Jógové splynutí s Bali, Floresem a Komodo

Bali, Indonésie

za

47 900

/osoba (1 753 €)

Termíny

  • od 16. 04. 2020 - do 30. 04. 2020 (kód: 2004IDIDPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Pojeďte vstříc novým prožitkům na naši jógovou cestu na Bali s poznáváním odlehlejších koutů Indonésie na ostrovech Flores a Komodo. Můžeme vám zaručit, že tato dovolená vás nabije cestovatelskými zážitky a energií z jógy s Karolinou Vaittinen.

 

Ponořte se do jógové praxe v retreat centru v zeleni balijské vysočiny, očistěte se při ohnivé ceremonii, poznejte místní kulturu, spiritualitu a nejdůležitější chrámy, projděte se rýžovými poli, naučte se vše o léčivých rostlinách i balijské kuchyni a zklidněte svoji mysl před dobrodružnou částí na ostrově Flores, který jakoby byl návratem v čase. Zde nás čekají tradiční vesnice, nádherné pláže a vzrušující plavba lodí mezi ostrovy v Komodském národním parku za největšími ještěry světa a pestrobarevným podmořským životem.
 
BALI
V první části zájezdu nás přijme ostrov Bali, který svojí mírumilovnou a klidnou energií přímo vybízí k nalezení harmonie nejen v našich myslích, ale také na tělesné schránce. Navštívíme "město jógy a spirituality" Ubud, balijské chrámy, zažijeme tradiční modlitby a rituály ale hlavně se budeme věnovat sobě, jógové praxi a seminářům v klidné všeobjímající zeleni retreat centra na balijské vysočině.
 
FLORES
Druhá část nás zavede na jedinečný ostrov Flores, který vyniká malebnou scenérií majestátných vulkánů a horských jezer. Navštívíme tradiční vesničky, zjistíme, jak se tkají tradiční oděvy, projedeme kávové plantáže a rýžoviště s pasoucími se vodními buvoly a podnikneme cestu na pohoří duchů – Kelimutu. Je známo díky svým třem barevným jezerům: tyrkysovému, hnědému a černému. Různobarevnost jezer je způsobena odlišnými horninami. Nikdy není předem známo, jakou barvu budou mít. Naše těla zrelaxujeme na panenské pláži Koka, která má tvar srdce.
 
RINCA a KOMODO
Cestu zakončíme romantickou jízdou lodí mezi nádhernými plážemi s bílým a růžovým pískem, která nás zavede za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, korály, korálové rybky a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant.
 
O lektorce: Karolina Vaittinen
Přestože Karolinu dovedli k józe bolesti zad až po narození svých dvou dcer, kouzlu jógy propadla od první chvíle. Byla to láska na první nádech a výdech. Jistě, nejdříve šlo především o fyzickou praxi, ale velmi brzy jakoby se otevřely dveře i někam dál, za hranice běžných myšlenkových vzorců. Ruku v ruce s otevíráním nových obzorů se začal nabalovat zájem o filozofii a historii jógy. Jógu Karolina vnímá jako návrat „domů“ - ten pocit, kdy se najednou cítíte správně ve svém těle a samy se sebou.
 
“Jóga se pro mě stala životní cestou k sebepoznání a sebedisciplíně, vnitřnímu klidu, ale také nástrojem k lepší fyzické kondici a cestou k vnitřní svobodě. Jóga je pro mě nejen praxe na podložce, ale i mimo ni, včetně změny přístupu k ostatním lidem i sobě samé. Učím se neočekávat, nechat věci plynout a žít v přítomném okamžiku. Jóga mě ale především naučila, že musím převzít zodpovědnost za svůj život i své zdraví hlavně já sama.“
 
Vzhledem k tomu, že Karolina dostala do vínku z hlediska genetiky ne úplně dobrou imunitu, snaží se neustále posouvat své fyzické i mentální limity. Absolvovala týdenní pobyt ve tmě a poslední dobou se věnuje i Wimhofově metodě – kombinace otužování a dechových technik. Kromě jógy je také milovníkem hor ve všech podobách, ať už na lyžích nebo v létě zdolávání vrcholů. Jejím velkým koníčkem je i tanec.
 
Ve svých lekcích se zaměřuje především na hatha jógu a vitální jógu. Dbá na soulad dechu s pohybem a celkové protažení i posílení těla v pomalejším tempu.
 
Jóga na Bali
Budeme se věnovat především pomalejší hathajóze a vitální józe. Ta vychází právě z hathajógy a jsou vybírány takové asány, které se zaměřují především na práci s pánevním dnem, stimulaci žláz s vnitřní sekrecí a lymfatického systému. Jde o pomalé a klidné provádění pozic v závislosti na dechu, které zvládne i začátečník.
Dny s odpočinkovějším programem zaměříme hlavně na hathajógu, která kombinuje silovější i méně náročné pozice a protažení. Typické jsou delší výdrže v jednotlivých pozicích. Vyzkoušíme i hravost flow hatha jógy. Vždy ale prim bude hrát dech.
Náročnější dny naopak zjemníme tempo při vitální józe a jemně se dotkneme i yin jógy – velmi jemné jógové praxe, která pracuje především s pojivovou tkání a klouby, a která může být i jakýmsi mostem k meditační praxi. Nevynecháme ani dechové a meditační techniky.
CENA ZAHRNUJE
 
Veškeré vnitrostátní přelety v Indonésii
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Plnou vegetariánskou penzi v retreat centru v Sidemenu
Jógu vedenou Karolinou Vaittinen
Poznávací program na Bali, Floresu i Komodo včetně vstupného (mimo NP Komodo)
Veškerý transport na Bali, Floresu a Komodo
Česky mluvícího průvodce
Místního průvodce na Floresu a Komodo
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Zpáteční letenku do Indonésie
Vstupné do Národního parku Komodo (v současnosti cca 1300Kč/2 dny, může se měnit)
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Příplatek za ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program nad rámec uvedeného
 
Doporučené kapesné cca 400 Kč/den.

 

Den 1
Odlet z Prahy do Denpasaru.

Den 2
Navečer přílet na Bali. Přejezd do oblasti Sidemenu - nádherné oblasti balijské vysočiny. Zde se ubytujeme v hezkém hotelu s bazénem a s výhledem do krásných kopců a rýžových polí. Zde strávíme 4 noci.

Den 3
Relaxace v zeleni retreat centra. První seznámení s jógou. Odpoledne se zúčastníme ohnivé ceremonie Puja Agni Hotra.

Den 4
Ráno si dáme kratší jógu. Poté se projdeme mezi rýžovými poli a dozvíme se o tom, jak místní pěstují rýži. Odpoledne navštívíme místní dětskou nadaci, kde se děti učí výrobě obětin, tradičním tancům a hře na tradiční hudební nástroje. Večer jóga.

Den 5
Ráno si dáme kratší jógu. Dnes zažijeme lekci vaření v tradiční venkovní kuchyni - součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů. Večer jóga.

Den 6
Ráno jóga. Dnes se přesuneme do Ubudu, hlavního města jógy, umění a spirituality. Po cestě návštěva nejvýznamnějšího chrámového komplexu na Bali - chrámu Besakih, tzv. chrámu matky, kde vyzkoušíme tradiční balijskou motlitbu. V Ubudu strávíme 3 noci.

Den 7
Dnes se ponoříme do léčení pomocí bylin, které má pro Balijce nezastupitelné místo. Naučíme se bylinky hledat, rozpoznávat a dozvíme se o jejich použití. Zájemci mohou pokračovat lekcí jak byliny zpracovávat na léčivé nápoje, scruby, tělové oleje a masky... Volné odpoledne na užití si lákadel Ubudu - nákupy, prozkoumávání restaurací, kaváren... nebo navštívení večerního představení tradičních tanců. Večer jóga.

Den 8
Ráno jóga. Návštěva chrámů Gunung Kawi s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu tak zvaný Malukat. Očistné ceremonie se budeme moci zúčastnit i my. Večer jóga.

Den 9
Přejezd na letiště a přelet do města Maumere na ostrově Flores. Návštěva kolektivu tkadlen Lepo Lorun, kde uvidíme, jak z bavlníku a dalších přírodních surovin složitým a zdlouhavým procesem vzniká pod rukami místních žen nádherný tkaný tradiční oděv zvaný ikat, kulturní dědictví Floresu. Nocleh v Maumere.

Den 10
Výlet na Koka Beach, nádhernou panenskou pláž srdcovitého tvaru s bílým pískem. Z křišťálové vody je při koupání vidět dechberoucí zvedající se pohoří. Možnost udělat lekci jógy na pláži. Přejezd do vesnice Moni (možnost se zastavit u vodopádu).

Den 11
Východ slunce nad sopkou Kelimutu, skrývající tři různě barevná jezera, kam podle legendy odcházejí duše zemřelých. Návštěva vesnice Saga, umístěné v kopcích s nádhernými výhledy na okolní hory a vodopády. Místní lidé žijí stale v souladu s přírodou a místními tradicemi. I když jsou silně věřícími katolíky, všechny životní události jsou i nadále posvěceny tradičními animistickými rituály v kopcích nad vesnicí. Přelet z Ende do Labuan Bajo. Večer návštěva rybího trhu.

Den 12
Plavba lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovů Rinca a Komodo s endemickým druhem ještěrů tzv komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu. Na těchto ostrovech je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži. Koupání a šnorchlování na okolních ostrovech. Nocleh na lodi u romantické Pink Beach.

Den 13
Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovat například mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je zašnorchlovat si s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde můžou být I stovky. Při západu slunce návrat do Labuan Bajo.

Den 14
Relaxace v hotelu s bazénem, přelet do Denpasaru. Let zpět do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.