SUMBA a FLORES - cesta na divoký východ

Indonésie

za

66 900

/osoba (2 449 €)

Termíny

  • od 10. 09. 2020 - do 23. 09. 2020 (kód: 2009IDSMPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Tato cesta je koncipována jako poznávací výprava do netradičních a dosud málo známých částí Indonésie. Zažijte unikátní kultury a jejich tradice, panenskou přírodu i dechberoucí setkání s jedinečnou faunou. Na tuto cestu jen tak nezapomenete.
 
SUMBA
 
Liduprázdné pláže - fascinující domorodá kultura - specifická architektura tradičních vesnic - megalitické hrobky - divoká příroda
 
Sumba, jeden z mnoha ostrovů Indonésie, patří sice k nejchudším částem této země, ale může se chlubit specifickou, stále velmi živou kulturou a divokou historií. Ačkoli leží nedaleko od oblíbeného Bali, turismus na tomto ostrově je teprve v začátcích, což znamená, že na panenských plážích, vodopádech a v tradičních vesnicích s domy s vysokými střechami a megalitickými hrobkami budete téměř sami. Původní víru Marapu, jejíž součástí jsou rituální zvířecí oběti a uctívání předků, stále praktikuje velká část obyvatel a ovlivňují podobu jejich života. Pokud Vás láká objevovat stále ještě nedotčené destinace, je pro Vás Sumba to pravé. Součástí programu je jedna noc romantického kempování na pláži.
 
Více fotek s trochou povídání z naší expediční cesty na Sumbu najdete zde.
 
 
 
FLORES
 
Hora duchů Kelimutu - tradiční horské vesnice – panenská pláž Koka
 
Na jedinečném ostrově FLORES, který vyniká malebnou scenérií majestátních vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří Duchů – Kelimutu. Je známo díky jeho třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Navštívíme i panenskou pláž Koka.
 
KOMODO
 
Romantická jízda lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým písem - tyrkysové moře – plavání s mantami – Národní park
 
KOMODO Čeká nás nezapomenutelná výprava za komodskými draky na ostrově KOMODO a RINCA. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, kranasy, královské makrely, hejna tuňáků a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant. Tyto dny jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny.
 
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha-Jakarta-Praha
Přelety Jakarta-Denpasar
                Denpasar-Tambolaka
                Waingapu-Denpasar
                Denpasar-Ende
                Ende-Labuan Bajo
                Labuan Bajo-Jakarta (s přestupem na Bali)
Veškerý transport
Ubytování se snídaní
2 noci na Bali
4 noci na Sumbě
5 nocí Flores a Komodo
Plnou penzi po celou dobu na Sumbě a na lodi na Komodo
Zajištění kempingového vybavení
Program a vstupy uvedené v nabídce
Česky mluvícího průvodce
Místní průvodce
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
obědy a večeře mimo uvedeného
Příplatek za jednolůžkový pokoj

 Na této mapě si můžete blíže prohlédnout místa, kam se na "Sumba a Flores" podíváme:

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet na Bali, přespání v hotelu v blízkosti pláže.

Den 3
Přílet na Sumbu do města Tambolaka. Návštěva muzea Kulturního dědictví Sumby. Uvidíme zde staré artefakty, tradiční šperky a ikaty (ručně tkané látky), nástroje a obrazy s výjevy místních tradic. Navštívíme tradiční vesnici MANOLA, kde život plyne pomalým tempem a stařenky na verandě žvýkají betel.

Den 4
Výlet na pláže Watu Malandong a Bwanna, kde se nachází úctyhodný kamenný oblouk, tradiční vesnice Ratenggaro s domy s vysokými střechami, přístav a skalnaté pobřeží Pero, tyrkysové slané jezero Weekuri, které odděluje od oceánu jen skalní stěna, překrásná zátoka Mandorak.

Den 5
Procházka k vodopádu LAPOPU. Ve vodách vodopádu je mnoho minerálních látek, což způsobuje tyrkysovou barvu vody a tvorbu usazenin, které vypadají jako krápníky. V tomto vodopádu se můžeme vykoupat. Odlehlá tradiční vesnice Waiwuang, odkud je nádherný výhled na pobřeží, dlouhé panenské pláže Marosi a Karewei.

Den 6
Návštěva megalitických hrobek v PASUNGA, KABONDOK a LAI TARUNG. Na Sumbě je pohřbívání provázeno tradičním rituálem Tarik Batu. Místní tahají obrovské megalitické kameny z velké dálky a cesta je doprovázena rituálním obětováním buvolů, tanci a podle vzdálenosti, odkud se kámen nosí, může cesta trvat i několik dní. Scénická cesta skrze prales a savany, vyhlídka na travnaté kopce Wairinding, relaxace na pláži Walakiri Beach.

Den 7
Návštěva výrobny tradičních tkaných látek - ikatů AMA TUKANG, přejezd na letiště ve Waingapu, přelet na Bali. Přenocování v hotelu v blízkosti pláže.

Den 8
Let do ENDE, FLORES - odpoledne návštěva tradiční vesnice Saga, umístěné v kopcích s nádhernými výhledy na okolní hory a vodopády. Místní lodě žijí stále v souladu s přírodou a místními tradicemi. I když jsou silně věřícími katolíky, všechny životní události jsou i nadále posvěceny tradičními animistickými rituály v kopcích nad vesnicí. Nocleh v MONI. (2 noci na jednom místě)

Den 9
KELIMUTU, KOKA BEACH - Východ slunce nad sopkou KELIMUTU. Krátký výstup k barevným jezerům doplníme procházkou kolem kráterů všech tří jezer. Secret waterfall, ke kterému je krásná procházka mezi políčky a loukami s pasoucími se krávami. Odpoledne na panenské exotické pláži KOKA BEACH. Tato pláž má dvě sbíhající se pobřeží. Z křišťálové vody při koupání je vidět dechberoucí zvedající se pohoří.

Den 10
LABUAN BAJO – Přelet na západ ostrova, odkud se vyjíždí na komodské dobrodružství. Večer návštěva rybího trhu.

Den 11
RINCA A KOMODO - Lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovů Rinca a Komodo s endemickým druhem ještěrů tzv. komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu. Na těchto ostrovech je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži. Koupání a šnorchlování na okolních ostrovech. Nocleh na lodi u romantické Pink Beach.

Den 12
MANTA POINT - Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovat například mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je zašnorchlovat si s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde můžou být i stovky. Při západu slunce návrat do Labuan Bajo.

Den 13
PŘELET DO JAKARTY - Dopoledne relaxace v hotelu s bazénem. Odpoledne přelet do Jakarty. Noční let zpět do Prahy.

Den 14
Přílet do Prahy.