S přáteli do INDONÉSIE na míru

Indonésie

za

44 900

/osoba (1 644 €)

Typ cesty: Cesty na míru

Kategorie: Cesty na míru
Příklad již realizované cesty:
INDONÉSKÝ SEN
 
BALI – GILI AIR – JÁVA - SUMATRA
 
Tato cesta do Indonésie byla koncipována jako poznávací cesta. Kombinovala možnosti odpočinku, šnorchlování a potápění, návštěvu unikátních chrámů, sopek a měst. Nabídla především objevování přírodních, kulturních a spirituálních krás nádherného a magického ostrova Bali, nejlidnatějšího ostrova světa Jávy a ostrova se silnými tradicemi a živou dávnověkou kulturou Sumatry.
 
Cesta byla připravena pro 12 přátel
 
 
PROGRAM
 
BALI
Nádherná rýžová pole – Magie hinduistických chrámů – Tradiční balijský život – Relaxace - Potěšení
 
BALI, též nazývaný ostrovem Bohů, je plný legend a bájných příběhů, bohů, démonů i starobylých zvyků. Projevy náboženského cítění obyvatel Bali jsou natolik výrazné a nepřehlédnutelné, že podstatnou měrou ovlivňují ráz ostrova. Balijský hinduismus uznává stejnou trojici Bohů, jako indický: Brahmu, Šivu a Višnu, přesto se od něj značně liší. Chápe tuto trojici jako manifestaci nejvyšší božské bytosti Sang Hyang Widhi Wasa. Tento malý ostrov plný usměvavých obyvatel nabízí však i mnohé další. Krásnou přírodu, sopky, malebná rýžová pole a pohoří. Právem si zaslouží pozornost, která je mu věnována.
 
JÁVA
Východ slunce nad vyjímečným kráterem IJEN – Džípem přes sopečné pole sopky Bromo – Největší buddhistický chrám světa Borobudur – Prambanan
 
JÁVA je se svými 126 miliony obyvateli nejlidnatějším ostrovem na světě. Je to ostrov plný kulturních a přírodních bohatství. Na jihu je největší budhistický chrám na světě Borobudur a jeden z největších hinduistických chrámů Prambanan. Ostrov je prošpikován sopkami. Především východní část ostrova se pyšní několika světovými unikáty. Sopkou Ijen, odkud se dodnes těží síra tradičním způsobem a sopka Bromo s magickými a neopakovatelnými výhledy.
 
SUMATRA
Unikátní živá kultura MInangkabau – Džunglí za orangutány – Romantický ostrov Weh – Nultý kilometr Indonésie
 
SUMATRA je svojí rozlohou šestým největším ostrovem na světě a jedním z největších ostrovů Indonésie. Je unikátní svým přírodním a kulturním bohatstvím. Přestože Indonésie patří k zemím s největším počtem obyvatel hlásících se k islámské víře, zachovala si Sumatra spousty původních kulturních tradic založených na lásce k přírodě a naslouchání přírodním zákonitostem. Zvláště unikátní je Západní Sumatra, kde je dodnes zachován matriarchální systém a hlavou rodiny je matka a následně nejstarší dcera, která přebírá její zodpovědnosti a dědí rodinný majetek. Sumatru uprostřed protíná rovník. Den a noc mají stejnou délku.
 
Více fotek z již uskutečněných cest naleznete na www.facebook.com/m.adventures.tours
 
CENA CESTY NA OSOBU BEZ LETENKY DO INDONÉSIE: 44.900,- Kč
 
 
CENA ZAHRNOVALA
 
Ubytování se snídaní
8 nocí Bali
4 nocí Jáva
8 nocí Sumatra
Přelety v Indonésii:
1) Jakarta - Denpasar
2) Surabaya – Jogjakarta
3)Jogjakarta – Padang (s přesupem v Jakartě)
4) Padang – Medan
5) Medan – Banda Aceh
6) Banda Aceh – Jakarta
Program a vstupy
Transport – mikrobsy, taxíky, lodě
Česky mluvícího průvodce
Místní průvodce
 
CENA NEZAHRNOVALA
 
Letenku z Prahy do Jakarty a zpět (klient si zařizoval sám)
Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě snídaně
Program mimo uvedeného
Potápění a další aktivity
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
 
Cena je orientační, finální cena se bude odvíjet dle počtu účastníků a konečného programu. 

 

Den 1
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách

Den 2
V odpoledních hodinách přílet do Jakarty, lokálním letem s Lion Air přelet na Bali. Přejezd na východní pobřeží. Ubytování v bungalovech u moře. (2noci na jednom místě)

Den 3
Matka chrámů – návštěva největšího chrámu Besakih, po cestě chrám netopýrů Goa Lawah a manuální výroba mořské soli. Večer možnost tradičních balijských masáží v altánku nad mořem.

Den 4
Ostrov GILI AIR – přejezd na ostrov s tyrkysovými vodami, relaxace u moře, západ slunce, možnost potápění a šnorchlování, ubytování v bungalovech u moře. (3 noci na jednom místě)

Den 5
Ostrov GILI AIR – relaxace u moře, možnost potápění a šnorchlování.

Den 6
Ostrov GILI AIR – relaxace u moře, možnost potápění a šnorchlování

Den 7
Přejezd do UBUDU, večer představení Kecak Dance (2 noci na jednom místě)

Den 8
NA KOLECH Z OBLASTI KINTAMANI – Projížďka na kolech od kráteru sopky Batur.

Den 9
CHRÁM ULUN DANU BRATAN, VODOPÁD GIT GIT – ranní návštěva chrámu na jezeře, přejezd na severní pobřeží. Po cestě zastávka na rýžových polích zapsaných v UNESCO – JATILUWIH a k divokému vodopádu Git Git, večer nocleh v hotelu u moře v Lovině. Večer možnost tradičních balijských masáží. Grilování ryb na pláži. (1 noc na jednom místě)

Den 10
NA MOŘI S DELFÍNY PŘI ÚSVITU, PŘEJEZD NA JÁVU – vyjížďka na malých loďkách za východu slunce za delfíny. Po snídaní přejezd k trajektu a přejezd na Jávu. Přesun mikrobusem do ubytování pod sopku IJEN. (1 noc na jednom místě)

Den 11
VÝŠLAP NA SOPKU IJEN – Výšlap na soplu IJEN s výstupem na kráter před východem slunce. Procházka po kráteru. Odvážní zájemci mohou i do kráteru. Večer přejezd do národního parku Bromo Tengger Semeru. (1 noc na jednom místě)

Den 12
VÝCHOD SLUNCE NAD SOPKOU BROMO – Brzy ráno výjezd jeepy na vyhlídku nad sopkami Národního parku. Po východu slunce přejezd přes sopečné pole ke kráteru sopky Bromo. Výšlap na kráter. Odpoledne přejezd do Surabaye. Přelet do Jogjakarty. Ubytování v hotelu s bazénem. (2noci na jednom místě)

Den 13
PRAMBANAN A BOROBUDUR – Návštěva Borobuduru - největšího buddhistického chrámu na světě. Poté návštěva jednoho z největších hinduistických chrámů na světě Prambanan. Možnost zhlédnutí večerního představení světově proslulého baletu Ramayana – tradiční ho hinduistického příběhu přímo s výhledem na osvětlený Prambanan. (vzhledem k tomu, že ne všichni chtějí navštívit chrámy, vstupné do chrámů ani na představení není zahrnuto v ceně cesty) Večerní procházka po divoké ulici Malioboro.

Den 14
PŘELET NA ZÁPADNÍ SUMATRU – Přelet do Padangu s mezipřistáním v Jakartě. Návštěva restaurace s tradičním podávaním jídla Masakan Padang . Přejezd do Harau Valley – údolí vytvořené sopečnou činností a zemětřesením. Ubytování v bambusových bungalovech pod vodopády s výhledem na sopku Mirapi. (2noci na jednom místě)

Den 15
HARAU VALLEY – Procházka po místních vesnicích s tradiční Minangkabau architekturou. Jízda na bacaku (motorka se sajdkárou). Koupání v jednom ze sedmi vodopádů v okolí. Možnost vyzkoušení sázení nebo sklízení rýže.

Den 16
KRÁLOVSKÝ PALÁC , BUKITTINGGI, MEDAN – Návštěva hoského městečka Bukittinggi s místním Big Benem, spodním tržištěm a výhledem na nádherné údolí Sianok. Přejezd do Batusangkar s unikátním Minangkabau královským palácem. V odpoledních hodinách přelet do Medanu. Přejezd do Národního parku Gunung Leuser s orangutany. V nočních hodinách příjezd do resortu na břehu řeky. (2 noci na jednom místě)

Den 17
DŽUNGLÍ ZA ORANGUTANY – Trek džunglí za orangutany, oběd přímo v džungli, návštěva jeskyně netopýrů. Večer odpočinek v resortu

Den 18
PŘELET DO BANDA ACEH, OSTROV WEH – Přejezd brzy ráno zpět do Medanu, odtud přelet do Banda Aceh a zde lodí na ostrov WEH. Ubytování v resortu Freddies na nejkrásnější pláži ostrova Samur Tiga. (3noci na jednom místě)

Den 19
Třídenní program: RELAXACE NA OSTROVĚ – odpočinek na pláži, možnost potápění a šnorchlování. Užívání si kulinářských specialit místní kuchyně. Možnost výletu na bacaku nebo skútrech po ostrově – návštěva nultého západního kilometru Indonésie, výlet k vodopádu, k sopce, s nabídkou výhledů a klidu málo osídleného ostrova.

Den 20
RELAXACE NA OSTROVĚ – odpočinek na pláži, možnost potápění a šnorchlování. Užívání si kulinářských specialit místní kuchyně. Možnost výletu na bacaku nebo skútrech po ostrově – návštěva nultého západního kilometru Indonésie, výlet k vodopádu, k sopce, s nabídkou výhledů a klidu málo osídleného ostrova.

Den 21
RELAXACE NA OSTROVĚ – odpočinek na pláži, možnost potápění a šnorchlování. Užívání si kulinářských specialit místní kuchyně. Možnost výletu na bacaku nebo skútrech po ostrově – návštěva nultého západního kilometru Indonésie, výlet k vodopádu, k sopce, s nabídkou výhledů a klidu málo osídleného ostrova.

Den 22
NÁVRAT DO JAKARTY A ODLET DO ČECH – Návrat lodí do Banda Aceh, odsud odlet do Jakarty. Ve večerních hodnách let do Prahy

Den 23
Přílet do Prahy