Pestrobarevným Radžastánem jako maharadžové

Indie

za

42 900

/osoba (1 693 €)

Termíny

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Dušan Jirásek

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty
Chcete zažít pestrost největšího indického státu na vlastní kůži? Toužíte vidět barevnou směsici v chrámech, palácích i na tržištích? Chcete ochutnat vynikající thali a pochutnat si na typickém masala chai? … a současně se nechat rozmazlovat ubytováním v palácích?
 
Tuto komfortní cestu jsme připravili pro všechny, jejichž snem bylo vždy navštívit Indii a současně touží po odpočinku, komfortu a vyšších standardech cestování. Delší přesuny jsou zajištěny lokálními přelety a ubytováni budete v komfortních hotelech, jejichž architektura vás nechá v němém úžasu.
 
Průvodcem na cestě vám bude Dušan Jirásek, opravdový znalec Indie, který cestováním po tomto krásném kusu Země strávil celkem několik let. Pomůže vám zprostředkovat velmi autentická setkání s místní kulturou i obyvateli.
 
Plán cesty:
Nejdříve navštívíme živé město Udajpur s nádherným palácem na břehu jezera Pičola a ještě krásnějším palácem v jeho středu. Budeme bydlet v resortu v tradičním stylu s rozsáhlými zahradami a třemi bazény. Podíváme se do venkovského centra umění a řemesel Shilpgram, kde budeme pozorovat jak místní výrobci a umělci vyrábí a tvoří tradiční předměty a podíváme se na představení několika místních hudebníků a tanečnic. Ve starém havelí (tradiční zdobený dům) u jezera půjdeme na představení tradičních umělců – hudebníků, tanečnic a tradičního radžastánského divadla. Navštívíme monzunový palác tyčící se na kopci vysoko nad Udajpurem s výhledem do širokého okolí a projedeme se na loďce po jezeře Pičola. Vydáme se na projížďku na koni po venkovské oblasti u Udajpuru. Uděláme si výlet k úžasným džinistickým chrámům v Ránakpuru s více jak1444 unikátními zdobenými mramorovým pilíři a sochami a k nikdy nedobité pevnosti Kumbhalgarh, zapsané v seznamu UNESCO, postavené v roce 1458. Prohlédneme pevnost Chittorgarh, zapsanou na seznamu UNESCO, rozkládající se na kopci na ploše 280 hektarů. Pevnostní čtvrť má několik historických paláců, bran, chrámů a dvě významné pamětní věže.

Přesuneme se do Džajpuru, kde shlédneme Hava Mahal – palác větrů s filigránskou fasádou, městský palác, navštívíme blízký Amberský palác a pevnost. Jednu noc přespíme ve stylovém hotelu umístěném ve starém městském paláci.
 
Odtud přeletíme do pouštního města Džaisalmér v samém srdci Thárské pouště, zvaného zlaté město, kterému vévodí pevnost ze žlutého jurského pískovce. Budeme zde bydlet v hotelu umístěném v luxusním tradičním havelí s bazénem. Prohlídneme si místní nádherná havelí a navštívíme pevnost, ve které stále žije přes 2000 lidí. V pevnosti se podíváme i do starého Maharavaského paláce a džinistických chrámů. Na velbloudech se vydáme do pouště Thár, kde strávíme noc v poušti ve stanu nebo na lehátku pod širákem. U večerního ohně nám zahrají a zatančí tradiční místní hudebníci a tanečnice.
A nakonec se podíváme do Agry, kde navštívíme monumentální pomník a symbol Indie, zanesený na Seznam světového dědictví UNESCO, Tádž Mahal.
 
Navštívená místa:
Udajpur, Džajpur, Džaisalmér, Tádž Mahal
CENA ZAHRNUJE
 
Veškeré lokální přelety
Veškerý program a vstupné uvedené v itineráři
Česky mluvícího průvodce
Ubytování se snídaní 10 nocí
Nocleh v poušti vč. večeře a snídaně 1 noc
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Dillí (New Delhi) – Praha (V případě zájmu zajistíme – cena se obvykle pohybuje od 12 000 do 15 000 Kč.)
VIZA do Indie/ můžeme zajistit za poplatek 500 Kč + cena VIZ ( 85 USD)
Program mimo uvedeného
Stravu mimo uvedené
Ubytování v jednolůžkovém pokoji v ceně 8500 Kč
Soukromé cestovní pojištění a pojištění storna/ jsme schopni zajistit za 980 Kč
 
 
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do hlavního města Indie Delhi následný krátký přelet do města Udajpůr s nádherným palácem na břehu jezera Pičola. Ubytujeme se v resortu v tradičním stylu s rozsáhlými zahradami a třemi bazény. Zde si odpočinete si po cestě. Večer navštívíme monzunový palác tyčící se na kopci vysoko nad Udajpůrem s výhledem do širokého okolí.

Den 3
Prohlédneme si Udajpůrský městský palác, největší palácový komplex v Radžastánu na břehu jezera Pičola, projedeme se na lodičce na jezeře Pičola a večer půjdeme na představení tradičních umělců – hudebníků, tanečnic a tradičního radžastánského divadla do starého Bagore Ki Havelí u jezera Pičola.

Den 4
Ráno se projedeme na koních po venkovské oblasti kolem Udajpůru. Odpoledne se podíváme se do venkovského centra umění a řemesel Shilpgram, kde budete pozorovat jak místní výrobci a umělci vyrábí a tvoří tradiční předměty a podíváme se na představení několika místních hudebníků a tanečnic.

Den 5
Dnes se vydáme na výlet k úžasným džinistickým chrámům v Ránakpůru s více 1444 unikátními zdobenými mramorovým pilíři a sochami a k nikdy nedobité pevnosti Kumbhalgarh zapsané v seznamu UNESCO postavené v roce 1458.

Den 6
Volný odpočinkový den. Možnost relaxace, koupání, masáží, výlet na trhy či k jezeru Pičola do Udajpůru. Můžete také absolvovat kurz indické kuchyně a co si navaříte, to také sníte.

Den 7
Odtud přeletíme do „růžového“ hlavního města Radžastánu Džajpur. Ubytujeme se ve stylovém hotelu umístěném ve starém městském paláci Bissau Palace. Shlédneme Háva mahal – palác větrů s filigránskou fasádou a městský palác

Den 8
Dnes navštívíme blízký Amberský palác a pevnost. Odpoledne přeletíme do pouštního města Džaisalmér, zvaného zlaté město, kterému vévodí pevnost ze žlutého jurského pískovce. Budeme zde bydlet v hotelu umístěném v luxusním tradičním havelí s bazénem.

Den 9
Prohlídneme si místní nádherná havelí a navštívíme pevnost, ve které stále žije přes 2000 lidí. V pevnosti se podíváme i do starého Maharavaského paláce a džinistických chrámů.

Den 10
Na velbloudech se vydáme do pouště Thár, kde strávíme noc na pouštních dunách ve stanu nebo na lehátku pod širákem. U večerního ohně nám zahrají a zatančí tradiční místní hudebníci a tanečnice.

Den 11
Návrat do Džaisalméru a možnost relaxace, nákupů či individuální návštěvy pevnosti.

Den 12
Ráno odlet do Delhi. Odtud přejedeme auty do Agry, kde navštívíme monumentální pomník a symbol Indie zanesený na Seznam světového dědictví UNESCO Taj Mahal.

Den 13
Návrat do Delhi a odlet do Prahy.

Den 14
Přílet do Prahy.