Balijské rozmazlování

Bali

za

37 900

/osoba (1 388 €)

Termíny

  • od 08. 10. 2020 - do 22. 10. 2020 (kód: 2010IDBAPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Majka Dubová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty ID cesty: 1904IDBAPZ01
Bali, ostrov bohů, kde vás na každém kroku doprovází vůně květů a vonných tyčinek, se stal synonymem pro luxusní ubytování a kvalitní služby mezi svěžími rýžovými poli, šťavnatou zelení džungle nebo na břehu blankytného moře. Nechte se zavést do míst, kde se protíná spiritualita s luxusem, do míst, která vás budou vyzývat k odpočinku, do míst, kde se vaše duše bude cítit jako doma.
 
Na této cestě bude hlavním cílem si odpočinout v nádherném prostředí tří luxusních resortů, nechat se rozmazlovat masážemi a relaxačními procedurami a na nenáročných výletech nahlédnout do balijské kultury a života na Bali.
 
Na energii Bali se naladíme v retreat centru Subak Tabola v Sidemenu, v prostředí balijské vysočiny mezi rýžovými poli. Zde, oděni do tradičních šatů, budeme přivítáni ohnivou ceremonií. Pro odpočinek po cestě a na zklidnění zde doporučujeme vyzkoušet balijskou masáž. Můžete se přidat i na ranní lekce jógy nebo procházku rýžovými poli a navštívit dětskou nadaci.
Více o retreat centru: http://www.subaktabolavilla.com/
 
Poté se přesuneme do městečka Candidasa na pobřeží Indického oceánu, kde vane osvěžující vánek a kde si můžeme užít moře nebo šnorchlování. V resortu Discovery se necháme rozmazlovat v ajurvédském SPA, nabízejícím omlazující a antistresové procedury. Vyzkoušíme zde shirodharu - masáž třetího oka teplým olejem.
 
Pobyt zakončíme v městečku Ubud, spirituálním a uměleckém centru Bali, plném útulných restaurací a kaváren nabízejících chutné a zdravé jídlo i živou hudbu, kulturního vyžití i možností nákupů. V resortu Blue Karma uprostřed džungle a bazénem s uklidňujícím výhledem do zeleně můžete vyzkoušet třeba aromaterapeutickou masáž nebo masáž horkými kameny.
 
V resortu Discovery vyzkoušíme ayurvédskou proceduru shirodhara, v ostatních resortech si můžete masáže, relaxační procedury a rozmazlovací balíčky zvolit dle svého výběru z nabídky hotelových spa.
 
Během cesty navštívíme:
 
Nejvýznamnější chrám na Bali, "matku chrámů" Besakih. Zde, v nejvyšším chrámu tohoto komplexu, nás kněz provede tradiční balijskou motlitbou s květinovou obětinou.
 
Vodní palác Tirta Gangga - nádherné zahrady s bazénky a sochami z mytologie.
 
Bělostnou pláž Pantai Pasir Putih.
 
Chrám na jezeře Pura Ulun Danau Bratan, jeden z nejfotogeničtějších chrámů na Bali zasvěcený bohyni vody Dewi Danu.
 
Chrám na skále v moři Tanah Lot.
 
Pokud budete chtít na Bali vidět a zažít více, rádi vám pomůžeme s výběrem atrakcí a aktivit a s organizací výletů.
 
Cesta bude realizována v malé skupince do 10 účastníků.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Veškerou dopravu a vstupné
12 x ubytování v resortu se snídaní
3 x masáž nebo relaxační procedura
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Stravu mimo uvedené, nápoje
Program a masáže mimo uvedeného
Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 900Kč
Soukromé cestovní pojištění
 
Doporučené kapesné - 500-600 Kč na den

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Ve večerních hodinách přílet na Bali, přejezd do krásného hotelu v oblasti balijské vysočiny v Sidemenu, kouzelného místa obklopeného rýžovými políčky a kopci.

Den 3
Relaxace a odpočinek po cestě, který umocníme zklidňujícími účinky tradiční balijské masáže.

Den 4
Výlet na Besakih, nejvýznamnější a největší chrámový komplex na Bali, tzv. chrám matka, kde vyzkoušíme tradiční motlitbu.

Den 5
Volný program, relaxace. Program pro zájemce: ráno jednoduchý trek rýžovými poli s výkladem o místních plodinách a tradičním způsobu pěstování rýže.

Den 6
Přesun na východní pobřeží do městečka Candidasa, relaxace po cestě.

Den 7
Ráno pojedeme na výlet na vodní zahrady Tirta Gangga, po zbytek dne si budeme užívat moře a odpočinku na bílé pláži Pantai Pasir Putih s plážovými restauracemi a možností masáží.

Den 8
Odpočinek, relaxace, ayurvédská procedura shirodhara v hotelovém spa.

Den 9
Odpočinek, relaxace, volný program. Pro zájemce je možné zorganizovat výlet lodí se šnorchlováním nebo návštěvu tradiční vesnice lidu Aga, původních obyvatel Bali (není v ceně zájezdu).

Den 10
Přesun do Ubudu, odpočinek po cestě, volný program.

Den 11
Dnes navštívíme chrám na jezeře Pura Ulun Danau Bratan, jeden z nejfotogeničtějších chrámů na Bali zasvěcený bohyni vody Dewi Danu.

Den 12
Masáže nebo relaxační programy v hotelovém spa. Po obědě se můžete zúčastnit lekce přípravy boreh - tradičního balijského scrubu a pleťové masky. Volný program (není v ceně zájezdu): V Ubudu a okolí můžete trávit čas prozkoumáváním restaurací, butiků, galerií, návštěvou představení tradičních tanců, můžete se zúčastnit kurzů tradičních řemesel (malba na textil, dřevořezba, výroba stříbrných šperků...) nebo kurzů tradiční přírodní medicíny z bylin apod. a mnoho dalšího. Rádi vám poradíme. Můžete navštívit opičí les, královské hrobky Gunung Kawi nebo chrám Tirta Empul s jeho očistnými prameny, kde můžeme podstoupit očistný rituál.

Den 13
Relaxace a odpočinek. Po obědě se můžete zúčastnit lekce přípravy jamu - tradičního balijského bylinného nápoje s léčivými účinky. Volný program (není v ceně zájezdu): V Ubudu a okolí můžete trávit čas prozkoumáváním restaurací, butiků, galerií, návštěvou představení tradičních tanců, můžete se zúčastnit kurzů tradičních řemesel (malba na textil, dřevořezba, výroba stříbrných šperků...) nebo se dovědět více o místních bylinách či výrobě čokolády a mnoho dalšího. Rádi vám poradíme. Můžete navštívit opičí les, královské hrobky Gunung Kawi nebo chrám Tirta Empul s jeho očistnými prameny, kde můžeme podstoupit očistný rituál.

Den 14
Dopoledne volný program, návštěva chrámu Tanah Lot na skále v moři. Je to velmi fotogenické místo s příjemnou atmosférou. Večer odlet do Prahy.

Den 15
Přílet do Prahy.