Za přírodními krásami Bali a Komoda

Bali, Indonésie

za

40 900

/osoba (1 497 €)

Termíny

  • od 30. 04. 2020 - do 14. 05. 2020 (kód: 2004IDIDPZ01)
  • od 01. 10. 2020 - do 15. 10. 2020 (kód: 2004IDIDPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty

Aktivní cesta na ostrov Bohů a démonů s návštěvou komodských draků a podmořského života v NP Komodo

Nechte se zavést do zákoutí nejnavštěvovanějšího ostrova Indonésie, který vás okouzlí především svými tradicemi, šamany, magickou kulturou a vírou v Bohy a Démony.  Kouzelný úsměv Balijců je nakažlivý a není možné jej neoplácet. 
Tato cesta na magický ostrov v Indickém oceánu je koncipována jako pobytová a poznávací. Je doplněna o návštěvu nádherného souostroví Komodo, kde se můžete setkat s ohromnými varany komodskými a ponořit se do pestrobarevných hlubin za mantami, korály, tropickými rybkami i mořskými želvami.
 
Naše cesta začne na ostrově Bali. Bali, též nazývané ostrovem  Bohů, je plné legend a bájných příběhů, bohů, démonů i starobylých zvyků. Projevy náboženského cítění obyvatel Bali jsou natolik výrazné a nepřehlédnutelné, že podstatnou měrou ovlivňují  ráz ostrova. Balijský hinduismus uznává stejnou trojici Bohů, jako indický: Brahmu, Šivu a Višnu, přesto se od něj značně liší. Chápe tuto trojici jako manifestaci nejvyšší božské bytosti Sang Hyang Widhi Wasa. Tento malý ostrov plný usměvavých obyvatel nabízí však i mnohé další. Krásnou přírodu, sopky, malebná rýžová pole a pohoří. Právem si zaslouží pozornost, která je mu věnována.
Dále nás čeká nezapomenutelná výprava za komodskými draky na ostrově KOMODO a RINCA.  Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů. Zde se také ponoříme do křišťálových hlubin, kde je možné spatřit manty, želvy, kranasy, královské makrely, hejna tuňáků a vzácné druhy mořských živočichů. Na Manta pointu, kde se zastavíme, je možné sledovat i stovky dovádějících 3m dlouhých mant. Tyto dny jsou nezapomenutelným zážitkem pro všechny.
 
Co na naší cestě mimo jiné zažijete a uvidíte:
  • Relaxace a návštěva zajímavých míst ostrova Bali:
  • Chrámy Bali (Matku chrámů Besakih, Chrám netopýrů GoaLawah)
  • Lekce vaření uprostřed rýžových polí, Projížďka na kolech vesnicemi od magické hory Batur, rafting
  • Návštěva ostrovů v NP Komodo
  •  
VÝBĚR Z PROGRAMU:
 
Vaření uprostřed rýžových polí
Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud do nádherné otevřené kuchyně s výhledem na Agung a nádherná rýžoviště. Zde bude probíhat kurz vaření .
 
Matka chrámů
Navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, na hoře Agung.
 
Projížďka na kolech
Podíváme se také na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká nás nenáročný výlet na kolech od nádherné sopky Batur. Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíme každodenní život a trochu ostrov „nasajeme“ i jinými smysly.

Plavba lodí v NP Komodo

Čeká nás nezapomenutelná výprava za komodskými draky na ostrově Komodo a Rinca. Strávíme dva dny na lodi a budeme proplouvat mezi desítkami panenských ostrovů a nádhernými plážemi s bílým a růžovým pískem, šnorchlovat mezi korály a budeme-li mít štěstí tak i s mantami.

CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu standartu 3*** a 4****/12 nocí
Noc na lodi na Komodu včetně plné penze
Veškerý program uvedený v itineráři a vstupy
Veškerý transport na Bali a Floresu
Lokální přelety mezi Bali a Floresem        
Česky mluvícího průvodce po celou dobu
Lokálního průvodce v NP Komodo
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 - 20 000 Kč.)
Vstupné do Národního parku Komodo (v současnosti cca 1300Kč/2 dny, může se měnit)
Fakultativní program
Soukromé cestovní pojištění a pojištění proti stornu / můžeme zajistit u partnerské pojišťovny UNION za 1.100, Kč
Ubytování v jednolůžkovém pokoji / možné za doplatek 9.500,- Kč
Nápoje, obědy a večeře a soukromé výdaje
 
Doporučené kapesné cca 350 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet do Denpasaru. Přejezd na východní pobřeží. Ubytování přímo na pobřeží Indického oceánu v krásném hotelu. (3 noci na jednom místě)

Den 3
Dnes dopoledne budeme relaxovat na bílé pláži, zvané též Panenská. Odpoledne návštěva tradiční balijské vesnice Tenganan.

Den 4
Tento den bude plný krásných zážitků. Ráno navštívíme královské vodní zahrady v Tirta Gangga, poté navštívíme vodní palác Taman Ujung. Obě místa jsou velice romantická s nádhernou energií.

Den 5
Dnes přejedeme do nádherné oblasti balijské vysočiny v Sidemenu. Po cestě navštívíme chrám Goa Lawah / v překladu jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají důležité ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytování v krásném hotelu - 3 noci na jednom místě)

Den 6
Volný program. Fakultativně rafting na řece balijskou vysočinou. Součástí je i výtečný oběd. Odpoledne relaxace u bazénu nebo procházka po okolí.

Den 7
Dnes navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, na hoře Agung. Před návštěvou chrámu se zastavíme na obědě v krásné restauraci s bezkonkurenčním výhledem na sopku Agung a na údolí plném rýžových polí. Vedle restaurace je možné navštívit zahradu koření a ochutnat cibetkovou kávu.

Den 8
Tento den nás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud se dostanete procházkou přes políčka, kde nasbíráte část surovin na dnešní vaření, do nádherné otevřené kuchyně. Zde bude probíhat kurz vaření . Domů si odvezeme plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříme. Poté se rozloučíme s kouzelným Sidemenem a budeme pokračovat do středu ostrova do městečka Ubud a ubytujeme se v hotelu s nádhernými zahradami. (2 noci na jednom místě)

Den 9
Dnešní den se podíváte na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká vás výlet na kolech od nádherné sopky Batur (70% sjezd z kopce dolů) Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíte každodenní život a trochu ostrov „nasajete“ i jinými smysly.

Den 10
Let z Bali na ostrov Flores do Labuan Bajo, vstupní brány do Národního parku Komodo. Relaxace na pláži, večer návštěva místního rybího trhu.

Den 11
Lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovu Rinca s endemickým druhem ještěrů tzv. komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu. Na tomto ostrovu je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži. Koupání a šnorchlování u okolních opuštěných ostrovech. Nocleh na lodi u romantické Pink Beach. Růžová barva pláže je způsobena úlomky červených korálů.

Den 12
Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovatnapříklad mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je zašnorchlovat si s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde můžou být i stovky.Při západu slunce návrat do Labuan Bajo. (Nocleh v Labuan Bajo - 2 noci)

Den 13
Návštěva jeskyně Rangko Cave, kam doplujeme lodičkou z nedaleké vesnice. V jeskyni se nachází slané jezero s temně modrou barvou, ve kterém je možné se koupat.

Den 14
Odlet z Labuan Bajo na Bali a odtud let zpět do Čech.

Den 15
Přílet zpět do Prahy.