TAIWAN - CESTA DO ZEMĚ VLÍDNOSTI

Taiwan

za

75 900

/osoba (2 778 €)

Termíny

  • od 01. 10. 2020 - do 15. 10. 2020 (kód: 2010TATAPZ01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty ID cesty: 1810TATAPZ01

Už jste někdy přistávali na spícím draku zahaleném v oblacích? Tak to jste ještě nebyli na Taiwanu, skryté perle Asie, obývané těmi nejvlídnějšími lidmi, které na cestách můžete potkat. Když sem poprvé přijeli Portugalci, pojmenovali jej Ilha Formosa - krásný ostrov, o čemž se návštěvníci přesvědčují dodnes.

Taiwan protíná pohoří s více než 200 vrcholy s výškou přes 3000 m.n.m. a nejvyšší horou Yushan, dosahující úctyhodných 3952 m. n. m. Okouzlující krajina s pohořím klesajícím přes alpinské louky, tropické lesy a úrodné nížiny až k tyrkysovému pobřeží s písčitými plážemi i skalními útesy je protkána mramorovými roklemi, vodopády, horkými prameny, tisíciletými stromy a na jaře i kvetoucími třešněmi. Kulturní bohatství nezaostává za krásami přírody. Taiwan se může pochlubit nejlepší sbírkou čínského umění na světě, nespočtem buddhistických, taoistických a konfuciánských chrámů, rozmanitým kulturním dědictvím původních obyvatel i moderní architekturou. Pulzující metropole se svou dominantou, mrakodrapem Taipei 101, stojí v harmonii s malebnými starými městečky. Taiwan se svou kuchyní kombinující různé vlivy je znám jako gurmánský ráj. Večer ožívají vyhlášené noční trhy, kde můžete ochutnat vše možné i nemožné od olihní na špejli po smradlavé tofu či módní bubble tea, nebo si v klidu vychutnat unikátní světoznámé čaje v příjemných čajovnách. Milovníky hor jistě potěší procházky, při kterých můžete obdivovat západy a východy slunce či pozorovat moře oblak pod vámi.

Pojeďte s námi zažít harmonii a okouzlení při cestách po tomto mírumilovném draku, spícím kdesi daleko v Tichém oceánu.

CENA ZAHRNUJE:

Letenku Praha - Taipei - Praha
Ubytování se snídaní 12 nocí
Program a vstupy uvedené v nabídce
Transport - mikrobusy, taxíky, vlak, MHD
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 

CENA NEZAHRNUJE:

Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě snídaně
Program mimo uvedeného, fakultativní výlety
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučené kapesné je 400 - 500,- Kč na den.

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Taipei, přesun do kláštera Shitoushan, přenocování v poklidné atmosféře rozlehlého kláštera zasazeného mezi zalesněnými horami.

Den 3
Prohlídka kláštera a okolí, přesun do historického městečka Lukang, prohlídka historického centra s úzkými uličkami, chrámu Matsu, nejstaršího chrámu na Taiwanu Longshan, prohlídka dílen na výrobu lampionů a vějířů, ochutnávka místních specialit.

Den 4
Přesun do horského přírodního parku Alishan scénickou cestou mezi horami, prohlídka pralesa s tisíciletými cypřiši, třešňového sadu a chrámů zasazených mezi nimi, pozorování západu slunce.

Den 5
Výlet vláčkem na východ slunce nad nejvyšší horou Taiwanu Yushan a "moře oblak", návštěva čajových plantáží, přesun scénickou cestou z hor do druhého největšího města Kaohsiung.

Den 6
Procházka kolem Lotosového jezera s pagodami jara a podzimu, přesun do národního parku Kenting, oblíbeného přímořského letoviska. Volný program, odpočinek. Fakultativně Muzeum mořského života a akvárium.

Den 7
NP Kenting - koupání v moři, odpočinek, procházky po pobřežní krajině a tropickým lesem, nádherné pláže, bizarní skalní formace, večer prohlídka věčných plamenů.

Den 8
Přesun do Hualienu, návštěva obloukového mostu Sanxiantai spojujícího Taiwan a blízký ostrov, přejezd scénickým východním pobřežím do Hualienu. Večer návštěva místního nočního trhu s všemožnými dobrotami a aboriginskými specialitami.

Den 9
Objevování krás NP Taroko - jednoho z přírodních divů Asie, pěší turistika parkem s dechberoucím mramorovým kaňonem a tyrkysovou řekou Liwu protkaným tunely, chrámy, visutými mosty a vodopády, obklopený lesnatými kopci, navštívíme svatyni věčného jara, vodopád Baiyang, vlaštovčí jeskyni, dozvíme se o místním domorodém kmenu a další. Návštěva útesů Qingshui.

Den 10
Přesun vláčkem do Jiufen, malebného městečka, jehož půvaby se inspirovali tvůrci Cesty do fantazie, prozkoumávání uliček osvětlených červenými lampiony, ochutnávka místních specialit a světoznámých taiwanských čajů.

Den 11
Dnes se přesuneme přes stará hornická města a "zlatý vodopád" k bizarním skalním formacím Yehliu, navštívíme NP Yangmingshan s vulkanickou aktivitou a přesuneme se do Beitou.

Den 12
Beitou - oblíbené lázeňské městečko, navštívíme horké prameny, odpočineme si a odpoledne se přesuneme do Taipei. Navštívíme Taipei 101 - nejvyšší budova světa své doby, výhled na západ slunce nad městem ze Sloní hory.

Den 13
Taipei - metropole Taiwanu, návštěva National Palace Muzeum - nejlepší sbírky čínského umění na světě, možnost návštěvy Muzea domorodých kultur, Čankajškův památník a výměna stráží, Ximending - moderní část města zářící neony, pro zájemce rušný noční market.

Den 14
Návštěva chrámu Bao an a Konfuciova chrámu, ulice Dihua s prodejnami čínské medicíny, objevování taipeiské gastronomie, odlet do ČR.

Den 15
Přílet do Prahy.