Letní kouzlo Srí Lanky

Srí Lanka

za

32 900

/osoba (1 205 €)

Termíny

  • od 13. 08. 2020 - do 27. 08. 2020 (kód: 2008SLSLPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty

Země čaje, slonů,pláží a prastarých chrámů

 
Připravili jsme cestu na tento nádherný ostrov v období letních prázdnin pro skupinu 6-10 osob. Cesta je koncipována jako pobytová a poznávací a je vhodná i pro starší děti ( 9 a více let). Je kombinací kouzelných cestovatelských zážitků s pestrým programem a odpočinku na písečných plážích Srí Lanky. Navštívíte mimo jiné nejstarší čajové plantáže sira Thomase Liptona, projdete se po Hortonových pláních až na World's End, navštívíte nádherný národní park Wilpattu s přespáním ve stanech a mnohé další.
 
Na cestě uvidíte a zažijete:
 
  • Čaj z plantáží prvních pěstitelů čajů
  • Projížďku vlakem mezi horami a čajovými plantážemi
  • Procházka náhorní rovinou Horton plains
  • Královské město Kandy se slavným chrámem Buddhova zubu
  • Tajemná skalní pevnost Sigirya
  • Malebné horské scenérie s vodopády
  • Vynikající karí
  • a mnohé další…
CENA ZAHRNUJE

Veškerý transport na Srí Lance
Ubytování kategorie 3*** se snídaní
Vstupy v rámci nabízeného programu
Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Srí Lanka – Praha (je možné zakoupit běžně za 12 – 15 tis Kč. Naše CK může pomoci se zajištěním.)
Soukromé cestovní pojištění (Naše CK může pomoci zajistit za cca 1100Kč.)
​Pojištění storna zájezdu
Vstupné mimo program a stravování (obědy a večeře)
Příplatek za jednolůžkový pokoj (možné dokoupit za 10.900,- Kč)
Poplatek za víza (můžeme zajistit za poplatek 500,- Kč + cena víz 35 USD)
 
 

 

Den 1
Odlet z Prahy do Colomba.

Den 2
Přílet na Srí Lanku a odjezd k poloostrovu Kalpitiya na sledování delfínů z loďky, přejezd do národního parku Wilpattu a ubytování ve Wilpattu Campsite (jedna noc v luxusních stanech).

Den 3
Wilpatu Safari v jeepech, sledování zvířat v divoké přírodě a poté přejezd do Sigiriya.

Den 4
LION ROCK - Tento den nás čeká jedna z největších pozoruhodností Srí Lanky, skalní pevnost Sigiriya se zbytky osídlení na vrcholu zapsaná v UNESCO. Pevnost je obklopená vodními a terasovitými zahradami. Cestou k vrcholu můžeme obdivovat starodávné skalní fresky. Vchod do pevnosti hlídal obrovský lev vytesaný do skály, z něhož se dochovaly už jen tlapy. Odpoledne možnost fakultativně Village tour, která obsahuje jízdu na vozech táhnutých voly, projížďku po jezeře na loďkách a ochutnávku místního karí. Krásným programem zde může být i projížďka na kolech.

Den 5
Přejezd na východní pobřeží k Tricomalee, kde budeme 3 dny odpočívat u moře. Před cestou návštěva chrámového komplexu DAMBULA, který je považován za nejkrásnější na Srí Lance. Jeskynní chrámy v Dambulle jsou zapsané na seznamu UNESCO a jsou tvořeny pěti nádherně zdobenými jeskyněmi se 150 zpodobeními Buddhy. U vchodu můžeme obdivovat 30 metrů vysokou zlatou sochu Buddhy.

Den 6
Relaxace u moře na plážích kolem Tricomalee.

Den 7
Relaxace u moře na plážích kolem Tricomalee.

Den 8
Přejezd do centra Srí Lanky do královského města KANDY. Návštěva zahrady koření, kde se dozvíte o léčebných účincích různých rostlin a jak se používají v tradiční AYURVÉDĚ. Uvidíme zde, jak se pěstuje vanilka, skořice, pepř, kardamon a jiné druhy exotického koření.

Den 9
Návštěva královské botanické zahrady, v níž rostou obrovské bambusy, salámovníky, alej stromů dělových koulí, velký fikus benjamín nebo vzácné seychelské palmy. Nebo si můžete vybrat projížďku v kanoi na řece Mahaweli. Večerní ceremonie v chrámu Buddhova zubu je velký zážitek nejen pro buddhisty. Vždy ráno a večer je v chrámu vystavována zlatá schránka, která v sobě ukrývá Buddhův zub. Tento chrám je nejdůležitějším chrámem všech buddhistů na světě.

Den 10
Návštěva čajovníkové plantáže, která je nezbytností při návštěvě tohoto ostrova. Dozvíte se, jak se čaj pěstuje, sklízí a zpracovává. Poté přejedete do hornaté oblasti u městečka Nuwara Eliya, která se nazývá malá Anglie, neboť sem v době kolonizace utíkali Angličané před vedry. Ubytujete se u vodopádu Ramboda.

Den 11
Přejezd na náhorní rovinu Horton's Plains a procházka k propasti WORLD'S END. Cestu do horské vesničky Ella z městečka Haputale, která je označována za nejkrásnější část srílanské železnice, projedete vlakem. Trasa vede kopcovitými čajovými plantážemi s vodopády.

Den 12
Little Adam's Peak – krásná procházka mezi čajovníky s nádhernými výhledy. Návštěva Lipton's Seat – místo, kam jezdíval každé ráno Sir Thomas Lipton na objížďku svých plantáží. Na vrchol (Seat), odkud je za krásného počasí vidět do údolí, pojedete tuk tukem přímo mezi čajovníky. Zpět můžete krásnou procházkou z kopce dolů nebo také tuk tukem. Přejezd do městečka Mirissa, jehož pláž je označována za jednu z nejkrásnějších na Srí Lance. Zde budete odpočívat ještě před návratem zpět do Čech. Po cestě možnost fakultativní návštěvy národního parku Udawalawe s 400 divoce žijícími slony.

Den 13
Relaxace u moře. Při odpočinku je možné fakultativně realizovat následující výlety a aktivity: výlet lodí za největším tvorem naší planety – modrou velrybou a delfíny, tradiční ayurvédské masáže, šnorchlování a pozorování podmořského života, želví líheň na pláži, výlet do města Galle s unikátní koloniální architekturou a holandským opevněním nebo Madu river boat safari.

Den 14
Zvolená aktivita nebo odpočinek na pláži. V nočních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do Čech.

Den 15
Kolem poledne přílet do Prahy.