Jemná jóga - BALI a JÁVA

Bali, Indonésie

za

36 900

/osoba (1 351 €)

Termíny

  • VYPRODÁNO! od 06. 04. 2021 - do 20. 04. 2021 (kód: 2104IDIDPS03)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Majka Dubová

Kategorie: Semináře osobního rozvoje ID cesty: 2004IDIDPS03

 

 Objevte vaši vnitřní sílu!

 

Pojeďte objevovat ostrov, kde žijí lidé v souladu s přírodou, pozitivní energie je cítit ve vzduchu, kde je možné zastavit se a vnímat sebe. Zde si stres a shon ještě nenašly své místo!
 
Nádherný Indonéský ostrov Bali je právem nazývaný ostrovem Bohů. Toto místo je ideální kombinací tradičních kultur, přátelských obyvatel, všudypřítomné zeleně a dech beroucích přírodních jevů a jedinečné pozitivní energie. Bali vás přivítá svou přirozeností a přátelskostí místních obyvatel. Protipólem poklidnosti Bali je nejlidnatější ostrov světa Jáva, který skrývá unikátní památky dávných civilizací, nespočet vulkánů, rýžová políčka i pulzující města. Kromě poznávání ostrovů se budete věnovat cvičení  jógy, která Vás obohatí především volností a radostí z pohybu, nabídne Vám cestu ke zklidnění a poznání seba sama. Lekcemi jógy Vás povede certifikovaný lektor  Martin Fajka
 
Tato cesta je určena pro ty, kteří hledají aktivní cestování a poznání. Speciálně čás na sopkách Jávy s sebou nese kromě unikátního zážitku  a dechpberoucích scenérií brzská vstávání a náročnější přejezdy mezi ostrovy i místy na Jávě.
 
O této cestě, pohledem Martina:
Kromě poznávání ostrova vyzkoušíme také poznat trošku sami sebe. Nástrojem nám bude jóga, kterou budeme praktikovat jemně, rozumně a hlavně bezpečně. Vyzkoušíme rozbít špatné pohybové vzorce, proplujeme na vlně dechu ásanami a vysvětlíme si důležité jógové souvislosti a návyky. Společně si vytvoříme jógovou sestavu, kterou budete moci bezpečně praktikovat i po návratu z cesty. V dnešní uspěchané době se pokusíme zastavit, nespěchat a najít v sobě trošku vnitřního klidu. Budeme praktikovat jógové ásany, relaxovat, pořádně se nadýchneme nové energie a objevíme svou vnitřní sílu.
 
 
Martin o sobě:
 
"Klid je nejvyšší forma intenzity. Když je v tobě klid, tvé tělo, tvá mysl a energie překypují intenzitou "- Sadhguru
 
Pocházím z Opavy, kde také žiji. Jsem vystudovaný ekonom a v současné době také profesionální hasič. Mým velkým zájmen je sport – všeobecně pohyb. Největším koníčkem a srdcovou záležitostí je však jóga. Znenadání do mého života vstoupila, provedla mnoho změn a jsem rád, že už zůstala. Je mým velkým kamarádem a společníkem již 10 let.
Jako většina lidí jsem s jógou začal hlavně ze zdravotních důvodů. Aktivně jsem se věnoval bojovým sportům a byl jsem člověk zaměřený na výkon. Oslovila mne powerjóga, kterou se snažím předávat dále v její pravé podstatě. Power ofyoga – síla z jógy na naších cestách životem. V první fázi se vyřešilo mnoho mých zdravotních záležitostí. Dále se pak začaly dít věci i na vnitřní a osobní úrovni. Nastoupil jsem cestu sebepoznání, na které se snažím kráčet dále. Jóga je výborný prostředek pro aktivní a kvalitní život a dovoluje nám poznávat sebe sama, jít ve svém životě do hloubky.
Snažím se stále jógově vzdělávat. Rád se učím nové věci, poznávám nové lidi a nová místa.
 
Jsem akreditovaný lektor powerjógy a jógy pro zdravá záda. Na lekcích kladu velký důraz na dech, nespěchání, pozornost a správné nastavení těla v ásanách. Jóga není sport a není to soutěžení. Na lekcích se snažím inspirovat, vysvětlit a motivovat osobním příkladem. A záleží na každém z nás, jak s jógou naloží a zda dá své vlastní praxi určitý směr, význam a smysl. Rád budu na této cestě vaším průvodcem ...
 
Více informaci zde: www.martinfajka.cz
 
 
Co na cestě zažijete a uvidíte:
  • Jógové lekce s Martinem
  • Návštěva zajímavých míst ostrova Bali, nejvýznamnější chrámy, krásné pláže, rýžová pole, vodopády...
  • Nádhernou kulturu a náboženství ostrova Bali
  • Dechberoucí východ slunce nad sopkou Bromo a sirné doly v kráteru sopky Ijen na východě Jávy
  • Léčebné a relaxační masáže
  • Relaxace
  • … a mnohé další.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
Plnou vegetariánskou penzi v retreat centru v Sidemenu
Jógu vedenou Martinem Fajkou
Poznávací program na Bali i Jávě včetně vstupného
Veškerý transport na Bali i Jávě
Česky mluvícího průvodce
Místního průvodce na Jávě
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se však bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Soukromé cestovní pojištění
Pojištění storna zájezdu
Obědy a večeře
Ubytování v pokoji pro jednu osobu
Program nad rámec uvedeného
Nápoje, obědy a večeře mimo uvedeného (doporučené kapesné cca 350 Kč na den)
 

 

Den 1
Odlet z Prahy na Bali

Den 2
Večerní přílet na Bali. Ubytování v oblasti balijské vysočiny, u vesnice Sidemen (3 noci na jednom místě).

Den 3
Můžete relaxovat u bazénu, nebo na masáži – ať už tradiční nebo léčebné s místními šamany (cena masáže není součásti ceny zájezdu). Můžete se projet po okolí na kolech nebo navštívit místní dětskou nadaci, kde se děti učí výrobě obětin, tradičním tancům a hře na tradiční hudební nástroje. V podvečer společně projdeme očistnou ohňovou ceremonií.

Den 4
Vaření v rýžových polích. Součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů. První blok power jógy.

Den 5
Ranní jóga, poté přejezd do hotelu u moře na východním pobřeží. Po cestě návštěva nejvýznamnějšího chrámu na Bali - chrámu Besakih, největšího hinduistického chrámu na Bali zvaného chrám Matka, který se nachází na západních svazích činné sopky Gunung Agung.

Den 6
Relaxace na bílé pláži Pantai Pasir Putih neboli panenské pláži, jak se někdy nazývá. Možnosti masáží přímo na pláži, nebo v altánku nad mořem v Candidase. V tomto městečku je možnost navštívit různé salóny krásy a nechat se rozmazlovat. Lekce power jógy.

Den 7
Ráno přejezd na Jávu, odpoledne odpočinek před náročným dnem.

Den 8
Noční výšlap na východ slunce na sopce Ijen, kde místní v kráteru u tyrkysového jezera těží síru, případně pro odvážné sestup do kráteru za modrými plameny a k sirnému dolu, dopoledne přejezd k sopce Bromo, večer si můžeme posedět na okraji kráteru a odpočívat.

Den 9
V noci cesta jeepy na vyhlídku na východ slunce nad sopečnou krajinou kolem sopky Bromo, kde uvidíme jeden z nejkrásnějších pohledů v Indonésii vůbec, poté sjezd dolů do kráteru a cesta přes "moře písku" kolem hinduistického chrámu k samotnému Bromu, kde budeme moci nahlédnout do nitra kouřícího vulkánu a zažít jeho sílu. Návštěva dalších míst v kaldeře Tengger - savany a šeptajících písků. Odpoledne odpočinek nebo pro zájemce opět sestup k Bromu a procházka poklidnou atmosférou bez davů turistů po okraji vulkánu dál.

Den 10
Ráno navštívíme tradiční javánský trh a přejedeme zpět na Bali, přenocování v Lovině.

Den 11
Ráno při východu slunce fakultativně výlet lodičkou s pozorováním delfínů, vodopád Gitgit, chrám na jezeře Ulun Danu Beratan, který je zasvěcen Dewi Danu, bohyni vody, přejezd do Ubudu

Den 12
Ubud - relaxace po cestě, možnost relaxačních a léčebných masáží, večerní představení opičího tance Kecak, lekce power jógy.

Den 13
Možnosti volného programu - Herbal Walk - poznávací procházka za bylinami, výroba tradiční bylinkové medicíny, workshopy – výroba stříbrných šperků, dřevořezba apod., večer relaxace. Power jóga.

Den 14
Relaxace před cestou, odlet zpět do Čech. Dle zájmu lekce power jógy.

Den 15
Přílet do Prahy