Pestrobarevné Bali s jógou

Bali

za

35 900

/osoba (1 417 €)

Termíny

  • od 12. 03. 2020 - do 27. 03. 2020 (kód: 2003IDBAPS07)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Majka Dubová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Uvolněte se a nechte hýčkat své tělo i mysl v zeleni rýžových polí, mořským vánkem na pobřeží i v městě spirituality a jógy. Užijte si dovolenou na Bali tak, abyste si nejen odpočinuli ale i nabrali nové síly, zážitky a chuť do života.

 
Tato cesta je koncipována jako pobytová a poznávací. Je kombinací kouzelných cestovatelských zážitků na krásném ostrově Bali s jógovým programem Martiny Doubkové.
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte
 
  • Program s Martinou Doubkovou
  • Nejvýznamnější chrámy Bali (Matku chrámů Besakih, Mystický chrám na jezeře Bratan, Chrám netopýrů Goa Lawah, mořský chrám Tanah Lot)
  • Klasická řemesla Bali s lekcí vaření uprostřed rýžových polí
  • Relaxaci v horách i u moře
  • jedinečná možnost zažít balijský Nový rok Nyepi
  • … a mnohé další
 
Martina Doubková
Jógu jsem studovala 2 roky v Londýně a poté jsem odešla z kanceláře a začala dělat to, co mě naplňuje a dělá radost. Učila jsem jógu asi 4 roky, než se narodila moje první dcera. Rizikové těhotenství a předčasný porod ve 27. týdnu byly pro mě velikou zkouškou. Dodnes děkuji za to, že jsem měla jógu. Díky tomuto pradávnému učení jsem se dokázala držet nad vodou a nesesypat se. Dechová cvičení mi pomohla "rozdýchávat" náročné období, meditace zklidnit mysl a uvědomit si, že nic než přítomný okamžik není. Ásany mi zase pomohly uvolnit tělo plné bolesti a získat znovu sílu. Moc ráda pomáhám lidem, aby se cítili dobře ve svém těle a na duši, aby si uvědomili vzácnost tohoto okamžiku a radovali se z pohybu a dechu. Jóga je o tom, abychom se skrze tělo napojili na sebe a poznali se do hloubky. Díky praxi na podložce se potom změní naše vnímání světa. 
Těsím se na setkání s vámi. 
Martina 
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
 
Ubytování včetně plné penze v retreat centru v Sidemenu 4**** / 4 noci
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standardu 3*** / 9 nocí
 
Programs Martinou Doubkovou
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport na Bali                           
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha / můžeme zajistit. Obvyklá cena se pohybuje podle termínu nákupu mezi 16 – 24tis Kč/
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji
Nápoje, Obědy a večeře a soukromé výdaje
 
Doporučené kapesné cca 350 Kč/ 25 EUR na den.
 
50% z ceny zájezdu se platí při objednávce a zbylých 50% 30 
dní před odletem.

 

Den 1
Odlet na Bali.

Den 2
Odpoledne/večer přílet na Bali. Přejezd do oblasti SIDEMENU - nádherné oblasti balijské vysočiny. Zde se ubytujeme v luxusním retreat centru s bazénem a s výhledem do krásných kopců a rýžových polí. Zde strávíme 4 noci.

Den 3
Ráno a večer program s Martinou, relaxace v centru, které nabízí různé způsoby odpočinku. Můžete relaxovat u bazénu, nebo na masáži – ať už tradiční nebo léčebné s místními šamany. Můžete se projet po okolí na kolech nebo navštívit místní dětskou nadaci, kde se děti učí výrobě obětin, tradičním tancům a hře na tradiční hudební nástroje.

Den 4
Ráno a večer program s Martinou. Dnes navštívíme největší hinduistický chrám na Bali -Besakih, zvaný chrám Matka, který se nachází na západních svazích činné sopky Gunung Agung. Zájemci mohou absolvovat tradiční hinduistickou ceremonii s místním knězem zakončenou posvěcením.

Den 5
Dnes se setkáme s místními ženami a zažijeme lekci vaření - Součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů.

Den 6
Dopoledne relaxace před cestou na další místo. Odpoledne přesun na východní pobřeží do hotelu přímo u oceánu v přímořském klidném letovisku Candidasa. / Zde budeme spát 4 noci.

Den 7
Ráno program s Martinou. Relaxace na bílé pláži Pantai Putih neboli panenské pláži, jak se někdy nazývá. Možnosti masáží přímo na pláži, nebo v altánku nad mořem v Candidase. V tomto městečku je možnost navštívit různé beauty salóny a nechat se rozmazlovat.

Den 8
Návštěva nádherného vodního paláce Taman Ujung a královských vodních zahrad Tirta Gangga. Vodní palác Tirta Gangga s krásným parkem, komplexem exotických bazénů s obrovskou vodní fontánou, obklopen krásnými rýžovými terasami a bujnými zahradami byl založen kolem r. 1947 králem Karangasem. Tirta Gangga je opravdovou oázou klidu s výhledem na bujnou zeleň i moře. Taman Ujung, palác obklopen modrými vodami oceánu na východním pobřeží Bali, výhledem na sopku Agung a nádhernými rýžovými terasami, je dědictvím královských rodin Karangasem obklopen nádhernými jezírky a zahradami.

Den 9
Relaxace u moře nebo u bazénu. Odpočinek před další částí programu. Večer program s Martinou.

Den 10
Návštěva chrámů Goa Lawah – Navšívíme netopýří chrám s krásným výhledem na mořské pobřeží, pláže s černým pískem a ostrov Nusa Penida. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Po cestě se na krátké zastávce podíváme, jak se ještě původní cestou získává mořská sůl. Poté se přesuneme na ubytování v městečku UBUD. Ubytování v hotelu krásných zahradách s bazénem. / Zde budeme ubytované 4 noci.

Den 11
Výlet do oblasti Kintamani s výhledem na sopku Batur. Návštěva chrámu Gunung Kawi s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu tak zvaný Melukat.

Den 12
Relaxace a nákupy. Večer navštívíme v Ubudu tradiční balijské představení tance Kecak.

Den 13
Pro zájemkyně návštěva místní vědmy. Ostatní budou mít čas na relaxaci a nákupy. V Ubudu se večer koná velký průvod démonů OGOH OGOH. Průvod se koná vždy před dnem ticha a je považován za velkou zábavu a zážitek pro všechny obyvatele Bali.

Den 14
Balijský nový rok – Nyepi. Tento den Balijci věnují meditacím a uvnitřnění se. Jsou v tichu v rodinném kruhu a je v podstatě zákaz vycházení. Budeme odpočívat v hotelu a relaxovat. Můžeme se ke dni ticha také přidat. 24hodin / od 6:00 ráno do 6:00 ráno následujícího dne/ je zakázáno také svítit a používat elektronická zařízení nebo zažehnuot oheň.

Den 15
Dopoledne možnost nákupů v Ubudu, relaxace v hotelu u bazénu. Návštěva mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále v bezprostřední blízkosti moře. Je to velmi fotogenické místo s příjemnou atmosférou. Večerní/ noční odlet do Prahy.

Den 16
Přílet zpět domů.