SRÍ LANKA - Kouzlo jiskřivého ostrova

Srí Lanka

za

48 900

/osoba (1 790 €)

Termíny

  • od 11. 11. 2020 - do 25. 11. 2020 (kód: 2011SLSLPZ03)
  • od 17. 03. 2021 - do 31. 03. 2021 (kód: 2103SLSLPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Srí Lanka – malý ostrov pod Indií fascinuje své návštěvníky již po staletí svojí pestrostí. Jeho tvar je připodobňován k slze, která padá z Indie, k perle nebo mangu. V sinhálštině jeho název znamená Oslnivý nebo Zářivý ostrov. Během naší cesty se setkáme s mnohým bohatstvím tohoto ne velmi rozlehlého ostrova. Pojedeme vlakem i tuk tukem přes překrásné čajové plantáže, budeme relaxovat na krásných písčitých plážích, projedeme se jeepem nádherným národním parkem plným divoké zvěře, navštívíme pestré buddhistické chrámy a ochutnáme pikantní místní kuchyni. Místní rostliny se používají v ayurvédské medicíně. Podíváme se do zahrady koření a můžeme se nechat i rozmazlovat na tradiční masáži. 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Srí Lanka – Praha
Veškerý transport na Srí Lance
Ubytování kategorie 3*** se snídaní
Vstupy v rámci nabízeného programu
Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Vstupné mimo program stravování (obědy a večeře)
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Poplatek za víza
 
S sebou doporučujeme kapesné cca 450,- Kč na den.

Den 1
Odpolední let z Prahy do Colomba.

Den 2
Ráno přílet do Colomba - přejezd cca 30 minut do přímořského městečka Negomba. Ubytování v hotelu a relaxace po cestě. Odpoledne možnost návštěvy ayurvédského centra. Tam si můžete nechat namasírovat celé tělo , nechat se zkrášlit nebo absolvovat proceduru Shirodhara.

Den 3
Přejezd do centrální části ostrova do Sygiriya, k obří skále, vyrůstající z centrálních plání. Sigiriya byla v roce 1982 zapsána na seznam UNESCO. Odpoledne nás čeká osobitá jízda na slonech v místní vesnici. Slony si po jízdě můžete i vykoupat. Po cestě do Sigiriya navštívíme jeskynní chrám Dambulla. Tento chrám se sochami stovek Buddhů je považován za nejkrásnější chrám na Srí Lance.

Den 4
Ranní výstup na vrchol Sygiriya zvaný Lion rock s nádherným výhledem daleko do okolí. Na vrcholku objevíme i trosky starého osídlení. Odpoledne relaxace nebo úžasné ájurvédské masáže (nejsou součástí ceny zájezdu).

Den 5
Přejezd do Kandy, významného buddhistického místa. Po cestě navštívíme zahradu koření, kde dostaneme vyčerpávající výklad o jednotlivých rostlinách. Navštívíme krásně barevný hinduistický chrám. Večer se zúčastníme tradiční ceremonie v chrámu Buddhova zubu, probíhající několikrát denně. Budeme mít možnost vnořit se až po uši do budhistické Srí Lanky.

Den 6
Dopoledne návštěva nádherné královské botanické záhrady v Kandy. Můžeme zde obdivovat rozsáhlé palmové aleje, obrovské fíkusy, salámovníky a další množství rostlin v rozměrech , které jsou v našich zeměpisných šířkách nemožné vypěstovat. Přejezd do Nuwara Ellya, „malé Anglie“ 19. století, ve které se prohánějí tuk tuky a dámy v nádherných sarongách. Nezbytná návštěva čajové fabriky, kde na vás dýchne stará koloniální epocha.

Den 7
Odjezd do Ella, oblíbené vesnice na vysočině, která je východiskem pro procházky mezi rozlehlými čajovníkovými plantážemi. Část cesty do Ella projedeme mezi plantážemi místním vlakem s velmi osobitou atmosférou. Krásná nenáročná procházka na vrchol Little Adams Peak s nádhernými výhledy do Ella Gap.

Den 8
Výjezd tuk tuky na Lipton´s Seat, místo, ze kterého každý den Sir Thomas Lipton obhlížel své plantáže. Přejezd přes vodopád Diyaluma do Národního parku Yala, oživlé knihy džunglí, kde budeme-li mít štěstí, uvidíme mimo opic, pávů, slonů a mnoha jiných zvířat i levharta. Přenocování v blízkosti parku.

Den 9
Návštěva národního parku v jeepech a večerní přejezd na krásnou jižní pláž v Tagalle.

Den 10
Relaxace na pláži v Tagalle.

Den 11
Přejezd na pláž v Mirissa, malého přímořského městečka s jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Stříbřitá pláž má pozvolný vstup do vody, je vhodná k plavání. Mirissa leží jižně od Galle, města, které naleznete na seznamu UNESCO.

Den 12
Relaxace na pláži (fakultativně ranní pozorování velryb nebo výlet do Galle).

Den 13
Relaxace na pláži

Den 14
Dopoledne relaxace na pláži, odpoledne přejezd na letiště. Noční let do Prahy

Den 15
Přílet domů