To nejlepší středního a jižního Vietnamu

Vietnam

za

44 900

/osoba (1 644 €)

Termíny

  • od 18. 11. 2020 - do 01. 12. 2020 (kód: 2011VEVEPZ01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Miroslav Dub

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Chutě, vůně a krásy středního a jižního Vietnamu čekají na této cestě na ty, kteří touží po luxusním ubytování, odpočinku a přesto pestrých zážitcích.
 
Vietnam - zemi pestrou svojí historií, tradicemi, kuchyní i přírodním bohatstvím – navštívíme v její centrální a jižní části. Budeme ubytováni v krásných resortech a odtud vyjíždět do okolí poznávat zajímavá a důležitá místa této části Vietnamu. Kromě Purpurového císařského zakázaného města ležícího na Parfémové řece, navštívíme kouzelné město lampiónů – Hoi An, romantické město zapsané v seznamu kulturního dědictví UNESCO a hlavní velkoměsto jihu – Ho Či Minovo město, které tepe 24hodin denně. Přímo na deltě obří řeky Mekongu budeme spát ve stylových bambusových bungalovech a prožijeme pravý život kolem tohoto životodárného toku.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Veškeré lokální přelety a transport ve Vietnamu
Ubytování se snídaní
Česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty
Lokálního průvodce
Popsaný program včetně vstupného
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Saigon - Praha (V případě zájmu zajistíme – cena se obvykle pohybuje od 16 do 19 000 Kč.)
Individuální cestovní pojištění / naše CK může zajistit za cca 1100,- Kč/
Víza do Vietnamu / 40 USD – online aplikace / nebo může zajistit naše CK za 1.300,- Kč/
Stravu vyjma uvedeného
Nápoje
Aktivity mimo program
Ubytování v jednolůžkovém pokoji / 16.500,- Kč

DOPORUČENÍ
Kapesné cca 450 Kč na den.
 

 

Den 1
Seznámení na letišti a odlet do Ho Či Minova města.

Den 2
Přílet do Vietnamu. Ubytování v hotelu v centru Ho Či Minova města. Zde se po krátkém osvěžení po cestě můžeme vrhnout do víru nočního života velkoměsta. Ubytování v hotelu v centru Saigonu.

Den 3
Dopolední FOOD TOUR. Absolutně výjimečný zážitek. Budou nám oči přecházet nad kreativitou vietnamské pouliční kuchyně. Odpolední cca hodinový přelet do HUE. Odtud přejezd na pobřeží. Ubytování v nádherném přímořském resortu na pobřeží (https://anamandarahue-resort.com/) Zde strávíme 4 noci.

Den 4
Odpočinek v resortu. Možnost návštěvy spa (není v ceně), vodní aktivity, relaxace.

Den 5
Výlet do města HUE s komplexem Zakázaného královského města.

Den 6
Odpočinek v resortu. Možnost návštěvy spa (není v ceně), vodní aktivity, relaxace.

Den 7
Dnes se přesuneme do malebného městečka Hoi An. Po cestě zastavíme v průsmyku HAI VAN, odkud jsou za pěkného počasí krásné výhledy na moře. Poté se zastavíme v nádherných mystických mramorových horách MARBLE MOUNTIES s jeskynními buddhistickými chrámy. Ubytujeme se v krásném resortu na pobřeží. (http://www.http://tropicalbeachhoianresort.com//). Zde budeme spát 4 noci.

Den 8
Odpočinek v resortu. Možnost půjčení kola a projížďky po okolí. Užívání masáží apod.

Den 9
Prohlídka městečka Hoi An zapsaného v seznamu památek UNESCO. Projdeme nábřeží a živý trh s ovocem, zeleninou, rybami a masem. Od unikátního krytého japonského mostu pak projdeme několik městských tradičních domů. Atmosféra tohoto kouzelného romantického města, zvaného město lampiónů, nás zanese zpět do dávných časů.

Den 10
Kurz vaření v organické zahradě uprostřed rýžových polí. Zde se naučíte nejen vynikající jídlo uvařit, ale také je nádherně upravit na talíři.

Den 11
Hoi An – ráno relaxace. V poledne odlet z Danangudo Can Tho. Odpoledne projížďka na loďce na ramenech Mekongu. Ubytování ve stylových bambusových bungalovech u ramene řeky. (http://www.nguyenshack.com/cantho/). Zde budeme spát 2 noci.

Den 12
Návštěva ranních plovoucí trhů v Can Tho. Největší trhy tohoto typu ve Vietnamu. Odpoledne projížďka na kolech mezi vesničkami a rameny Mekongu. Zde uvidíme tradiční život kolem této úchvatné řeky.

Den 13
Přejezd zpět do Saigonu. Let zpět do Prahy.

Den 14
Přílet do Prahy.