Ashtanga Jóga na SRÍ LANCE - Cesta za vitalitou a krásou

Srí Lanka

za

37 900

/osoba (1 388 €)

Termíny

  • od 29. 10. 2020 - do 09. 11. 2020 (kód: 2001SLSLPS01)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Mája Bílá

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje
Ostrov Srí Lanka je známý především pro své čajovníkové plantáže, zahrady koření, nádherné hory, buddhistické chrámy, karí a ayurvédskou medicínu. Je to ostrov, který nabízí pestré zážitky a svojí velikostí umožňuje během krátké doby vidět spousty zajímavostí. Tato cesta nabízí výbornou kombinaci poznávání kultury, přírody a tradic tohoto nádherného ostrova s hodinami jógy na dlouhé písčité pláži v Mirissa.
 
Jógou Vás provede lektorka Kirsten, která se několik let věnuje především tradiční Ashtanga józe, kterou studuje u nejstarších učitelů (Manju Pattabhi Jois...). Během praxe Vás proto čeká ucelená sestava Ashtanga jógy tzv. "Yoga Chikitsa" neboli jógová terapie pro fyzické tělo, která uzdravuje celá záda, buduje sílu, flexibilitu, léčí skoliózu, zabraňuje osteoporóze, uvolňuje z těla toxiny, čistí trávicí trakt, otevírá kyčle, podporuje hubnutí a propojuje dech s pohybem.
 
Krom tradiční Ashtanga jógy Vás Kirsten provede i Vinyasa Flow jógou, kde Vás čekají cviky na zpevnění, posílení, a protažení celého těla. Budeme se učit i různé dechové techniky, a zkusíme zharmonizovat i Vaše čakry. Po každé lekci nebude chybět závěrečná relaxace, a uklidňující pranajáma (dechové cvičení). Struktura lekcí je vhodná pro všechny, předchozí zkušenosti s jógou nejsou potřeba. Více informací o lektorce najdete na webu www.jogaskirsten.cz
 
Co na naší cestě zažijete a uvidíte:
Po příletu si odpočineme na písečné pláži v Mirissa, která je jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance a z níž je možné v sezóně podniknout výlet za obrovskými modrými velrybami.
Ve vnitrozemí ostrova budeme obdivovat malebné čajové plantáže, mezi kterými se projedeme vlakem, projdeme se k divokým vodopádům, prohlédneme si nádherné jeskynní chrámy v Dambulle a skalní klášter Aluvihára a vystoupíme na tajemnou skalní pevnost Sigiriyu obklopenou vodními zahradami.
Nezapomeneme na Kandy proslavené unikátním Chrámem Buddhova zubu. Navštívíme také zahradu s kořením a některé z četných ayurvédských center.
A samozřejmě ochutnáme tradiční ostré karí a spousty exotického ovoce.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3*** a 4****
Víza na Srí Lanku
Jógu s Kirsten /12 lekcí/
Veškerý nabízený program a vstupy
1 x ayurvédská masáž
Veškerý transport na Srí Lance
Česky hovořícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Colombo– Praha /obvykle lze zakouopit za 12-17tis Kč, dle termínu nákupu – můžeme v případě zájmu zajistit/
Soukromé cestovní pojištění a pojištění storna / můžeme zajistit za cca 900,- Kč/
Ubytování v jednolůžkovém pokoji / lze dokoupit za poplatek
Nápoje, Obědy a večeře
 
Doporučené kapesné je cca 350 Kč na den.
 

 

Den 1
Odpolední let z Prahy na Srí Lanku.

Den 2
Ráno přílet do Colomba - přejezd cca 2 hod na pláž v Mirissa, malého přímořského městečka s jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance. Stříbřitá pláž má pozvolný vstup do vody, je vhodná k plavání. Mirissa leží jižně od Galle, města, které naleznete na seznamu UNESCO. Zde strávíme 4 noci a užijeme si tu relaxaci a jógu. Večer první seznámení s jógou.

Den 3
Ráno a večer jóga. Relaxace na pláži (fakultativně výlet do Galle).

Den 4
Ráno a večer jóga. Relaxace na pláži (fakultativně návštěva Želví „školky“).

Den 5
Ráno a večer jóga. Relaxace na pláži (fakultativně sledování velryb a delfínů).

Den 6
Ráno jóga. Odjezd do Ella, oblíbené vesnice na vysočině, která je východiskem pro procházky mezi rozlehlými čajovníkovými plantážemi. Část cesty do Ella projedeme mezi plantážemi místním vlakem s velmi osobitou atmosférou. Večer meditace v horách s nádherným výhledem do krajiny.

Den 7
Ráno jóga. Krásná nenáročná procházka na vrchol Little Adams Peak a výjezd tuk tuky na Liptons Seat, místo, ze kterého každý den Sir Thomas Lipton obhlížel své plantáže. Přejezd do Nuwara Ellya, „malé Anglie“ 19. století, ve které se prohánějí tuk tuky a dámy v nádherných sarongách.

Den 8
Ráno jóga. Nutná návštěva čajové fabriky, kde na vás dýchne stará koloniální epocha. Přejezd do Kandy, významného buddhistického místa. Zúčastníme se večerní tradiční ceremonie v chrámu Buddhova zubu, probíhající několikrát denně. Budeme mít možnost vnořit se až po uši do buddhistické Srí Lanky.

Den 9
V Kandy se projdeme v královské botanické zahradě, v níž rostou obrovské bambusy, salámovníky, alej stromů dělových koulí, velký fikus benjamín nebo vzácné seychelské palmy. Poté se přesuneme k Sygiriya, obří skále, vyrůstající z centrálních plání. Sigiriya byla v roce 1982 zapsána na seznam UNESCO. Cestou zaskočíme do ájurvédské zahrady koření, kde dostaneme vyčerpávající výklad o jednotlivých rostlinách a ukázku příjemné masáže hlavy a šíje.

Den 10
Ranní výstup na vrchol Sygiriya zvaný Lion rock s nádherným výhledem daleko do okolí. Na vrcholku objevíme i trosky starého osídlení. Jedná se o další památku zapsanou v UNESCO, kterou na Srí Lance navštívíme. Odpoledne se podíváme na okolí Sygiriya Rock tzv. Village tour. Projedeme se na vozech tažených voli, přejdeme loďkami nádherné jezero a v místním domě se seznámíme s vařením tradičního karí. Večer absolvujeme ayurvédskou masáž v místním centru.

Den 11
Dopoledne si prohlédneme skalní klášter Aluvihára a jeskynní chrámy v Dambulle zapsané na seznamu UNESCO. Jeskyní Chrámy v Dambulla jsou považovány za nejkrásnějsí na celé Srí Lance. Jsou tvořeny pěti nádherně zdobenými jeskyněmi se 150 zpodobeními Buddhy. U vchodu můžeme obdivovat 30 metrů vysokou zlatou sochu Buddhy. Odpoledne přejezd do Negomba. V nočních hodinách odlet zpět do Prahy.

Den 12
Přílet do Prahy.