SOPKY INDONÉSIE - blíže k bohům

Indonésie

za

59 900

/osoba (2 193 €)

Termíny

  • od 14. 05. 2020 - do 28. 05. 2020 (kód: 2005IDIDPT01)

Typ cesty: Tématické cesty

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Tématické cesty
Síla KRAKATAU, BROMA, IJENU a RINJANI
 
Středně náročná cesta po sopkách Indonésie s třídenním trekem na sopku Rinjani, jehož náročnost lze snížit využitím nosičů.
 
 
Jedním z nejkouzelnějších zážitků, které můžete v Indonésii zažít, je noční výstup a následné pozorování východu slunce z vrcholu sopky, ze kterého vidíte další sopky na ostrovech takzvaného kruhu ohně, pohledy dovnitř kouřících kráterů, unikátní těžba síry uvnitř sopky a návštěva míst, která nám dávají pocítit nesmírnou energii Země.
 
Seznámíme se s pozůstatky sopky Krakatau, ležící v Sundském průlivu, a poměrně mladou aktivní sopkou vyrůstajícím v jejím lůně zvanou dítě Krakatau. Pokud nám to sopka dovolí, projdeme se po jejím úpatí a večer budeme kempovat na jednom z ostrovů. V národním parku Bromo Tengger Semeru uvidíme východ slunce nad několika krátery a nejvyšší sopkou Indonésie Semeru a potom nahlédneme přímo do kouřícího jícnu sopky Bromo, na Ijenu zase vystoupáme k tyrkysovému kráterovému jezeru se syčícím žlutým sirným ložiskem, ze kterého místní horníci dolují síru a vynášejí ji nahoru v bambusových koších. Pravé dobrodružství a okouzlení krásou přírody zažijeme při několikadenním výstupu savanou i pralesem na nejkrásnější sopku Indonésie Rinjani, v jejímž kráteru se v modrém jezeře zrodila další sopka Barujari. Zrelaxovat tělo můžeme v horkých pramenech nedaleko jezera. Trekoví nadšenci si můžou přidat na náročnosti a vše potřebné si vynést sami, ale pro ostatní je tu možnost využití nosičů. Výlet zakončíme procházkou k vodopádu a odpočinkem na panenských plážích ostrova Lombok.
 
Album s fotkami a povídáním o sopkách Indonésie najdete zde.
 
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku  Praha – Jakarta a zpět
Lokální lety: Jakarta-Surabaya, Denpasar-Lombok, Lombok-Jakarta
Ubytování se snídaní
Strava a kempovací vybavení při výletu na Krakatau a treku na Rinjani
nosiče na Rinjani (není nutné využít)
Veškerý transport – auta, lodě
Veškeré vstupy
Česky mluvícího průvodce po celou dobu
Místní průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Obědy a večeře vyjma uvedeného
Soukromé pojištění na cesty
Pojištění storna zájezdu
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučujeme cca 250 Kč na den na konzumaci.
 

 

 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Jakarty, přesun k pláži Carita lžící nedaleko sopky Krakatau

Den 3
Výlet lodí okolo sopky Anak Krakatau, výstup na její svahy (pokud to situace dovolí) a procházka kolem sopky, výhled na okolní ostrovy \"matky\" Krakatau, šnorchlování s barevnými rybkami, kempování s barbecue na jednom z ostrovů

Den 4
Ranní pozorování sopky, návrat lodí zpět na Caritu, odpolední přesun do Jakarty

Den 5
Přelet z Jakarty do Surabayi a přejezd do národního parku Bromo Tengger Semeru.

Den 6
Výlet džípem na východ slunce nad nejvyšší sopkou Indonésie Semeru a prastarou kalderou Tengger, objímající další vulkány včetně sopky Bromo, výstup na okraj kouřícího kráteru Broma, prohlídka písečného moře, přesun k sopce Kawah Ijen.

Den 7
Krátký výstup ke kráteru Kawah Ijen obsahujícím kyselé tyrkysové jezero a kouřící sirný důl, odkud místní vynášejí často bez jakýchkoli ochranných pomůcek až 90kg těžké náklady síry. Pozorování východu slunce. Přelet přes Denpasar na ostrov Lombok.

Den 8
Relax na panenských plážích Lomboku, možnost surfování na pláži Selong Blanak, návštěva netopýří jeskyně, západ slunce nad pláží Tanjung Aan Beach.

Den 9
Dopoledne relax na pláži, odpoledne přejezd scénickou krajinou plnou rýžových políček a zelených kopců do vesnice Sembalun Lawang u úpatí sopky Rinjani.

Den 10
Celodenní trek savanou a výstup k tábořišti Sembalun Plawangan na samotném okraji kaldery sopky Rinjani, odkud můžeme pozorovat jeden z nejkrásnějších západů slunce nad kráterem, který se občas večer zaplní mraky.

Den 11
Noční výstup k vrcholu Rinjani - 3726 m.n.m. a následný dechberoucí východ slunce, návrat do tábořiště a sestup do kaldery k jezeru Segara Anak. Kempování u jezera s nedalekými nádhernými horkými prameny s vodopádem.

Den 12
Výstup na vyhlídku Plawangan Senaru a sestup skrze džungli dolů do vesnice Senaru, zakončení treku. Možnost prohlídky vodopádu Sindang Gile.

Den 13
Přesun do vesnice Kuta v blízkosti letiště s příjemnými plážemi, zasloužený odpočinek.

Den 14
Přelet do Jakarty, odlet do Prahy

Den 15
Přílet do Prahy