O. Box 552, Bangkok
tel.:+66 – 22553027, 2555060
fax:+66 – 22537637
e-mail:bangkok@embassy.mzv.cz
web:www.mzv.cz/bangkok

konzulární oddělení:

tel.:+66 – 22554978

provozní hodiny:
Po-Pá: 07.45 – 16.15

úřední hodiny:
Po,St,Pá: 08.30 – 12.00

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review

1 2 3 4 5