Za úsměvem a vlídnou jógou na Bali

Bali

za

37 900

/osoba (1 492 €)

Termíny

  • od 04. 03. 2022 - do 17. 03. 2022 (kód: 2203IDBAPS01)

Typ cesty: Relaxační pobyty

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Relaxační pobyty ID cesty: 1811IDBAPS13
Relaxovat a nechat se rozmazlovat potřebujeme úplně všichni. Ostrov Bali se svojí lahodnou energií přímo vybízí k obojímu. Na základě našich skvělých zkušeností a referencí klientů, kteří vyzkoušeli jógu přímo v námi vybraném retreat centru, jsme se rozhodli připravit relaxační a poznávací program, který kombinuje „lenošení“ na výjimečných a luxusních místech, jógu s lokálním instruktorem a návštěvu vybraných kouzelných míst, které vám pomohou pochopit a poznat místní kulturu a obyvatele tohoto magického ostrova.
 
Jógu povede WAYAN WYASA:
Narozený a vychovaný v rodině vyznávající balijskou hinduistickou tradici se Wayan Wyasa od útlého věku učil hodnotám jógového učení. Zpívání balijských manter, vytváření obětin a spojování se s duchy a přírodou bylo jeho každodenním dětstvím. v roce 2008 se začal zapojovat do mnoha jógových aktivit na své škole na Lomboku a také se zde stal jógovým instruktorem. Po ukončení střední školy v roce 2012 strávil šest měsíců v Indii. První tři měsíce se učil ayurvédě na Arya Vaidya Pharmacy Academy Coimbatore na jihu Indie, poté se přesunul do Rišikéše za studiem jógy u Mata jiUsha Dewi a Guru jiSidhartha Krishna v Omkarananda Ashram.

Po návratu na Bali začal učit jógu v Ubudu v Alam Puisi a Alam Ubud a poté v Sidemenu a také vedl workshop v Yogyakartě a na Kalimantanu na STAH Palangkaraya College.

Kromě učení na místní i mezinárodní úrovni je také členem Gandhi Puri Ashram Bali, kde učí studenty ašramu jógu a vytváření charakteru. Zvědavost prohloubit své objevování jógy ho dovedla ke studiu magisterského programu filosofie a vědy hinduismu na Denpasar State Hindu Dharma Institute v letech 2014-2017. Po absolvování dostal možnost učit jógové léčení a SPA na své střední škole.

Nyní Wayan učí klasickou hatha jógu, Hatha alignment, Hatha Flow, meditaci, jógové léčení a vytvořil vlastní unikátní styl jógy inspirovaný jeho studiem v kombinaci s balijskou kulturou a moudrostí. Nyní je Wayan masážním terapeutem - specialistou a učitelem jógy v Subak Tabola Villa a Surya Shanti Villa.

 
Cesta je připravena pro maximálně 10 účastníků.
Lekce jógy vám bude v případě potřeby překládat naše průvodkyně.
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte:
▪  Jógu s Wayanem – 5 dní / 2 lekce denně/
▪ Nejvýznamnější chrámy Bali (Matku chrámů Besakih, Mystický chrám na jezeře Bratan, Chrám netopýrů Goa Lawah, mořský chrám Tanah Lot)
▪ Klasická řemesla Bali s lekcí vaření uprostřed rýžových polí
▪ Relaxaci uprostřed rýžovišť i u moře
… a mnohé další
 
Reference z cesty:
Saša Koláčková, Olomouc - účastnice cesty na Bali na začátku listopadu 2018: 
Cvičím jógu více než 10 let, ale tyhle lekce s Wayanem na Bali byly dalším krásným krokem k pochopení, že jóga je životní názor a velké umění. Trpělivý usměvavý učitel, velký profesionál a zaroveň velmi skromný člověk se spirituálními schopnostmi. Moc jsem se za těch pár dní naučila, přestože jsme byli skupina převážně začátečníků. Nevynechali jsme nikdo ani jednu z nabízených lekcí.  
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standardu 3*** a 4**** / 6 nocí
Plnou penzi v komorním retreat centru u Ubudu / 7 nocí
Jógový program s Wayanem
1x čakra reading a čakra healing s Wayanem
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport na Bali                           
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Povinné PCR testy
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje, obědy a večeře na 7 dní pobytu
 
Doporučené kapesné cca 450 Kč na den.
 

 

Den 1
Přílet na Bali. Přejezd do léčebného resortu v centru ostrova u městečka UBUD. Krásné nové komorní centrum se jmenuje TULUS HATI / což v překladu znamená čisté upřímné srdce/a je umístěno uprostřed rýžovišť v autetické oblasti balijského venkova. Zde budeme ubytovaní 6 nocí. Součástí pobytu je plná penze.

Den 2
Ráno a večer jógový program s Wayanem, relaxace v centru, které nabízí různé způsoby odpočinku. Můžete relaxovat u bazénu, nebo na masáži – ať už tradiční nebo léčebné s místními šamany. V podvečer společně projdeme očistnou vodní ceremonií MELUKAT.

Den 3
Ráno a večer jógový program s Wayanem. Dnes navštívíme největší hinduistický chrám na Bali - Besakih, zvaný chrám Matka, který se nachází na západních svazích činné sopky Gunung Agung. Zájemci mohou absolvovat tradiční hinduistickou ceremonii s místním knězem zakončenou posvěcením.

Den 4
Ráno a večer jógový program s Wayanem, Relaxace v resortu u bazénu nebo v městečku Ubud. Možnost navštívit místní vědmu. Večer navštívíme v Ubudu tradiční balijské představení Kecak.

Den 5
Ráno a večer jógový program s Wayanem. Lekce vaření - Součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů.

Den 6
Ráno a večer jógový program s Wayanem. Dnes můžete odpočívat, jít na nákupy nebo masáže a věnovat se jen sobě. V podvečer ohňová ceremonie, kde poděkujeme za všechny dary, kterých se nám dostalo a poprosíme o vedení pro naše další kroky. Tímto očistným rituálem uzavřeme pobyt na tomto nádherném místě, kde se budeme cítit jako doma.

Den 7
Dnes nás čeká pohodová projížďka na kolech vesnicemi a rýžovými poli se sjezdem od hory Batur. Budeme moci pocítit a vychutnat si ostrov z jiného úhlu pohledu.

Den 8
Ráno pro zájemce ranní jóga, relaxace před cestou na další místo. Po poledni přesun na východní pobřeží. Po cestě návštěva chrámů Goa Lawah – významný chrám, od kterého je krásný výhled na mořské pobřeží, pláže s černým pískem a ostrov Nusa Penida. Po cestě se také na krátké zastávce podíváme, jak se ještě původní cestou získává mořská sůl. V městečku Candidasa se ubytujeme v příjemném pobřežním hotelu s vlastní pláží. Zde pobyt 5 nocí.

Den 9
Relaxace na bílé pláži Pantai Putih neboli panenské pláži, jak se někdy nazývá. Možnosti masáží přímo na pláži, nebo v altánku nad mořem v Candidase. V tomto městečku je možnost navštívit různé beauty salóny a nechat se rozmazlovat.

Den 10
Návštěva nádherného vodního paláce Taman Ujung a královských vodních zahrad Tirta Gangga.

Den 11
Relaxace na bílé pláži Pantai Putih neboli panenské pláži. Odpoledne návštěva výrobny organické čokolády. Sami si budete moci vyrobit vlastní čokoládové pralinky s příchutěmi exotického ovoce.

Den 12
Dnes můžete odpočívat u bazénu, jít na nákupy nebo masáže a věnovat se jen sobě.

Den 13
Dopoledne přejezd do přímořského letoviska Sanur, které je v blízkosti letiště. Místo je vhodné na dokoupení dárků, relaxaci u moře nebo v některém z příjemných relaxačních salonů, restaurací nebo barů. Zde strávíme v hotelu u pláže 1 noc.

Den 14
Dopoledne možnost nákupů, relaxace v hotelu u bazénu nebo u moře. Návštěva mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále v bezprostřední blízkosti moře. Je to velmi fotogenické místo s příjemnou atmosférou, kde se s Bali rozloučíme. Večerní odlet do Prahy.