Aktivní BORNEO s jógou

Malajsie

za

46 900

/osoba (1 717 €)

Termíny

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Sylva Bajerová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Kuala Lumpur a to nejlepší z Bornea

 

Tato cesta je koncipována jako poznávací, relaxační a jógová za perlami malajské části ostrova Borneo. Borneo je třetí největší ostrov světa, který je charakteristický svým přírodním a kulturním bohatstvím. Tento ostrov budeme poznávat v malajském státě Sabah a pobyt protkáme lekcemi jógy s Luckou Macáškovou.
 
Prohlédneme si Kuala Lumpur z výšky věží Petronas, jednu noc strávíme na nádherných plážích nejsevernějšího bodu Bornea (Tip of Borneo), kde se setkává Jihočínské a Suluské moře, navštívíme sanktuárium pro orangutany v Sepiloku a projedeme se po dlouhé řece Kinabatangan uprostřed džungle, kde je možné vidět výjimečnou faunu a flóru Bornea. Pro zájemce bude možnost vyšlápnout nejvyšší horu Jihovýchodní Asie Mt. Kinabalu.
 
 
TO NEJLEPŠÍ Z BORNEA
  • Vysoké hory obklopené deštným pralesem plným orangutanů a spousty dalších divokých zvířat –návštěva sanktuária orangutánů v Sepiloku u Sandakanu
  • Rozmanité vodní aktivity
  • Návštěva The Gomantong Caves, nejrozsáhlejší jeskynní systém v Sabahu s milióny netopýrů
  • Plavba po řece Kinabatangan se sledováním koupajících se slonů, krokodýlů a endemických kahau nosatých
  • Návštěva nejsevernějšího cípu Bornea – Tip of Borneo
  • Moderní pulzující velkoměsto Kuala Lumpur
  • Báječný požitek z místních kulinářských specialit
  • Fakultativně nejvyšší hora Jihovýchodní Asie - Mount Kinabalu, vysoká 4095 metrů
… a mnohé další
 
 
Lekcemi jógy nás provede Lucie Macášková
 
Od mládí jsem se věnovala cvičení aerobiku, stepaerobiku, bodyformu, spinningu, cvičení s dětmi, vedla jsem fitcentrum a učila jsem v Akademii cvičitelů a instruktorů ČASPV budoucí lektory aerobiku, fintess i spinningu, pořádala cvičící víkendy i dovolené. V současné době jsem managerkou I´M FIT wellness fitness v Praze 9.
Jóga se stala mou láskou už před více než 10 lety. Při svém pracovním vytížení jsem se potřebovala někdy zastavit, nadechnout se zhluboka, podívat se na svět vzhůru nohama, aby pak do sebe všechno lépe zapadloJ. V józe nacházím prostor pro všechny, pro klienty s různou kondicí, motivací, zdravotními omezeními, pro klienty každého věku. Musíte se jen naučit poslouchat své tělo, cvičit jen, tak, jak vám vaše tělo dovolí, posouvat se kousek po kousku. Na józe je krásné, že vás odmění velmi brzy kladnými, viditelnými výsledky, které vás potěší a posunou zase o kousek dál ve vašem snažení. Vyzkoušela jsem různé druhy jógy a každá mi něco dala. Věnuji se power józe, na které miluji spojení, které tělu přináší. Trénuje sílu, rozvíjí celkovou kondici, výrazně zlepšuje flexibilitu, a přesto přináší v závěru lekce uvolnění, očistu i zásobu nové energie.
Velmi ráda cestuji a cvičení jógy na úžasných místech (Bali, Srí Lanka, Maledivy, USA) umocňuje všechno, co do svého úsilí vložíte a navždy se vám vryje do paměti jako zásoba energie pro další život. Když zavřu oči, slyším zurčení vody v rýžových polích na Bali, šumění moře na Maledivách, zvuk deště dopadajícího do čajových lístků na Srí Lance a už se moc těším na další cvičení jógy kdekoli.
 
Fakultativní program: Výstup na Mt. Kinabalu
 
Pro výstup na Mt. Kinabalu je potřeba permit národního parku, kterých se na každá den vydává jen omezené množství, je tedy potřeba si permit zamluvit dlouho dopředu. Cena permitu se pohybuje kolem 11 - 12 000 Kč. Výstup a sestup trvá dva dny.
D1 - vyzvednutí z hotelu, přejezd do NP Kinabalu, trek skrze džungli a  různorodá vegetační pásma na horskou chatu, přespání na chatě.
D2 - brzy ráno výstup na vrchol Mt. Kinabalu a pozorování východu slunce. Poté zpět do chaty na snídani a sestup dolů, odvoz do hotelu
 
CENA ZAHRNUJE
 
Lokální lety v Malajsii 
Ubytování se snídaní a jídlo uvedené v rámci programu
Plná penze v džungli na řece Kinabatangan
TRANSPORT – mikrobusy, taxíky, lodě
Česky mluvící průvodkyně, místní průvodce, kde je třeba
Jóga s Luckou Macáškovou
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Zpáteční letenka Praha - Kuala Lumpur (cena se obvykle pohybuje od 15 do 18 000 Kč, s jejím zakoupením vám můžeme pomoci)
Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě uvedeného
Program mimo uvedeného
Fakultativní výlety
Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 12500 Kč
 

 

Den 1
Odlet z Prahy do Kuala Lumpur.

Den 2
Přílet do Kuala Lumpur. Ubytování v hotelu vedle Petronas Towers v centru města. Návštěva věží Petronas s vyhlídkou na město. Odpočinek po cestě.

Den 3
Dopoledne prohlídka města KL. Noční Kuala Lumpur. Večeře na rušné ulici Jalan Alor ve čtvrti Bukit Bintang. Večírek v baru.

Den 4
Přelet na Borneo do hlavního města Sabahu – Kota Kinabalu. Ubytování v luxusním resortu Nexus přímo na pobřeží Jihočínského moře. První seznámení s jógou.

Den 5
Relaxace v hotelu, jóga. Fakultativní program - v hotelu je možné si půjčit kajaky nebo surfy, zajít si na golf, využít nabídky masáží, či se zúčastnit široké nabídky programu organizovaného přímo resortem.

Den 6
Relaxace v hotelu, jóga. Návštěva interaktivní vesnice Mari-Mari. Vesnice se rozkládá uprostřed deštného pralesa a jsou zde ukázky obydlí a tradic různých kmenů žijících na Borneu – od lovců lebek po pirátské kmeny žijící na pobřeží. Můžete zde ochutnat rýžové víno, vyzkoušet si „plivnout“ jedové šípy, nebo vyrobit lano z místních stromů. Návštěva je zakončena tradičními domorodými tanci, ke kterým se můžete přidat a obědem/večeří.

Den 7
Relaxace v hotelu, jóga. Pro zájemce - fakultativně návštěva pobřežního Filipino trhu. Zde je možné vidět stovky metrů stánků s čerstvými rybami, ovocem, zeleninou a sezónními produkty, fakultativně také možnost dvoudenního výšlapu na nejvyšší horu Jihovýchodní Asie Mt. Kinabalu. (nutné nahlásit v CK dlouho dopředu).

Den 8
Relaxace v hotelu. Jóga. Volný program.

Den 9
Odjezd na Tip of Borneo - nejsevernější cíp Bornea. Slévají se zde Suluské a Jihočínské moře. Vlny obou moří jdou v jiném směru. Jedná se o unikátní přírodní úkaz. BBQ na pláži. Koupání v moři. Večerní táborák na pusté dlouhé pláži. Koupání v moři za svitu měsíce.

Den 10
Ráno koupání na prázdné dlouhé pláži. Poté odjezd do Sandakanu.

Den 11
Návštěva sanktuária - světoznámé centrum, které se věnuje záchraně orangutanů. (V malajštině Orang = člověk a Hutang = les). Lehký trek džunglí. Odjezd k řece Kinabatangan. Ubytování v lodgi na břehu řeky. Odpolední projížďka po řece. V podvečer je možné sledovat v zátokách divoká zvířata. Mnoho druhů opic včetně endemických kahau nosatých (proboskis monkeys). V ceně zájezdu je snídaně a večeře.

Den 12
Brzy ráno vyjížďka na lodi. Kolem břehů řeky je možné někdy spatřit krokodýly, koupající se divoké slony, spousty ptactva a opic. Odpoledne odpočinek a relaxace. Noční lehká procházka džunglí. V ceně zájezdu je snídaně, oběd a večeře.

Den 13
Přejezd zpět do Sandakanu. Po cestě zastávka v jeskyních Gomantong Caves, kde se sbírají ptačí hnízda na výrobu polévky a léků na prodloužení vitality. Odpolední let do Kuala Lumpur.

Den 14
Po půlnoci odlet zpět ČR, přílet stejný den.