Předvánoční úklid mysli v THAJSKU

Thajsko

za

52 900

/osoba (1 936 €)

Termíny

  • VYPRODÁNO! od 03. 12. 2020 - do 19. 12. 2020 (kód: 2012THTHPZ03)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Sylva Bajerová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Bílý písek mezi prsty, tyrkysové moře, vysoké palmy, vápencové skály všech druhů a do toho jeskynní chrámy... Ocitli jste se v nebi? Téměř. Jih Thajska nabízí vše, co si představíte pod slovem tropický ráj. Užijeme si dostatek relaxace i výlety po okolních ostrůvcích i vápencových skalních formacích bizarních tvarů, fascinující chrámy, tajemné jeskyně s buddhistickými svatostánky, působivé výhledy a samozřejmě koupání, šnorchlování, možnost projížďky na kajacích i možnost vyzkoušet světoznámé thajské masáže. Po celou dobu si budeme užívat vyhlášené thajské kuchyně a kdo bude chtít, může se ji i sám naučit.
 
Unikněte tedy zimě a sychravému počasí a přidejte se na relaxačně poznávací cestu do Thajska za plážemi, odpočinkem i kulturou. Prozkoumáme Bangkok a jeho plovoucí trhy a chrámy, v poklidné Railay Bay si užijeme relaxace na pláži i výletů po okolních ostrovech a chrámech a pobyt zakončíme v ráji na zemi na Koh Tao, ostrůvku s bělostnými plážemi a sklánějícími se palmami. Program nabízí vyrovnaný poměr relaxace a poznávání klenotů Thajska ale samozřejmě dalšímu poznání se meze nekladou. Ve volném čase se fakultativně můžete potápět, naučit se vařit thajskou kuchyni, navštívit další ostrovy, jezdit na kajaku a mnohé další.
 
Co na této cestě uvidíte a zažijete:
 
  • Bangkok a jeho klenoty: Navštívíme plovoucí trh - fascinující směsí exotického ovoce, zeleniny a jídla. Nádherný chrám Wat Pho úkrývá největší sochu ležícího Buddhy a chrám Wat Arun je výjimečný pro svůj vzhled díky barevnému keramickému obložení. Užijeme si i hektickou lodní dopravu po říční tepně Chao Phraya. Zájemci mohou objevit kouzlo vyhlášeného nočního života.
  • Railay Bay - v poklidné zátoce v provincii Krabi strávíme 7 nocí. Pobyt rovnoměrně rozdělíme mezi relaxaci, koupání a procházky po poloostrově a mezi výlety na okolní zajímavá místa, na která budeme vyjíždět z naší základny v Railay Bay. Navštívíme Chrám tygří jeskyně s fascinující vyhlídkou s úctyhodnou sochou Buddhy a nádherným výhledem do okolí a jeskynním komplexem v okolní džungli, ostrov James Bond Island s projížďkou kajakem mezi krasovými útvary, jeskynní chrám Wat Suwana Kuha a vyrazíme na výlet lodí po okolních ostrůvcích s bělostnými plážemi a možností šnorchlování.
  • Koh Tao - aneb ráj na zemi. 21km2 velký ostrov s bělostnými písečnými plážemi a křišťálově čistým mořem, kde budeme moci relaxovat, koupat se, opalovat... Budeme bydlet 5 nocí v luxusním resortu na jedné z nejhezčích pláží ostrova Haad Tien (http://www.haadtien.com/). Koh Tao je skvělou potápěčskou destinací a při šnorchlování mezi korály můžete potkat i mořské želvy nebo žraloky. Zájemci mohou vyzkoušet i potápění, thajské masáže apod.
  • ... a mnohé další.
Cesta je určena pro malou skupinku 8-10 účastníků.
 
CENA ZAHRNUJE
 
místní přelety, pozemní i lodní dopravu
ubytování v hotelech 3*** a 4**** se snídaní - 14 nocí
program a vstupy (uvedené v programu)
česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
letenku Praha - Bangkok a zpět (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 14 - 18 000 Kč.)
osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
obědy, večeře, nápoje
fakultativní program mimo uvedeného
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Doporučené kapesné je cca 300-400 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Bangkoku, odpočinek po letu.

Den 3
Poznávání klenotů Bangkoku - ráno se podíváme na fascinující plovoucí trh, po obědě navštívíme chrám Wat Pho s největší sochou ležícího Buddhy a chrám Wat Arun s jedinečným vzhledem. Mezi chrámy se budeme pohybovat místní lodní dopravou po řece Chao Phraya.

Den 4
Ráno přeletíme na Krabi, přejedeme do Ao Nang a poté lodí do místa ubytování v nádherné Railay Bay, kde strávíme následujících 7 nocí.

Den 5
Relaxace u bazénu a u moře v zátoce Railay Bay. Možnosti vyžití přímo na Railay: Pronájem kajaků, masáže na pláži, návštěva Diamantové jeskyně, návštěva Phra Nang Cave Beach s jeskyní se svatostánkem plným sošek falusů, restaurace, plážové aktivity, procházky na vyhlídky, lezení po skalách nebo akční trek s lezením po lanech k laguně uprostřed poloostrova...

Den 6
Výlet do Tygří jeskyně - toto významné meditační centrum je vystavěno v nádherném lese. Lze se projít po okolí v krásné přírodní rezervaci Khiriwong Valley se změtí jeskyní. Hlavní je Tiger Cave se svojí zvonovou věží (největší v jižním Thajsku) k dosažení vrcholu je třeba vylézt 1237 schodů na vrchol hory (pouze pro dobrovolníky, kteří budou odměněni výhledem do okolí) Z ní je neuvěřitelný, dech beroucí výhled, který stojí za výšlap. Kolem kláštera se to hemží nenechavými opičkami.

Den 7
Relax na pláži, volný program jako den 5. Fakultativní program: lekce vaření.

Den 8
Celodenní výlet na James Bond Island a projížďka na kayaku mezi krasovými ostrůvky a jeskyněmi. Nahlédneme do plovoucí vesnice a zastavíme se v chrámu Wat Suwana Kuha. Součástí výletu je oběd v místní vesnici. James Bond Island (Khao Phing Kan) - Poté, co se objevil v roce 1974 ve filmu James Bond - Muž se zlatou zbraní (The Men with the Golden Gun) se Khao Phing Kan někdy také zvaný Ko Tapu, zapsal do širokého povědomí jako James Bond Island. Chrám Wat Suwana Kuha, pro místní známý jako Wat Tam ("jeskynní chrám") je umístěn uprostřed hor. Suwan Kuha je součástí velkého jeskynního komplexu. Tam Yai je největší jeskyně (20 x 40m) a je současně vstupní jeskyní do komplexu. Celá délka je lemovaná tradiční dekorací v této části Thajska - ‘Lai Kram’ a ‘Benjarong’ a několika sochami Buddhy. Hlavní socha Ležícího Buddhy se svojí délkou 15m, je neuvěřitelně působivá. I zde jsou stálými obyvateli rodinky opiček.

Den 9
Relaxace na pláži v Railay Bay, volný program. Fakultativní program: možnost celodenního výletu na ostrov Koh Phi Phi s procházkou po ostrově a šnorchlováním.

Den 10
Odpolední výlet po okolních ostrovech – tzv. Island hopping. Během cesty longtail lodí se podíváte na několik opuštěných ostrovů, kolem který budete moci šnorchlovat. Při západu slunce si dáme večeři na pláži.

Den 11
Přeletíme na Koh Samui a 2 hod lodí poplujeme na tropický ostrov Koh Tao. Zde strávíme 5 nocí v luxusním hotelu na pláži. Koh Tao - "želví ostrov" je jednou ze skvělých potápěčských destinací. Perfektní bělostné pláže objímají kopcovitý 21km2 ostrov, omývaný křišťálově čistými vodami Thajského zálivu. Barevné korály jsou domovem mnoha mořských živočichů včetně želv. Budeme bydlet v Haad Tien, na jedné z nejvzdálenějších a nejčistších pláží, na které se nachází jen pár resortů. Někdy se jí také říká žraločí zátoka díky populaci žraloků černoploutvých, se kterými můžete šnorchlovat. Program bude volný, lze se procházet po nádherných plážích, koupat se, relaxovat, potápět se, šnorchlovat, dopřávat si masáže apod.

Den 16
Přejezd a přelet z Koh Tao zpět do Bangkoku, odlet do Prahy.

Den 17
Přílet do Prahy.