Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Kanárské ostrovy - Gran Canaria

Největšímu ostrovu Kanárských ostrovů se přezdívá „malý světadíl“, protože si tu každý najde to své. Odpočinout si můžete na nekonečných bílých plážích, romantiku zažijete v „kanárských Benátkách,“ o zážitky se postará pestrý podmořský svět a nabízí i dech beroucí výhledy na celý ostrov díky pohoří ve středozemí.

Informace k destinaci

Základní informace

Hlavní město: Las Palmas de Gran Canaria
Hranice: obklopen Atlantickým oceánem,východně od Tenerife, západne od Fuerteventura
Rozloha: 1560 km2
Počet obyvatel: 850 tisíc obyvatel
Jazyk: španělština
Náboženství: křesťanství

Kdy nejlépe jet

Kanárské ostrovy jsou ideální destinací pro celoroční dovolenou. V létě stoupá teplota ke 30°Celsia, ale v zimě neklesá teplota pod 18°C.  Průměrná teplota vody je 18°-23°C. Hlavní sezóna je od podzimu do brzkého jara.

Časový posun oproti ČR

-1 hodina

Měna

Euro (EUR), 1 EUR = 25,5Kč

Praktické informace

Bezpečnost
Nevyskytují se zde - pří dodržování základních bezpečnostních pravidel -žádná rizika.
 
Jak se správně chovat
Etiketa chování: Není nutné dodržovat žádná speciální pravidla.

Elektřina
Standardní napětí je 220V, typ zásuvek je C, tedy velmi podobný těm českým a z 99% nebudete potřebovat redukci, výjimkou mohou být pouze malá starší ubytovací zařízení, kde může být napětí 125V.

Banky, měna
Výměna peněz je možná po příletu na letišti nebo v jakékoliv směnárně či bance kdekoliv v zemi. Směnárny najdete v každém větším městě či letovisku. Bankomaty jsou téměř všude, akceptují karty Visa, MC nebo American Express.
 
Stravování
Voda se může pít, ale není velmi chutná, proto se raději doporučuje kupovat balenou. Kuchyně Kanárských ostrovů je díky jejich povaze ovlivněna evropskou kuchyní stejně jako jihoamerickou. Velkou část jídelníčku také tvoří mořské plody. Typickým pokrmem jsou Papasarrugadas – tedy vařené nové brambory obalené v mořské soli, podávané s tradičními mojo omáčkami, které mají různé příchutě (chilli, bazalka a koriandr a další). Je značný i vliv Španělska, protože zde naleznete i známou Paellu či studenou polévku Gaspacho. Typickým nápojem je káva, která se ale liší od tradiční tak, jak ji známe a není mezi turisty příliš oblíbena. Mezi místními víny převažují červená a sladší vína, typickým likérem je mistela – směs vína, cukru, medu a rumu.

Internet
Internet je možné použít v hotelu, přes wi-fi a nebo přes místní připojení.           .

Pošta
K zasílání pohledů či dopisů je možné využít služeb hotelové recepce nebo místní poštu.

Očkování

Není povinné žádné očkování.

Zajímavosti

Caldera de Tejeda
Unikátní kráter, který najdete ve středu ostrova. Sopky zde vymodelovaly úžasný reliéf, který nyní nabízí přenádherné výhledy.
 
Las Palmas
Hlavní město ostrova s historickým centrem, kde vkusně vedle sebe stojí moderní i historické budovy, které doplňuje všudypřítomná zeleň. V centru je navíc i pláž a promenáda, který městečku dodávají to pravé kouzlo.

Puerto de Mogán
Romantický přístav, který je nazýván „kanárskými Benátkami“, typickými jsou malé domky, protkány vodními kanály. Každý týden se tu navíc koná trh, kde můžete ochutnat místní dobroty.
 
Maspalomas
Písečné duny, které měří až 10 metrů. Unikátní na nich je, že vznikl roztříštěním korálů vlnobitím. Dnes je to vyhlášená rezervace. Nejkrásnější odlesky uvidíte při západu slunce.

Vízová povinnost

Gran Canaria spadá pod Španělsko, které je v EU, tudíž pro cestování stačí občanský průkaz či pas.

Důležité kontakty

Španělsko - Honorární konzulát Tenerife
C/ Luis de la Cruz y Rios, 9, 3°A, 38300 La Orotava (Santa Cruz de Tenerife)
Telefon: +34 92 232 3645
E-mail: tenerife@honorary.mzv.cz
Vedoucí úřadu: Joaquín ESCODA MARTÍNEZ
Časový posun: -1 hod
Provozní hodiny úřadu: pátek 12.00 - 18.00
převzato z databáze Zastupitelské úřady ČR ve správě odboru administrativy a zpracování informací MZV
 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review

1 2 3 4 5