SRÍ LANKA individuálně - zimní okruh

Srí Lanka

za

32 900

/osoba (1 205 €)

Typ cesty: Pobytové balíčky

Kategorie: Pobytové balíčky
Nabídka pro zimní měsíce - LISTOPAD - DUBEN
 
Chcete si užít nádherný ostrov Srí Lanku ve společnosti  svých přátel nebo rodiny a k tomu mít komfort a profesionální servis při přípravě cesty i na cestě samotné? Současně si chcete užít dovolenou bez zbytečných rizik a únavného smlouvání? Přitom máte rádi cestování bez velkých skupin a cizých lidí? 
 
Pro vás jsme připravili cestu na Srí Lanku, na které uvidíte mnoho zajímavých míst, budete relaxovat a ještě se spousty věcí o tomto ostrově dozvíte. Budete cestovat s prověřených anglicky mluvícím průvodcem, který se o vás postará a zajistí vše potřebné přío n amístě. 24hodin vám bude k dispozici klientská linka, kam se budete moci obrátit v případě jakýchkoliv dotazů. Máte-li speciální přání, co byste chtěli na Srí Lance vidět nebo zažít, rádi vám program upravíme na míru.  
 
Srí Lanka - Země čaje, slonů, pláží a prastarých chrámů
Cesta je koncipována jako pobytová a poznávací. Je kombinací kouzelných cestovatelských zážitků s pestrým programem a odpočinku na písečných plážích Srí Lanky. Mimo jiné návštěva nejstarších čajových plantáží sira Thomase Liptona, procházka po Hortonových pláních až na WORLD's END, návštěva Lví skály a chrámu Buddhova zubu, a mnohé další.
 
Na cestě uvidíte a zažijete:
  • Čaj z plantáží prvních pěstitelů čajů
  • Projížďku vlakem mezi horami a čajovými plantážemi
  • Procházka náhorní rovinou Horton plains
  • Královské město Kandy se slavným Chrámem Buddhova zubu
  • Tajemná skalní pevnost Sigirya
  • Malebné horské scenérie s vodopády
  • Vynikající karí a mnohé další…

 

CENA JE PLATNÁ PRO JEDNU OSOBU PŘI SKUPINĚ 4 OSOB
V případě, že plánujete cestovat v jiném počtu, cenu Vám na vyžádání spočítáme.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Zajištění víza na Srí Lanku
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelech středně vyššího standartu se snídaní
Nocleh v luxusních stanech ve Wilpatu National Park včetně Safary v Jeepech
Transport se spolehlivýcm vyzkoušeným řidičem / dle programu / a doprovod anglicky mluvícího průvodce
Veškerý program a vstupné uvedené v itineráři
Česky mluvícího poradce na telefonu 
Veškerý servis CK
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku na Srí Lanku a zpět / cena obvykle od 12ti  do 15tis Kč - můžeme zajistit/ 
Stravu mimo snídaně
Program mimo uvedeného
Soukromé cestovní pojištění a pojištění storna cesty
 
Doporučené kapesné cca 350,- Kč.
 

 

Den 0
Odlet z Prahy.

Den 1
Přílet na SL, a přejezd do národního parku Wilpattu a ubytování ve Wilpattu Campsite. /jedna noc v luxusních stanech přímo v národním parku /

Den 2
Wilpatu Safari v jeepech / cena již zahrnuta v ceně noclehu /Poté přejezd do Sigiriya. Zde ubytování 2 NOCI

Den 3
LION ROCK - Tento den nás čeká jedna z největších pozoruhodností Srí Lanky, skalní pevnost Sigiriya se zbytky osídlení na vrcholu zapsaná v UNESCO. Pevnost je obklopená vodními a terasovitými zahradami. Cestou k vrcholu můžeme obdivovat starodávné skalní fresky. Vchod do pevnosti hlídal obrovský lev vytesaný do skály,z něhož se dochovaly už jen tlapy. Odpoledne možnost Village tour (není součástí ceny), která obsahuje jízdu na vozech táhnutých voli, projížďku na jezeře na loďkách a ochutnávka místního karí nebo projížďka na kolech po krásném okolí. Nocleh v Sigiriya.

Den 4
Přejezd do centra Srí Lanky do královského města KANDY. Návštěva zahrady koření, kde se dozvíte o léčabných účincích různých rostlin, jak se používají v tradiční AYURVÉDĚ. Uvidíme zde , jak se pěstuje vanilka, skořice, pepř, kardamon a jiné druhy exotického koření. Před cestou návštěva chrámového komplexu DAMBULA, který je považován za nejkrásnější na Srí Lance. Jeskynní chrámy v Dambulle jsou zapsané na seznamu UNESCO a jsou tvořeny pěti nádherně zdobenými jeskyněmi se 150 zpodobeními Buddhy. U vchodu můžeme obdivovat 30 metrů vysokou zlatou sochu Buddhy. Zde ubytování 2 NOCI

Den 5
Návštěva královské botanické zahrady, v níž rostou obrovské bambusy, salámovníky, alej stromů dělových koulí, velký fikus benjamín nebo vzácné seychelské palmy. Večerní ceremonie v Chrámu Buddhova zubu je velký zážitek nejen pro Buddhisty. Vždy ráno a večer je v chrámu vy stavována zlatá schránka, která v sobě ukrývá Buddhův zub. Tento chrám je nejdůležitějším chrámem všech Buddhistů na světě. Nocleh u Kandy.

Den 6
Návštěva čajovníkové plantáže, která je nezbytností při návštěvě tohoto ostrova. Dozvíte se jak se čaj pěstuje, sklízí a zpracovává. Poté přejedete do hornaté oblasti u městečka Nuwara Eliya, která se nazývá malá Anglie, neboť sem v době kolonizace utíkali angličané před vedry. Ubytujete se u vodopádu Ramboda. Ubytování v lodži s výhledem na vodopády a jezera 1 NOC.

Den 7
Přejezd na náhorní rovinu Horton's Plains a procházka k propasti WORLD'S END. Cestu do horské vesničky Ella z městečka Haputale, která je označována za nejkrásnější část srílanské železnice, projedete vlakem. Trasa vede kopcovitými čajovými plantážemi s vodopády. Zde ubytování 1 NOC /

Den 8
Pokud si přivstanete (je potřeba cca 1 hodina) - Little Adam's Peak – krásná procházka mezi čajovníky s nádhernými výhledy. Návštěva Lipton's Seat – místo kam jezdíval každé ráno Sir Thomas Lipton na objížďku svých plantáží. Na vrchol (Seat), odkud je za krásného počasí vidět do údolí, pojedete tuk tukem přímo mezi čajovníky. Zpět můžete krásnou procházkou z kopce dolů nebo také tuk tukem. Přejezd do městečka Mirissa, jehož pláž je označována za jednu z nejkrásnějších na Srí Lance. Je zde množství plážových restaurací a barů. Zde budete odpočívat ještě před návratem zpět do Čech. Po cestě možnost návštěvy národního parku Udawalawe s 400 divoce žijících slonů. Ubytování u pláže Mirissa 4 NOCI

Den 9
Program na následující 3 dny: Relaxace u moře Při odpočinku je možné realizovat následující výlety a aktivity (nejsou součástí ceny): výlet lodí za největším tvorem naší planety – modrou velrybou a delfíny, tradiční ayurvédské masáže, šnorchlování a pozorování podmořského života, želví líheň na pláži, výlet do města Galle s unikátní koloniální architekturou a holandským opevněním, Madu river boat safari. Nocleh v Mirissa.

Den 12
Odlet zpět do Prahy.