THAJSKO ze severu na jih - rozmanité perly Siamu

Thajsko

za

56 900

/osoba (2 083 €)

Termíny

  • od 07. 01. 2021 - do 22. 01. 2021 (kód: 2101THTHPZ01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Víte, proč je Thajsko dlouholetá oblíbená exotická destinace? V této neskutečně pestré zemi si totiž každý najde to své. Ať už vás láká pulzující noční život v Bangkoku, bílé pláže s tyrkysovým mořem a neuvěřitelnými vápencovými skalními formacemi, setkání se slony, majestátnost památek staré říše a buddhistických chrámů se zlatými pagodami, horské kmeny na severu země nebo vaše chuťové buňky tančí při vyslovení "thajská kuchyně", Thajsko dokáže uspokojit vše.
 
Cestu začneme na poklidném severu, kde si užijeme den se slony, objevíme krásy Chiang Mai a jeho chrámů i rušného nočního marketu, vyzkoušíme thajskou masáž a vyjedeme na nejvyšší horu Thajska Doi Inthanon, odkud můžeme obdivovat horské scenérie i rozmanitou přírodu a vodopády na hoře samotné, stejně jako místní kulturu horských kmenů. Po prozkoumání jeskynního komplexu Chiang Dao za svitu lucerniček a návštěvy nádherných horkých pramenů se lodí po řece přesuneme do města Chiang Rai se svým pohádkovým bílým chrámem. U Chiang Rai se ztratíme na treku džunglí, kde se naučíme nové dovednosti. Po seznámení se s osmimilionovou metropolí Bangkokem a jeho nejvýznamnějšími památkami - Velkým palácem a chrámem Smaragdového Buddhy navštívíme pestrobarevný plovoucí trh a impozantní ruiny kdysi hlavního města Ayutthaya a jeho chrámů. V druhé části zájezdu se přesuneme na tropický jih do zátoky Railay Bay, kde můžete relaxovat a užívat si koupání, místní nabídky sportovních aktivit či masáží a nebo sami podnikat výlety na okolní nádherné ostrovy, jeskyně a chrámy.
 
Celá cesta pro nás bude zároveň kulinářským zážitkem. Vyhlášená thajská kuchyně používá místní čerstvé suroviny i koření a chutná zejména po citrónové trávě, čili a mořských plodech.
 
CENA ZAHRNUJE
 
místní lety Chiang Rai - Bangkok, Bangkok - Krabi a zpět
místní pozemní i lodní dopravu
ubytování se snídaní
program a vstupy
česky mluvícího průvodce
místního průvodce
 
CENA NEZAHRNUJE
 
letenku Praha - Chiang Mai a Bangkok - Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 14 - 18 000 Kč.)
osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
jídlo kromě snídaně
program a aktivity nad rámec cesty (masáže, noční život...)
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučené kapesné je cca 350 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Chiang Mai.

Den 3
Dopoledne si odpočineme po cestě a odpoledne navštívíme sloní útulek, kde se setkáme s jeho obyvateli a poznáme slony jako jednotlivé osobnosti s tím co mají a nemají rádi, můžeme je nakrmit, vykoupat se s nimi v bahenní lázni a v řece, projít se k vodopádu... Ve zdejším útulku neprovozují jízdy na slonech, při kterých bývají zvířata zneužívána.

Den 4
Objevování Chiang Mai - navštívíme jeden z nejdůležitějších chrámů v Chiang Mai Doi Suthep, prohlédneme si centrum města a jeho chrámy - stříbrný chrám se stříbrnickými dílnami kolem a chrám Wat Chedi Luang, kde kolem 6h odpoledne zpívají mniši, můžete si dát thajskou masáž v centru pro bývalé vězeňkyně a večer navštívíme noční trh.

Den 5
Vydáme se na nejvyšší horu Thajska a do stejnojmenného národního parku Doi Inthanon, kde kromě přírodních krás zažijeme kulturu thajských horských kmenů. Ráno se projdeme nenáročnou 2h procházkou k nádherným vodopádům a dozvíme se něco o rostlinách, které se používají k vaření i léčení. Navštívíme vrchol Doi Inthanon, tyčící se v 2565 m. Poté navštívíme trh ve vesnici Hmongů a vesnici etnika Karen, kde se můžeme naučit více o tradičním způsobu tkaní i životě ve vesnici a kolem. Na cestě zpět navštívíme další velký vodopád.

Den 6
Navštívíme jeskyni a jeskynního chrám Chiang Dao, kde nás paní s lucerničkami provedou i méně přístupnými částmi jeskyně. Přesun do městečka Thaton u hranic s Myanmarem, návštěva staré továrny na zpracování rýže. Přenocování v bungalovech u řeky.

Den 7
Po brzkém vstávání se půjdeme podívat na trh a dát almužnu mnichům. Navštívíme pagodu na kopci, ze kterého je krásný výhled na okolní hory, pole a řeku vinoucí se v údolí. Navštívíme tradiční vesnici etnika Lahu a chrámové horké prameny. Poté se poplavíme tradiční lodí kaňonem a mezi poli a vesnicemi místních obyvatel do Chiang Rai, kde navštívíme unikátní Bílý chrám. Přenocování v Chiang Rai.

Den 8
Dnes si užijeme trek džunglí, kde se naučíme různé dovednosti - jak si uvařit v bambusu nebo banánovníkových listech, jak si vyrobit vlastní nádobí z bambusu, co se dá v džungli jíst a mnoho dalšího. Možnost přenocování v homestayi v tradiční vesnici nebo návrat do Chiang Rai.

Den 9
Ranní přelet do Bangkoku, odpoledne navštívíme Velký palác, chrám Smaragdového Buddhy Wat Phra Kaew a nedaleký zajímavý trh s amulety. Vyzkoušíme také rušnou veřejnou dopravu lodí po říční tepně Bangkoku Chao Phraya. Zájemci mohou objevit rušný noční život.

Den 10
Ráno se podíváme na tradiční plovoucí market a poté navštívíme bývalé královské město Siamské říše Ayutthaya (UNESCO), historický komplex s nespočtem chrámů a působivých ruin.

Den 11
Ranní přelet na Krabi a přejezd lodí do místa ubytování v Railay Bay, relaxace v krásné uzavřené zátoce.

Den 12
Program na následující 3 dny: V Railay bay můžete především relaxovat, odpočinout si a užít si koupání a pláží. Pro aktivní je zde možnost pestrých fakultativních výletů z Railay Bay (na ostrov Jamese Bonda Khao Phing Kan, ostrov Koh Phi Phi s projížďkou lodí kolem okolních ostrůvků, návštěva Tygří jeskyně - meditačního centra s dechberoucím výhledem, do jeskynního chrámu Wat Suwana Kuha, lekce vaření...) nebo aktivity přímo v Railay Bay - pronájem kajaků, šnorchlování, masáže, návštěva Diamantové jeskyně, návštěva Phra Nang Cave Beach s jeskyní se svatostánkem plným sošek falusů, procházky na vyhlídky, lezení po skalách nebo akční trek s lezením po lanech k laguně uprostřed poloostrova.

Den 15
Přelet do Bangkoku a odlet do Prahy.

Den 16
Přílet do Prahy.