Omamte se Ománem

Omán

za

42 900

/osoba (1 570 €)

Termíny

  • VYPRODÁNO! od 11. 03. 2021 - do 21. 03. 2021 (kód: 2002OMOMPZ01)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Irena Křivánková

Kategorie: Poznávací cesty
Chcete okusit luxus sultánů a užít si nádherné, turisty netknuté přírody? Toužíte se ponořit do křišťálové vody na panenských plážích? Chcete ovonět magické vůně pohádek Tisíce a jedné noci a dotknout se Orientu?
 
Pojeďte poznat Sultanát Omán!
 
Arabský stát Omát leží na východě Arabského poloostrova. Nalezneme zde tradiční zvyky i architekturu.
V Ománu najdeme netknuté panenské pláže, horské masivy, krásné oázy zeleně, pouště s malebnými písečnými dunami. Návštěva této země může s jistotou zhmotnit Vaše představy o pohádce Tisíce a jedné noci.
Okusíte neobvyklé vůně, potraviny, tradice. Na hlučných a pestrých  trzích  tzv.„souq“ budete žasnout nad nekonečnou pestrostí orientálního zboží , množství neobvyklého ovoce a sladkých výrazných vůní.
 
Omán patří k luxusním zemím as vysokým standardem ubytování i služeb.  Pochutnáte si zde na výborném a kvalitním a čerstvém jídle.
 
 
CO ZAŽIJETE A UVIDÍTE:
  • Pobyt ve fascinující poušti
  • Návštěva tradičního trhu
  • Horské masivy
  • Ty nejkrásnější Vádí
  • Panenské pláže
  • Návštěva Maskatu, Nazvá, Sur
  • Koupání na krásných písečných plážích v okolí Salalah
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standardu 3*** a 4**** / 7 nocí
Ubytování s polopenzí v Arabském pouštním kempu- 1 noc
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport v Ománu
Letenku Muscat - Salalah
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Muscat , Salalah - Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 12 000 - 15 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění (můžeme zajistit za cca 500kč)
Vstupní víza do Ománu (Můžeme zajistit za cca 600 Kč)
Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji (9600 Kč)
Nápoje, Obědy a večeře
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Maskatu - přílet na mezinárodní letiště v Maskatu. Po odbavení na imigračním oddělení a vyzvednutí zavazadel následuje přesun na hotel. Prohlídka Maskatu - návštěva Velké mešity, dominanty města Maskat. Dokončena byla v roce 2001 je to nádhernou budova, která vypadá moderně, a přesto si zachovává nádech historie a tradičního prostředí. Ručně vyráběné koberce, lustry, strop ve velké kopuli v hlavní modlitebně jsou absolutní špičky umění. Pozn.: Je nanejvýš vhodné, aby dámy byly plně zahaleny a použily šátek na hlavu a aby muži měli na sobě kalhoty s dlouhými nohavicemi. Následně pojedeme kolem nábřeží a zastavíme se na rušné Muttrahsouq. Barevný trh (souq) vás vezme nejméně o století zpět.

Den 3
Maskat – Sur- Wahiba. Jízda po pobřežní cestě do Ras Al Hadd. Návštěva v rybářské vesničce Quriyat. Naše další zastávka bude ve Wadi Arbayeen. Wadi Arbayeen je jedna z nejúchvatnějších ománských vádí nacházející se cca 90 minut od Maskatu v horách East Hajar. Poskytuje překrásnou harmonii zvuků přírody, kde se mísí zvuky tekoucí vody, ptáků a hvízdající zvuk větru v úzkých kanálech. Poté následuje cesta do Wadi Bani Khalid. Zde si odpočineme a zaplaveme si v nádherných tyrkysových přírodních bazénech. Dále budeme pokračovat do pouště Wahiba. Wahiba Sands, obrovská masa červeného a bílého písku tvořící duny rostoucí až do výše 200 metrů nabízí ideální podmínky pro rozsáhlé množství flóry a fauny. Poté pojedeme k velmi fotogenickým dunám.

Den 4
Wahiba – Nazvá - Snídaně v Arabian Oryx Camp. Cesta do Nazvá. Pokračujeme v našem putování přes Birkat al Mouj. Projdeme si oázu a datlovými plantážemi a dále pojedeme do Nazvá. Kromě 2 různých zřícenin, rozsáhlé banánové plantáže a malebného okolí je toto místo také domovem starého falajského zavlažovacího systému, který je umístěn na seznamu světového dědictví UNESCO.

Den 5
Nazvá – Džabal aš-Šám - Den začneme návštěvou pevnosti Nazvá, která byla postavena v 17. století a dlouho bránila městské přírodní bohatství a jeho strategickou polohu. Následuje návštěva renomovaného trhu (souq) známého složitě ručně vyřezávanými dýkami „Khanjars“ a okrasnými stříbrnými šperky a prodejem dobytka. Pokračujeme do Jabrinu, nejkrásnějšího z ománských hradů vystavěného na konci 17. století, které se stalo sídlem ománské vzdělanosti. V hradě spatříte nejkrásnější stropní malby v Ománu a nádherně provedené řezbářské práce. Dále se zastavíme v pevnosti Bahla Fort, a vydáme se do Wadi Nakher. Džabal aš-Šám je nejvyšším vrcholem pohoří Džebel Achdar (anglicky Jebel Akhdar). Tato hora nabízí dechberoucí výhledy. Následně se přesuneme do vesničky Misfat Al Arbayeen, kde budeme procházet okolo zříceniny staré pevnosti. Pokračujeme po úzkých uličkách mezi starými kamennými domy. Návrat na hotel Al Diyar.

Den 6
Nazvá - Maskat - Cesta do Maskatu, prohlídka Maskatu, návštěva místního trhu.

Den 7
Odlet do Salalah. Let cca 1.40 ho do Salalah. Přílet do Salalah. Ubytování na hotelu u pláže. Možnost odpočinku, relaxace a koupání na nádherných plážích Arabského moře.

Den 8
Relaxace a koupání na nádherných plážích Arabského moře. Pro zájemce dopolední fakultativní výlet - procházka městem Salalah . Mimo jiného návštěva mešity Sultána Qaboose jedné z nejslavnějších mešit v Sultan Qaboos v Ománu. Mešita se nachází v centru města a je to opravdový architektonický zázrak.

Den 9
Relaxace a koupání na nádherných plážích Arabského moře. Pro zájemce fakultativní výlet do okolních Vádí.

Den 10
Odlet do Prahy. V případě nočního letu možnost dopolední relaxace a koupání.

Den 11
Návrat do Prahy.