Daniela Pilařová

"Všichni jsme jen výsledkem toho, o čem přemýšlíme." Gautáma Buddha
Daniela Pilařová
Daniela Pilařová
Daniela Pilařová
Daniela Pilařová
Daniela Pilařová
Průvodkyně Indie
Indie je snem mnoha Zápaďanů. I já jsem během svého studia humanitního oboru slýchala od intelektuálních spolužáků, že Indie je jejich sen, že chtějí odjet a zůstat tam. V té době mě Indie právě z těchto důvodů jako místo možné návštěvy spíše odpuzovalo. Vlastně jsem nechtěla jít s proudem. Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se do této země zamiluji, nevěřila bych mu ani jediné slovo…
 
Než jsem se zamilovala do Indie, zamilovala jsem se totiž – do jógy. Byly to životní útrapy různého charakteru (jak už to tak bývá), které mě dovedly do mé první lekce jógy, pak do druhé, třetí, nutily mě cvičit doma o samotě a vzdělávat se… až jsem začala jógu sama učit. A chtěla jsem poznat zemi, kde tato pro mne tak úchvatná filozoficko-duchovně-tělovědná disciplína vznikla. V lednu 2012 jsem tedy poprvé vyjela do země, jejíž kořeny jsem tak chtěla poznat.
 
Celý měsíc jsem putovala po jižní Indii v podstatě sama – pobyla jsem v jógovém ášramu v Kerale, odjela do (překvapivě studených) hor Tamil Nadu, projela si velká keralská města i jihoindický venkov a věděla jsem, že Indie bude už navždy patřit do mého srdce a cestovních plánů. Od té doby jsem se do této nádherné země vrátila mnohokrát a postupně jsem s sebou začala brát ty, kdo chtěli poznat Indii a zároveň si v této kolébce jógy také zacvičit. Vzniklo několik společných cest, které byly úžasné a jejichž výsledkem je spolupráce s CK Mandala.
 
Chystáme pro vás úžasné cesty za hranice většiny představ… do země, po jejíž půdě jdete a cítíte kontinuitu tisícileté historie a tradice. Můžete s námi cvičit jógu, ochutnávat báječnou indickou kuchyni (která zdaleka není jen vegetariánská), poznávat honosné chrámy, venkov i města, ale především – skrze syrovou nádheru a poetiku této obrovské civilizace sebe samé… o Indii platí: buď ji budete nesnášet, nebo – a to je pravděpodobnější – navždy milovat.