LISABON - FOTOGRAFICKÁ CESTA - 7 dní v Lisabonu s Robertem Vanem

Portugalsko

za

46 900

/osoba (1 717 €)

Termíny

  • od 18. 05. 2020 - do 24. 05. 2020 (kód: 2005POPOTC01)

Typ cesty: Tématické cesty

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Tématické cesty

Objevujte krásy a chutě Lisabonu v příjemné společnosti slavného fotografa, který vás naučí fotit zejména portrét a městská zátiší.

 

„Nejkrásnější momenty jsou ve vzpomínkách.“, říká Robert Vano, který se před více než čtyřiceti lety rozhodl prosadit jako fotograf.
A proč zrovna Lisabon? Roberta toto město okouzlilo svým pomalým probouzením a vynikajícím pouličním jídlem. Toto nádherné místo plné památek je jedním z míst, kam se touží podívat znovu...
Zaručujeme Vám, že kromě nejkrásnějších momentů si z Lisabonu přivezete spoustu dobrých záběrů portrétů a zátiší.
 
Pojeďte s námi na fotografický workshop s ROBERTEM VANEM do Lisabonu. Čeká Vás týden poznávání tohoto stylového města a nových pohledů přes hledáček vašeho fotoaparátu.
Zajímá Vás jak správně nastavit foták, jakou zvolit expozici, jak na práci se světletm či jak připravit správný story board pro svou dokonalou fotografii?
Ať jste pokročilý fotograf či začátečník, díky malé skupince (max 12 účastníků) bude mít Robert prostor se Vám individuálně věnovat.
V Lisabonu se zaměříme převážně na portrét a městská zátiší.
Týden zahájíme víkendem s prohlídkou unikátních a krásných míst Lisabonu, aby jste se dokázali ve městě orientovat a nasáli autentickou atmosféru města s jeho nádhernými monumenty jako je např. srdce města - čtvrť Baixa, historický výtah Elevador Santa Justa, pobřežní čtvrť Belém se stejnojmennou věží nebo klášter sv. Jeronýma.
Od pondělí do pátku pak bude probíhat fotoworkshop, který bude rozdělený do 3 částí.
Dopolední část bude věnována teorii a seznámení s různými technikami focení, práci s fotoaparátem i objektem focenÍ, plánu, přípravě i očekávanému výsledku.
Odpolední část bude věnována praktickému focení a práci v terénu. 
Večer je vyhrazený přehlídce denní práce, hodnocení a individuálním konzultacím.
 
Co si s sebou přivézt:
Nejlépe fotoaparát s objektivem 50 a 85 mm,  nezapoměňte na plně nabitou baterii a paměťovou kartu.
Pokud jste svyklí fotografovat na mobilní telefon, vezměte s sebou i ten...
 
Narodil se ve slovenských Nových Zámcích. Po maturitě v roce 1967 místo nástupu na vojnu emigroval přes Jugoslávii a Itálii do Spojených států, kde se uchytil jako kadeřník a vizážista. Byl asistentem módních fotografů, od roku 1984 je samostatným fotografem. Působil v New Yorku, Paříži a Miláně, kde fotografoval pro módní časopisy (např. Cosmopolitan, Harper'sBazaar, Vogue).
Od roku 1990 žije v Praze, kde v období 1996–2003 pracoval jako umělecký ředitel v českém vydání časopisu Elle a poté do roku 2009 v agentuře Czechoslovakmodels. Od té doby pracuje jako fotograf na volné noze.
Robert Vano je především módní a reklamní fotograf. Fotografuje černobílé portréty a akty na klasický film a používá také už málo používanou techniku platinotypie. Spolupracuje se světovými značkami, vede workshopy „Daylightnude“. Nejraději fotografuje při denním světle.
 
Spolu s Robertem se Vám bude věnovat Natalie Rollko.
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Zpáteční letenku Praha.- Lisabon - Praha
Transport z/na letiště
Vstupné dle programu
Ubytování na 7 nocí se snídaní v hotelu standardu 3***
5ti denní fotografický workshop s Robertem Vanem a Natálií Rollko v hodnotě 15000 Kč
Individuální konzultace s Robertem Vanem
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Soukromé cestovní pojištění (lze sjednat u naší CK za 280 Kč)
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Příplatek za ubytování v pokoji pro jednu osobu 8500 Kč)
Program nad rámec uvedeného
 
Doporučené kapesné cca 600 Kč/den.

 

Den 1
Odlet z Prahy a přílet do Lisabonu. Ubytování a společná večeře, kde se společně seznámíme.

Den 2
Po snídaní se vydáme poznávat krásy města. Čeká nás projížďka tramvají č. 28, procházka srdcem města . čtvrtí Baixa a Belém.

Den 3
SINTRA Vydáme se vlakem do nedalekého městečka Sintra - Jednoho z dechberoucích míst Portugalska. Ne nadarmo se této oblasti říká pohádkové město.. Nachází se zde velké množství paláců, zahrad, parků a maurský hrad.

Den 4
4.-8.den se budeme věnovat workshopu. Po snídani začneme teorií - seznámení s různými technikami focení, správné nastavení fotoaparátu, práci s objektem , plánu, přípravě i očekávanému výsledku. Odpoledne se vydáme do města prakticky vyzkoušet nabyté vědomosti. Dle zadaného úkolu budeme tvořit snímky. Večer společně prohlídka tvorby, připomínky, návrhy na zlepšení, Individuální konzultace s Robertem.

Den 5
Jízda pobřežní kabinovou lanovkou do moderní čtvrti a parku Nações

Den 6
Projížďka trajektem po ohromném ústí řeky Tejo a k soše Krista v Almadě , které posloužila jako předloha známější socha v Riu.

Den 7
Pro zájemce bude připraveně odpolední procházka městem za vínem a místními specialitami - Secret Wine Tastings Lisbon (cca 56Eur)

Den 8
Večerní odlet do Prahy