Magická SEVERNÍ INDIE s meditacemi a jógou

Indie

za

43 900

/osoba (1 718 €)

Termíny

  • od 02. 10. 2019 - do 17. 10. 2019 (kód: 1910ININPS02)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Dagmar Volfová

Kategorie: Semináře osobního rozvoje
 
Jóga a spočinutí v čirém bytí v zeleném podhůří Himalájí a u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.
 
Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu městečka Mc Leod Ganj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalaj Láma. Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita. Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní.
 
Po přesunu na západ k řece Ganze spočineme v hlavním městě jógy – nezapomenutelném Rišikéši, který učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na hatha jógu a kundalini tantra jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy Sri Anada Mai Maa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.
Magická Indie je plná nevšedních zážitků.
 
Jaká je severní Indie?
 
Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  
Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?
 
!!! Termín cesty se může o pár dní posunout neb obvykle se snažíme zařadit možnost zúčastnit se přednášek Jeho Svatosti Dalajlamy v jeho chrámu v McLeodGanj. Nicméně program přednášek na 2019 není zatím vypsán. Budou-li opět začátkem října, rádi termín dle možností o pár dní přizpůsobíme, abyste si mohli užít tento jedinečný zážitek.
 
O lektorce:
 
Ing. Dagmar Volfová  ~  Kala Aryavrat
Po 6 letech strávených v Indii a Thajsku učí jemnou tantrickou hatha jógu a vede rituály v různých koutech ČR a na záletech na Bali, do Indie a Indočíny. Provází na cestě za vnitřním poznáním.  
 
"Jóga je pro mě společník na mé osobní cestě. Ta vedla po studiích biochemie a potravinářské technologie a následném budování kariéry k výraznému zpomalení, když mé tělo zatáhlo za záchrannou brzdu a prostě vyplo některé okruhy. Bylo potřeba něco změnit. Hardware i software. Opustila jsem práci produktové manažerky a má cesta za (sebe)poznáváním mě vedla do různých koutů Indie, Thajska, Irska, na Bali a nakonec zpět do Čech, abych pochopila, že možná nejzáhadnější cesty, které podnikáme, jsou dovnitř, do svého nitra. 
A někdy ten odstup od "běžného fungování" je důležitý, proto nyní stále ráda provázím i na reteatech v zahraničí.
S cestou za jógou a osobní cestu s jógou přišlo mnohé a já se i díky ní učím neočekávat a být opět zvědavá a zvídavá. Naslouchat svému tělu, dát mu pozornost a zpomalit. Zjemnila jsem přístup k sobě i k jógové praxi – osobní i lektorské. Věnuji se především tantrické józe a tanci, které se zaměřují dovnitř, do našeho systému, pracují s čakrami a prouděním životní energie v nás. Tantrická jóga je zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz  
 
CENA ZAHRNUJE
 
letenku Praha - Dillí - Praha
hatha jógu a tantrickou jógu s Dášou (1x denně v Dharamsale a Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy
 
CENA NEZAHRNUJE
 
soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 800 RS na den tj. ca 300 Kč/den)
volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze)
výšlap na horu Triund (cca 600 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund), výlet k zlatému chrámu (Golden Temple) a oblíbené kultovní kulturní přehlídce na indicko-pakistánské hranici (celodenní, jede se taxi, počítejte ca 1000 Kč).
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Odpolední přílet do Dillí, odpočinek po cestě v Dillí (budeme mít k dispozici hotel), večer noční přejezd luxusním Volvo semi sleeper busem do oblasti Dharamsala.

Den 3
Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí himalájských lesů (5 nocí v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu, návštěva tibetské a indické školy, návštěva tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových lekcí v městečku McLeodGanj, popř. výšlap na horu Triund (s přespáním), nebo alternativně kratší půldenní trek k vodopádu Dharmakot. Pro cestovatele poznávací také možnost celodenního výletu ke Golden Temple a velké přehlídce na indicko-pákistánské hranici (celodenní taxi výlet).

Den 8
Přes den odpočinek v zelených horách, přes noc přejezd do Rishikeshe, kde se na 6 nocí ubytujeme v hotelu. Následující dny strávíme poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy s magickými obřady Ganga Arti (oslava řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

Den 14
Den odpočinku v Rišikéši a pak noční přejezd do Dillí/Agry.

Den 15
Ranní návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí, odpočinek před cestou.

Den 16
Brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.