Balijská cesta dlouhověkosti

Bali

za

38 900

/osoba (1 424 €)

Termíny

 • od 02. 04. 2020 - do 16. 04. 2020 (kód: 2004IDBAPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje

Regenerační pobyt pro zdraví a novou energii s cvičením čchi-kung


pro páry i jednotlivce, ženy a muže 50+

 
Vydejte se s námi na jedinečnou dvoutýdenní cestu na magický ostrov Bohů! Ostrov Bali je místem, které v sobě nese přirozenou krásu, mírumilovnost a neviditelný proud síly, která léčí a uzdravuje na mnoha rovinách. Můžete tam zažít krásnou přírodu, kvalitní organickou stravu, místní řemesla a zvyklosti. Součástí cesty je 10denní regeneračně ozdravný program s Michaelou Sklářovou.
 
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte
 • První část programu strávíme ve svěží zeleni balijské vysočiny v Sidemenu. Zde si odpočineme, naladíme se na energii Bali, podstoupíme očistný ohňový rituál a budeme se seznamovat s místní kulturou, lidmi i čchi-kungem. 
 • Lekce vaření uprostřed rýžových polí
 • Nejvýznamnější chrámy Bali (matku chrámů Pura Besakih, chrám netopýrů Goa Lawah, chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul)
 • Užijeme si relaxaci a koupání na panenské pláži Pantai Pasir Putih
 • Podstoupíme očistu v posvátných očistných pramenech v intimní atmosféře chrámu Pura Mengening.
 • Užijeme si lákadel města spirituality, kultury a jógy - Ubudu: jeho restaurací, kaváren, masážních salónů, obchůdků lákajících k nákupům i kulturních představení a galerií.
 • Procházka rýžovými poli, kde se dozvíme více o  místních rostlinách a jejich využití v léčitelství i kuchyni.
 • Odpočinek, relaxaci a rozmazlování se v luxusním ubytování
 • ... a mnoho dalšího.
 
Regeneračně ozdravný program zahrnuje:
 
 • ranní praxi jednoduchých, avšak vysoce účinných dechových a fyzických cvičení čchikung, která obnovují zdraví a psychiku, zvyšují regeneraci vnitřních orgánů a celkově omlazují buňky,
 • večerní meditace u moře, řízené relaxace a krátké přednášky o zdraví
 • společná sdílení v kruhu.

 

Záměrem programu je:

 • sebepoznání, inspirace a nezapomenutelné cestovatelské zážitky,
 • spočinutí a sebe-léčení na energeticky silných místech,
 • posílení fyzického a psychického zdraví,
 • nové impulsy a energii pro život,
 • odpočinek od stresu a všedních starostí.
 
Naučíte se:
 • jak pracovat s tělem, dechem, myslí a emocemi,
 • jak léčit sebe sama a využít k tomu energii přírody a vlastní mysli,
 • jak udržovat tělo v dobré kondici a zdraví do vysokého věku.

Co dalšího vám cesta přinese
Techniky a cvičení čchi-kung, které se během pobytu naučíte, můžete po návratu domů kdykoliv a kdekoliv praktikovat ve svém každodenním životě.
Dle individuálního zájmu můžete během pobytu na Bali využít beauty program - tradiční
balijské masáže a ošetření pleti.

Vašimi průvodci jsou:

Michaela Sklářová 
zakladatelka školy Živý čchi-kung, lektorka čínských cvičení čchi-kung a balijské jógy, která se na Bali vrací již poněkolikáté a o Bali sama říká: “Ostrov Bohů je úžasný svou duchovní a zároveň velmi zemitou energií, místem bez stresu. Mohu zde být v neustálém kontaktu s místní krásou, přírodou, vírou a tradicemi. Dokáži se daleko snadněji “propadnout” do stavu žití tady a teď a být v proudu samotného života.
www.zivycchikung.cz
 
Ubytování
Vybrali jsme pro vás tři nádherné retreat centra a hotely tak, abyste si mohli užít zeleně rýžových polí, pobytu u moře i lákadel Ubudu.
 
Subak Tabola 
Retreat centrum se nachází v centru balijské vysočiny v oblasti Sidemenu.
 
Hotel Discovery
se spolu se svým ayurvédským centrem nachází na východním pobřeží přímo na břehu oceánu.
 
Blue Karma
V Ubudu se ubytujeme v luxusním retreat centru Blue Karma uprostřed rýžových poli:
www.bluekarmaresort.com
 
Itinerář cesty
Na místě se domluvíme na přesných časech programu.
 
S sebou
pastelky, blok na poznámky, 20 bílých papírů, pohodlné oblečení na cestu, podložku nebo velký šátek- sárong na sezení.
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování s vegetariánskou  plnou penzí v retreat centru v Sidemenu (4 noci)
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 4**** (8 nocí)
Regeneračně ozdravný program s Michaelou Sklářovou
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport na Bali                      
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18-24 000 Kč.)
Pojištění storna letenky
Soukromé cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (můžeme zajistit za 1050 Kč) 
Ubytování v jednolůžkovém pokoji (lze zajistit za příplatek 11900 Kč)
Nápoje, obědy a večeře (mimo uvedeného)
Fakultativní program
 
Doporučené kapesné cca 450 Kč na den.
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet ve večerních/nočních hodinách, přejezd do krásného retreat centra Subak Tabola v nádherné oblasti balijské vysočiny. Zde se ubytujeme v centru uprostřed kopců a rýžových polí, pod nejvyšší sopkou Bali, horou Agung, kde dle pověstí sídlí Bohové. Zde strávíme 4 noci.

Den 3
Dopoledne si odpočineme po cestě a přivítáme se s energií Bali. Navečer se zúčastníme očistného rituálu ohně. Ozdravný program s Michaelou: dopoledne - aklimatizace a společné zahájení programu v kruhu.

Den 4
Čeká nás lekce vaření - součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů. Ozdravný program s Michaelou 1: Ráno cvičení čchi-kung. Večer odpočinek.

Den 5
Navštívíme největší chrám na Bali – Besakih - chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Agung. V nejvyšším chrámu si uděláme společnou tradiční ceremonii s modlitbou a meditací. Odpoledne pro zájemce návštěva dětské nadace, kde se děti z okolních vesnic učí tradičním tancům a hře na tradiční rituální hudební nástroje. Ukážou nám, jak se vyrábí obětiny, a ke všem aktivitám se můžeme i přidat. Ozdravný program s Michaelou 2: Ráno cvičení čchi-kung. Dopoledne v chrámu Besakih individuální čas pro tradiční ceremonii a práci se záměrem. Večer sdílení v kruhu.

Den 6
Dopoledne relaxace v centru, odpoledne přejezd na východní pobřeží do městečka Candidasa, kde strávíme v hotelu Discovery u moře 4 noci. Ozdravný program s Michaelou 3: Ráno cvičení čchi-kung. Večer meditace u moře. Beauty program: relaxace a možnost využít tradičních balijských masáží.

Den 7
Podíváme se na nedalekou panenskou pláž Pantai Pasir Putih, kde se můžeme koupat, relaxovat, nebo si dopřát masáž v altánku nad mořem. Ozdravný program s Michaelou 4: Ráno cvičení čchi-kung. Večer meditace u moře. Beauty program: relaxace a možnost využít tradičních balijských masáží.

Den 8
Dnes budeme relaxovat a užívat si volna. V hotelu je možnost objednat si ayurvédské procedury a nebo můžeme navštívit jeden z masážních salónů ve městě. Fakultativně šnorchlovací výlet loďkou. Ozdravný program s Michaelou 5: Ráno cvičení čchi-kung. Večer meditace u moře. Beauty program: relaxace a možnost využít masážní a kosmetické procedury.

Den 9
Navštívíme nádherné královské vodní zahrady Tirta Gangga. Ozdravný program s Michaelou 6: Ráno řízená relaxace. V zahradách individuální čas pro meditaci s živlem vody a spojení s našimi předky. Večer odpočinek.

Den 10
Přesuneme se do Ubudu, centra umění, spirituality a jógy, kde strávíme 4 noci v resortu Blue Karma. Po cestě navštívíme Pura Goa Lawah - chrám netopýří jeskyně. Ten je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ozdravný program s Michaelou 7: Ráno cvičení čchi-kung a společné sdílení. V chrámu individuální meditace a vzpomínka na zesnulé. Večer odpočinek.

Den 11
Budeme relaxovat a užívat si lákadel Ubudu - masáží, nákupů, restaurací... Fakultativně je možné navštívit večerní představení tradičních tanců. Ozdravný program s Michaelou 8: Ráno řízená relaxace a společné sdílení. Večer odpočinek (nebo dle zájmu společná návštěva představení tradičních tanců). Beauty program: možnost využít relaxačních balijských masáží.

Den 12
Dnešní den se ponese ve znamení očisty posvátnou vodou. Navštívíme chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu. My si uděláme očistu v poklidné atmosféře nedalekého chrámu Pura Mengening. Ozdravný program s Michaelou 9: Ráno cvičení čchi-kung a meditace na propouštění starého. Večer odpočinek.

Den 13
Ponoříme se do léčení pomocí bylin, které má pro Balijce nezastupitelné místo. Naučíme se bylinky hledat, rozpoznávat a dozvíme se o jejich účincích v léčitelství i v kuchyni. Zájemci mohou pokračovat kurzem, kde se naučí rostliny zpracovávat na léčivé nápoje, scruby a masky. Ozdravný program s Michaelou 10: Ráno řízená relaxace. Večer společné sdílení a zakončení celého pobytu. Dle zájmu společná večeře.

Den 14
Odpočinek před cestou, ve večerních/nočních hodinách odlet z Denpasaru.

Den 15
Přílet do Prahy.