Za pěti přírodními divy Kostariky

Kostarika

za

67 900

/osoba (2 485 €)

Termíny

  • VYPRODÁNO! od 04. 04. 2020 - do 22. 04. 2020 (kód: 2005KOSTPR01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Jakub Hutera

Kategorie: Poznávací cesty ID cesty: 2005KOSTPS01

Rádi byste strávili aktivní dovolenou v malé skupince (4 - 6 ososb) v okouzlující krajině plné přírodních divů a krás tropického světa a zároveň se přitom fyzicky a psychicky zregenerovali? Milujete exotické kraje, ale rádi si přitom dopřejete pohodlí moderního světa? A napadlo vás někdy, že byste se mohli během jediné dovolené vykoupat ve vodách jak Karibského moře, tak Tichého oceánu?

Naše cesta do Kostariky je ušita na míru milovníkům přírody, pohodové turistiky a všem, kteří touží poznat tuhle pokrokovou zemi, jejíž vysoká životní úroveň a celkově poklidná společenská realita, která v mnoha aspektech tolik kontrastuje s realitou většiny latinskoamerických zemí, jí vysloužila přezdívku „Švýcarsko Latinské Ameriky“.

Kostarika je jednou z prvních zemí světa, která vizi svého rozvoje spojila s koncepcí ekoturismu. A měla skutečně na co vsadit. Přírodní krásy téhlemilé tropické země plné rajsky vyhlížejících deštných pralesů a oblastí plné přepestré vegetace, stejně jako hor a impozantních vulkánů, jezer, řek, vodopádů, a také nádherných pláží, přitahují lidi z celého světa, kteří se touží na pár týdnů dokonale vzdálit všednosti, rutině i starostem. Poměrně rozlehlé oblasti národních parků a rezervací patří k nejúspěšněji chráněným ve světovém měřítku a skýtají proto dotek autentické tropické krajiny v její rozmanitosti a pestrobarevnosti.

Tahle naše cesta je inspirována anketou prestižního kostarického tisku z roku 2007, prostřednictvím které Kostaričané vybrali a jmenovali sedm přírodního divů své země. My se spolu vypravíme k pěti z nich a zakusíme tak kouzlo kostarické přírody skrze to nejpozoruhodnější a nejoceňovanější, co v sobě skrývá.

Zavítáme do Národního parku Chirripó s jeho nezaměnitelnou horskou krajinou tropického rázu a impozantními výhledy, kde budeme moci využít příežitosti zdolat samotný nejvyšší vrchol Kostariky – horu Chirripó (3812m/n/m). Pohroužíme se do mystické atmosféry Mlžného lesa v Rezervaci Monteverde, kde se projdeme po visutých mostech v korunách tropických stromů, vydáme se na „ptačí expedici“ a zakusíme i atmosféru jeho nočního života. Vypravíme se na pěší túru po stezkách Národního parku Volcán Arenal v bezprostředním okolí jednoho z nejmalebnějších činných vulkánů světa. Podnikneme lodní výpravu do hloubi Národního parku Tortuguero, který si pro svůj krajinný ráz a bohatost fauny a flory vysloužil přezdívku „Středoamerická Amazonie“. Zavítáme i do Národního parku Volcan Tenorio, kde sevykoupeme v tyrkysových vodách tzv. Nebeské řeky, kterou si rovněž budeme moci sjet na plovací duši (tube). Po cestě se osvěžíme i ve vodách Tichého oceánu na panenských plážích pobřežního Národního parku Manuel Antonio a celou dovolenou zakončíme třídenním pobytem u překrásných vod Karibiku na okraji Národního parku Cahuita. Vedle přírodních krás se však rovněž seznámíme s kostarickou kulturou, nahlédneme do tajemství tradičního zpracování cukru z třtiny i výrobyvysoce kvalitní kávy a čokolády. Navštívíme vesnici původních obyvatel – indiánů kmene Maleku a dostaneme i příležitost dostat se do blízkosti kmene Bribri, věhlasného svým léčitelským mistrovstvím. A rozhodně nebude chybět ani temperament afroakaribské kultury jihovýchodního pobřeží.

Celá cesta vyváženě kombinuje dny společného programu s prostorem pro individuální vyžití a osobní relaxaci. Je sestaven tak, aby si tuhle cestu za krásami kostarické přírody naši klienti opravdu užili a vychutnali na maximum.

CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v krásných hotelech min 3*
Doprava - lokální přesuny
Vstupy do národních parků
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenka Praha – San José - Praha  (může zajistit naše CK, cena se pohybuje 23 000- 28 000 Kč)
​Individuální cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
vstupy mimo uvedených
poplatky za výlety na lodích
Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 500 Kč
Nápoje, obědy a večeře
 
Doporučené kapesné cca 600 Kč na den.

 

Den 1
Přílet do San José. Ubytování a večeře v historickém centru hlavního města Kostariky. Odpočinek po cestě; možnost seznámení se s nočním životem města.

Den 2
Přesun do Národního parku Chirripó. Ubytování v komunitě San Gerardo. Výlet do přilehlé rezervace Cloudbridge, kde se projdeme po idylické stezce mlžným lesem plném exotických ptáků a motýlů k vodopádům. Večer relaxace, možnost termálních lázní.

Den 3
a 4. den Dva dny strávené v Národním parku Chirripó, který je proslulý rozmanitostí svého krajinného rázu a tedy i bohatostí fauny a flory. Pro milovníky náročnější horské turistiky zajistíme výstup na Chirripó – nejvyšší horu Kostariky (3812 m) s téměř 2 kilometrovým převýšením, ze které za příznivého počasí bude možné pozorovat Pacifik i Atlantik zároveň. Příznivci méně náročné turistiky budou moci proniknout do srdce impozantní krajiny Národního parku Chirripó plné lesů, skalistých útvarů, savan, horských jezírek a dechberoucích výhledů po krajině v doprovodu česky mluvícího průvodce. Kromě toho v okolí našeho hotelu budeme moci navštívit Zahradu orchidejí v rezervaci Río Blanco, ochutnat vlastnoručně uloveného pstruha v údolí Los Cocolisos či domácí sýry švýcarského typu rodiny Mata Hernández, seznámit se s tradičními mlýny cukrové a olivové šťávy „trapiche“ a večery strávit v bazénech místních termálních lázní.

Den 5
Přesun k pobřeží Pacifiku do Národního parku Manuel Antonio. Relaxace a koupání na jedné z nejkrásnějších pláží Kostariky. Odpočinek a regenerace po předchozích dnech intenzivní turistiky.

Den 6
Den v Národním parku Manuel Antonio. Možnost relaxace, koupání, šnorchlování a potápění. Bude zde rovněž možnost exkurze do útrob národního parku plného rajsky vyhlížející tropické vegetace a zvířat jako jsou tukani, lenochodi, několik druhů opic, krokodýli, leguáni apod.

Den 7
Dopoledne budeme moci strávit na pláži, odpoledne se přesuneme do Rezervace mlžného lesa Monteverde. Po setmění se s licencovaným průvodcem vypravíme na noční exkurzi do nitra tohoto jedinečného biotopu a seznámíme se zblízka s nočním životem tohoto unikátního tropického lesa.

Den 8
Za svítání bude pro zájemce zorganizována tzv. ptačí expedice – tříhodinová výprava, během které bude možné pozorovat koncentraci místního pestrobarevného ptactva, které se v Rezervaci Monteverde vyskytuje v zastoupení více než 500 druhů. Po společné snídani se pak projdeme po klasické stezce Mlžného lesa i po visutých mostech vysoko v korunách stromů a poznáme tak jeho tvář i za bílého dne. Odpoledne se přesuneme na samotný okraj Národního parku Tenorio, kde se ubytujeme v útulném rodinném hotelu Posada se zahradou v blízkosti tzv. Nebeské řeky. Odpoledne si uděláme zhruba půlhodinovou procházku k místu, kde bude možné se vykoupat v jejich tyrkysových vodách. Stezka povede pralesem plným okouzlující vegetace s výhledy na tři vulkány - Tenorio, Arenal a Maravilles.

Den 9
Dopoledne podnikneme pěší tůru Národním parkem Volcán Tenorio ke klasickým místům Nebeské řeky Borbollones and Teñideros s modrou lagunou a vodopádem. Budeme moci pozorovat celou řadu místní flory, ale také fauny – zejména opice, leguány a lenochody. Odpoledne budeme moci relaxovat v zahradách našeho rodinného hotelu, popřípadě se opět vykoupat v Nebeské řece. Pro zájemce o maximální vyžití však zajistíme aktivnější program: Na výběr bude vyjížďka po Národním parku Volcan Tenorio na koních, návštěva tradiční rodinné výrobny produktů z cukrové třtiny, popřípadě výlet na motorovém člunu po řece Frío do Caño Negro – místa s obrovskou koncentrací kajmanů, želv a exotického ptactva.

Den 10
Dopoledne podnikneme jedinečný výlet po Nebeské řece na kruhových člunech (tubes) – plavba pohádkově rajským pralesem po klidných a tyrkysových vodách Río Celeste patří mezi návštěvníky Kostariky k nejkrásnějším zážitkům. Odpoledne zavítáme do indiánské vesnice kmene Maleku a seznámíme se tak s jedním ze sedmi domorodých etnik Kostariky - s jeho kulturou, historií a uměním. Navečer se přesuneme do městečka La Fortuna k Národnímu parku Volcán Arenal.

Den 11
Trek po stezkách Národního parku Volcán Arenal. Pozorování jednoho z nejkrásnějších činných vulkánů světa – Arenal - s panoramatickými výhledy i na druhý méně známější vulkán tohoto národního parku – vulkán Cerro Chato. Navštívíme i stejnojmenné jezero Arenal. Budeme v doprovodu místního průvodce znalého zdejší rozmanité flory a fauny. Navštívíme muzeum vulkánu Arenal a seznámíme se s jeho historií. Na závěr výpravy se vykoupeme v řece s přírodními termálními vodami vulkánu. Večer relaxace por treku, popřípadě možnost seznámení se s večerním životem městečka Fortuna.

Den 12
Dopoledne pronikneme do Národního parku Arenal po řece Peňas Blancas - podnikneme čtyřhodinovou plavbu poklidnými vodami na malém expedičním člunu a ponoříme se do harmonického klidu zdejší krajiny. Odpoledne bude volný čas, který bude možné využít k relaxaci, procházce po městečku Fortuna, návštěvě termálních lázní nebo k idividuálnímu programu. Bude též možné využít nabídky celé řady aktivit spojené s prostorem Národního parku Arenal jako je například procházka po visutých mostech v korunách stromů místního deštného lesa, projížďka na koních k vodopádu La Fortuna, exkurze do jeskyň el Venado, sjezd po visuté lanové dráze s dramatickými výhledy na vulkány Arenal a Cerro Chato a vodopád Pino Blanco. Rovněž budeme moci zajistit výlet na kajaku po jezeře Arenal či exkurzi do lokální výrobny vynikající kostarické čokolády a kávy.

Den 13
Přesun do Národního parku Tortuguero. Ubytování a seznámení se s městečkem Tortuguero, se spoustou lokálních restaurací, barů, trhem a unikátní atmosférou typického městečka karibského pobřeží. Zavítáme do Musea želvy (Museo de la Tortuga), kde se seznámíme s reáliemi několika druhů obojživelníků typických pro tuto oblast, podle kterých je celý tento národní park pojmenován.

Den 14
Den strávený v útrobách pobřežního deštného pralesa Národního parku Tortuguero – jedinečného ekologického prostoru s více než 2400 druhy rostlin a stromů, 300 druhy ptáků, 170 druhy plazů a obojživelníků a 60 druhy pralesních savců. Vyrazíme na třídílnou expedici , přičemž se seznámíme s atmosférou i variabilitou života tohoto jedinečného ekosystému ráno, přes den i v podvečer, vždy s návratem do hotelu na odpočinek a jídlo. Pronikneme tak do nitra tajmeného pralesního labyrintu tvořeného impoznantní sítí vodních kanálů a budeme moci pozorovat nepřeberné množství zdejšího ptactva. Pravděpodobně se však setkáme i s kajmany, krokodýli, několika druhy opic, podle štěstí i některými druhy vzácných pralesních savců a především s několika druhy zdejších želv.

Den 15
Dopoledne budeme moci relaxovat v prostorách městečka či našeho hotelu. Pro zájemce o aktivní odpočinek budeme moci zajistit buďto 5 hodinový trek džunglí s licencovaným průvodcem s vynikající znalostí zdejšího flory a fauny; popřípadě expedici skrze vodní kanály do nitra džungle na kánoi. Během těchto dvou expedic se bude člověk moci ještě hlouběji ponořit do života džungle a setkat se tak s místní faunou a florou v bezprostřední blízkosti. Odpoledne se přesuneme do městečka Cahuita na karibském pobřeží. Večer strávený v pobřežním městečku typickém svou afrikaribskou kulturou a pohodovou atmosférou, popřípadě relaxací na pláži či v prostorách našeho hotelu.

Den 16
Pobyt v Národním parku Cahuita – skvělém místě pro závěr aktivní dovolené, oplývajícím klidem a pohodou, ale též vynikající kuchyní a vřelou kulturou afrokaribského rázu. Možnost šnorchlování a procházek po pobřežní džungli plné exotických zvířat: zejména opic (malpy kapucínské a vřešťanů pláštíkových), lenochodů, nosálů, tukanů a spousty dalších nádherných ptáků. Mořská část národního parku oplývá korálovými útesy a spoustou druhů vodních živočichů – celá řada pestrobarevných ryb, sumýšů, rohovitek, ale též mořských želv, rejnoků a neagresivního žraloka lagunového.

Den 17
Možnost relaxovat na pláži a celkově v prostorech Národního parku Cahuita. Pro příznivce aktivního odpočinku můžeme zajistit výlet na kajaku pověstně nejkrásnější mořskou a říční částí pobřežní džungle – Punta Uva - plnou nádherných stromů neuvěřitelných tvarů, divokých zvířat a jeskynních útvarů. Další alternativou aktivního vyžití může být výlet na koních od moře přes pobřežní lesy až ke krásnému vodopádu v horách s idylickým osvěžením ve sladkých vodách. Pro zájemce o indiánskou kulturu zajistíme návštěvu pralesní indiánské vesnice kmene Bribri, který své návštěvníky rád seznámí se svou přírodní medicínou, tradičním zpracováním kakaa a výrobou organické čokolády v předkolumbovském stylu, se svou gastronomií a řemesly.

Den 18
Dopoledne možnost relaxovat na pláži a vychutnat si poslední okamžiky naší hutné dovolené. V pozdní odpoledne se přesuneme do San José a oslavíme naší dovolenou v restauraci/ baru v centru hlavního města.

Den 19
Odlet do Prahy.