Ženy v ráji - pouštní krásy MAROKA

Maroko

za

34 900

/osoba (1 278 €)

Termíny

  • od 19. 10. 2020 - do 29. 10. 2020 (kód: 2010MRMRPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Poušť Erg Chebbi - Ouarzazate - údolí růží - Marrakesh

 

Cesta od západu až k východním hranicím Maroka nás zavede do historických měst, na rušné trhy i k dechberoucím místům, které učarovaly filmařům, do voňavého údolí růží  i do srdce pouště se zlatými dunami. Na cestě budeme bydlet v nádherných hotelích a budeme mít dostatek času k odpočinku, rozmazlování se v hammámech, brouzdání po exotických tržištích plných barevných koberců, koření a pečujících olejů či popíjení sladkého mátového čaje, tak typického pro Maroko, a užívání si atmosféry kouzelných míst. Čekají nás také ženské rituály, aromaterapie a seminář pro ženy Tamary Melissy a Jany Hašplové.

 
Co na cestě uvidíme a zažijeme:
  • Marrakesh - rušné velkoměsto a ekonomické centrum regionu, známé pro svůj trh prodávající tradiční látky, keramiku a šperky. Pyšní se středověkou medinou a maurským minaretem mešity Koutoubia z 12. stol.
  • Ouarzazate - neboli „brána do pouště“ je unikátní město, které figurovalo v mnoha filmech. Nedaleko leží vesnice Ait Ben Haddou z červené hlíny
  • Údolí růží - voňavé místo, které je největším producentem růžového oleje a vody v Maroku
  • Poušť Erg Chebbi - nekonečné zlaté duny a přespání v poušti jsou kouzelným zážitkem
  • ... a mnoho dalšího.

 

Tamara Melissa

Mgr. Tamara Melissa 18 let provází ženské skupiny osobního rozvoje. Vystudovala FF UK, absolvovala výcvik pro provázení transformačními procesy zrození a umírání u Jacqueline Maria Longstaff v Indii a Švédsku a mnoho dalších. Miluje tanec a provází přechodovými rituály. Poskytuje též individuální poradenství s aromaterapeutickou masáží „Sedmé nebe“.

Více o Tamaře na: www.tamaramelissa.cz.

 

Mgr. Jana Hašplová

Mgr. Jana Hašplová vystudovala pedagogiku a institut aromaterapie. Je autorkou receptur jemných aromakompozic pro firmu Ellinor orientovaných na péči o celou rodinu. Zabývá se čínskou medicínou, fytoterapií a jinými harmonizačními technikami zaměřenými na rodinnou terapii. Je zakladatelkou a ředitelkou Školy vědomého rodičovství a lektorkou mezinárodní společnosti masáží dětí a kojenců. Masážím dětí se věnuje již od roku 1993. Je autorkou knihy a výukového DVD Masáže dětí a kojenců. Spolupracuje s institucemi pečujícími o zdravotně postižené děti. Vede semináře zaměřené na harmonizaci těla, duše i ducha, poskytuje i individuální terapie pro děti i dospělé.

 

Reference

"Jaký byl pro mě pobyt v ráji? Jako v Ráji. Všeho hojnost. Sladké ovoce, Slunce i déšť, silný Oceán… Splněná přání v okamžiku, kdy jsem na ně pomyslela. Pobyt s Tamarou a s Janou mi ukazuje, jak důležité je plnit si přání a sny a vůbec nečekat na „až někdy“. Až se „to bude lépe hodit, až budou děti větší, až budu mít víc peněz…“  Vše se dělo přesně jak jsme potřebovaly. Želva, která vyšla z oceánu vprostřed noci a nakladla vejce říkala: „Zpomal, žij teď. Máš v sobě moudrost a jsi v bezpečí.“ Orel, který nad námi přeletěl v okamžiku, kdy jsme se zahleděly na západ Slunce do vln Oceánu nám řekl: „Stejně jako já můžeš vidět vše z nadhledu a přece velmi ostře a při tom zůstat svobodná, volná a krásná.“ Zjistila jsem, jak je pro mě výživné trávit nějaký čas pouze se ženami. Jak se hojí má zranění pod rukama žen, vůní léčivých olejů a při divokém tanci. A jak moc ráda se vracím ke svému muži. Jiná, silnější, zdravější, divočejší, ale plná lásky a energie. Takže pobyt v ráji je investice do vztahu s mužem, k dětem, rodičům i přátelům tady doma.
Děkuji Tamaro, děkuji Jano, děkuji všem ženám, které si to dovolily a jely a děkuji i okolnostem, které mi daly impuls k této cestě." 

Lucie Kašová, 24.3.2017

Cesta je připravena pro skupinu 8 žen. 

CENA ZAHRNUJE
 
ubytování v krásných hotelích se snídaní
program s Janou Hašplovou a Tamarou Melissou
doprava v Maroku
Česky mluvícího průvodce po celou dobu cesty
zákonné pojištění CK proti úpadku
 
CENA NEZAHRNUJE
 
letenku do Marrakeshe a zpět (v závislosti na termínu zakoupení se letenka pohybuje od 7 do 10 000 – s nákupem může naše CK pomoci)
stravu a nápoje mimo uvedeného
fakultativní program a výlety
soukromé cestovní pojištění včetně storna zájezdu
 
 

 

Den 1
Přílet do Marrakeshe, přesun do hotelu, odpočinek.

Den 2
Marrakesh - volný program - můžeme se projít nedalekými zahradami, navštívit staré město nebo zrelaxovat v tradičních lázních hammam.

Den 3
Celodenní přejezd z Marrakeshe do pouštního města Ouarzazate, po cestě návštěva malebné vesnice Ait Ben Haddou.

Den 4
Ouarzazate - volný program. Můžeme brouzdat uličkami, užívat si krásného hotelu a nasávat atmosféru v místích kavárnách.

Den 5
Dlouhý přesun z Ouarzazate do hotelu v Merzouga, městě na kraji nádherné pouště Erg Chebbi se zlatými dunami. Odpočinek.

Den 6
Volný program, fakultativně výlet do srdce pouště, možnost meditací a vlastního programu v poušti.

Den 7
Dlouhý přesun do hotelu s krásným výhledem v údolí růží. Odpočinek.

Den 8
Výlet v údolí růží, návštěva manufaktur vyrábějících růžový olej a vodu.

Den 9
Půldenní přesun do Marrakeshe, ubytování v hotelu v srdci starého města. Odpočinek, procházka tržištěm...

Den 10
Marrakesh - volný program. Fakultativně výlet do Essaouiry - pobřežního města, kde se můžete ztratit v uličkách plných koření, koberců a arganového oleje nebo si užít širokou městskou pláž. V okolí je spousta manufaktur vyrábějících arganový olej, které lze také navštívit.

Den 11
Odlet z Marrakeshe do Prahy.