Magická Indie severu i jihu s jógou a rituály

Indie

za

39 900

/osoba (1 542 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Dagmar Volfová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 1902ININPS02
Jóga a spočinutí v čirém bytí na písčitých plážích vlídné přímořské Goa a v magickém Rišikéši u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou.
 
Goa a Rišikéš – dva rozdílné světy v jedné zemi. Hinduistická Indie jak v přímořské oblasti Goa, které se přezdívá "Indie pro začátečníky" neboť nabízí více pohodlí se špetkou luxusu západním cestovatelům, tak i ryzí severní Indie v duchovní oblasti u řeky Gangy.  Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zrelaxujeme i protáhneme tělo u moře, užijete si Indii tak trochu jinak, více připravenou na požadavky západních turistů, ale přesto stále magickou. Jižní Goa je přímořská oblast, stále ještě ale méně turistická než sever.  Bude hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání za zvuku oceánu, ranní jógu při východu slunce na pláži s Dášou a případně i další kulturní aktivity, které tato oblast nabízí. A samozřejmě tradiční indickou kuchyni. PO 4 dnech  moře, které zpestří i výlet do místních zahrad a džungle, se přesuneme ještě více na jih do dalšího indického státu Karnataka, do Gokarny, která je hindu centem této oblasti a ačkoli pouze 100 Km vzdálená, již zde zažijete "jinou" indii než na Goa. 
 
Z Gokarny se vydáme zpět na Goa, odkud poletíme do jiného světa severní Inde. Po přesunu na severozápad k řece Ganze spočineme v nezapomenutelném Rišikéši. Ačkoli se mu přezdívá hlavní město jógy, má ale mnohem více co nabídnout než "cvičení jógy" a učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na tantrickou hatha jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli. Ale také na meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.
Magická Indie je plná nevšedních zážitků.
 
Jaká je Indie?
 
Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  
Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?
 
O lektorce:
 
Ing. Dagmar Volfová  ~  Kala Aryavrat
 
Po 6 letech strávených v Indii a Thajsku učí jemnou tantrickou hatha jógu a vede rituály v různých koutech ČR a na záletech na Bali, do Indie a Indočíny. Provází na cestě za vnitřním poznáním.  
 
"Jóga je pro mě společník na mé osobní cestě. Ta vedla po studiích biochemie a potravinářské technologie a následném budování kariéry k výraznému zpomalení, když mé tělo zatáhlo za záchrannou brzdu a prostě vyplo některé okruhy. Bylo potřeba něco změnit. Hardware i software. Opustila jsem práci produktové manažerky a má cesta za (sebe)poznáváním mě vedla do různých koutů Indie, Thajska, Irska, na Bali a nakonec zpět do Čech, abych pochopila, že možná nejzáhadnější cesty, které podnikáme, jsou dovnitř, do svého nitra. 
A někdy ten odstup od "běžného fungování" je důležitý, proto nyní stále ráda provázím i na reteatech v zahraničí.
S cestou za jógou a osobní cestu s jógou přišlo mnohé a já se i díky ní učím neočekávat a být opět zvědavá a zvídavá. Naslouchat svému tělu, dát mu pozornost a zpomalit. Zjemnila jsem přístup k sobě i k jógové praxi – osobní i lektorské. Věnuji se především tantrické józe a tanci, které se zaměřují dovnitř, do našeho systému, pracují s čakrami a prouděním životní energie v nás. Tantrická jóga je zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.
Více info o józe, jógových cestách a také seminářích a lekcích v ČR: www.simhayoga.cz  
 
CENA ZAHRNUJE
 
tantrickou hatha jógu jógu s Dášou (1x denně na Goa a v Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy
 
CENA NEZAHRNUJE
 
letenku Praha - Dillí - Praha (cena se obvykle pohybuje mezi 13 500 -15 000 Kč)
lokální letenky Dillí-Goa, Goa-Dillí a Dillí-Dehradun (za cca 3,500-7,700 kč)
soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 700 RS na den tj. ca 250-300 Kč/den) 
volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze)
soukromé taxi výlety na další pláže Goa
 

 

Den 1
Odlet z Prahy do Dillí

Den 2
Přílet do Dillí, přestup na let na Goa, z letiště taxi do jižní Goa. Ubytování na 4 noci v rezortu na Goa na pláži Agonda (luxusní chatičky u pláže). Agonda je jedna z nejkrásnějších pláží na Goa, která není turisticky tolik vytížená ( i proto jedeme na jižní Goa - severní Goa je velmi turistické).

Den 3
Odpočinek po cestě na krásné pláži Agonda. Pro zájemce možnost kulturního vyžití (na Goa se pořádají společenské pikniky, tanec, jóga aj.)

Den 4
Ranní jóga na pláži s východem slunce, výlet na farmu - do zahrady koření a pěstění místních plodin, náhled džungle...

Den 5
Ranní jóga na pláži s východem slunce, odpočinek na pláži Agonda či možnost průzkumu dalších pláží a okolí.

Den 6
Ranní jóga na pláži s východem slunce, relax na pláži a po poledni odjezd taxi na jih směr do Gokharny ve vedlejším státě Karnataka. Gokharna je duchovní tepna místní oblasti plná chrámů, zážitek jižní Indie. Přespání v Gokarně.

Den 7
Procházka Gokharnou, meditace v chrámu a odjezd na letiště v Goa, přelet Goa - Dillí - Dehradun. Z Dehradunu taxi do Rišikéše, ubytování v Rišikéši u posvátné řeky Gangy.

Den 8
Ranní jóga, poznávání městečka Rišikéš, které tepe hindu rituály u řeky Gangy i v místních chrámech. Během následujících dní budete mít možnost zúčastnit se několika tradičních posvátných rituálů.

Den 9
Ranní jóga, volný program v Rišikéši, který má mnoho co nabídnout, cesta k meditační jeskyni.

Den 10
Východ slunce u chrámu Kunjapuri, možnost ranní jógy při východu slunce v horách či bdělé rozjímání, návrat zpět do Rišikéše a odpoledne volný program - krásy Rishiekshe a relaxace u Maa Gangy.

Den 11
Ranní rituál Shiva Abishek v chrámu v Rišikéši, odpoledne výlet do posvátého města Haridwar a Kankhal (posvátné místo samadhi SriAnandaMayee Maa), večerní velké oslavy Ganga Arti v Hardwaru.

Den 12
Ranní jóga, volný den v Rišikéši. Večerní odjezd přes noc do Agry.

Den 13
Taj Mahal - majestátní pomník lásky z 10 000 tun bílého mramoru, při východu slunce je zbarven do růžova. Taxi zpět do Dillí, odpočinek v Dillí.

Den 14
Ranní let z Dillí do Prahy, přílet stejný den