ANAMBAS a SUMATRA - Nalezení ztraceného ráje

Indonésie

za

64 900

/osoba (2 376 €)

Typ cesty: Cesty na míru

Kategorie: Cesty na míru
Tato cesta je návštěvou opravdového ráje do turisty neobjevené provincie Riau - souostroví ANAMBAS. Podle CNN se jedná o nejkrásnější místo v celé Asii. Podle cestovatelů se jedná o místo, ve kterém se vrátíte o 200 let zpět. Souostroví je lemováno bílými písečnými plážemi omývanými křišťálově průzračnou vodou, jsou plné vodopádů a tropických deštných pralesů. Panenská příroda dýchá dávnými časy. Tato část bude mít charakter expedice. Takže nás čeká opravdu spousta zajímavých zkušeností. Vesničané jsou stále nadšeni při setkání s cizinci, zvou na jídlo do domovů a jsou otevřeni všem historkám a informacím z naší vlasti.
Článek v Reflexu o souostroví Anambas v Indonésii z naší expediční cesty k přečtení zde
 
Exotické ostrovy nepolíbené turistickým ruchem – Trek džunglí za orangutány – Na motorkách na ostrově Weh
 
• Křišťálové vody u souostroví Anambas
• Šnorchlování, koupání, potápění
• Rybaření na otevřeném moři
• Objevování neosídlených ostrovů
• Návštěva vodopádů
• Pozorování kladení želvích vajec
• Vodní vesnice u městečka Tarempa a Letung
• Trek džunglí za orangutány v národním parku Gunung Leuser na severu Sumatry
• Romantické exotické pláže ostrova Weh u severu Sumatry
• Projížďka ostrovem Weh na motorkách
• Ochutnávka mořských šneků, koláčků s tuňákovým masem a jiných místních specialit
 
SOUOSTROVÍ ANAMBAS
INDONÉSIE je stát, který se rozkládá na více než 17 tisících ostrovech. Ve vodách Jihočínského moře, asi 150km pod Singapurem, se nachází nejmladší provincie Riau se souostrovím Anambas.
Anambas je tvořen z 98,73% mořskou plochou. Pevnina tvoří se svými 238 ostrovy pouhé 1,27%. Jen 26 ostrovů je obydleno přibližně 45 tisíci obyvateli. Zbylé ostrovy jsou neosídlené.
Okolo ostrovů je křišťálově průzračné moře s bohatým podmořským životem.
Indonéská vláda připravuje projekt na propagaci cestovního ruchu v této oblasti. Zatím je však tato oblast turisty neobjevená.
 

 
 
SUMATRA
SUMATRA je svojí rozlohou šestým největším ostrovem na světě a jedním z největších ostrovů Indonésie. Je unikátní svým přírodním a kulturním bohatstvím. Přestože Indonésie patří k zemím s největším počtem obyvatel hlásících se k islámské víře, zachovala si Sumatra spousty původních kulturních tradic založených na lásce k přírodě a naslouchání přírodním zákonitostem. Zvláště unikátní je Západní Sumatra, se svým kmenem Minangkabau, proslulým svým básnickým a uměleckým založením, kde je dodnes zachován matriarchální systém a hlavou rodiny je matka a následně nejstarší dcera, která přebírá její zodpovědnosti a dědí rodinný majetek. Sumatru uprostřed protíná rovník. Den a noc mají stejnou délku.
Na severu Sumatry žije kmen Bataků, divokých lovců lebek a milovníků palmového vína. Velká část obyvatel na severu Sumatry jsou křesťané. Především okolo největšího kráterového jezera jihovýchodní Asie – Toba Lake – je vidět mnoho pozůstatků tradiční kultury Batak. Asi 4 hodiny od největšího sumaterského města Medan se nachází Národní park Gunung Leuser, který je věhlasný především díky záchranné stanici pro orangutany. Ošetřovatelé stanice se starají o poraněná zvířata a sirotky a učí je vrátit se zpět do volné přírody.
 
 
CENA ZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Jakarta - Praha
Lokální lety v Indonésii
Ubytování se snídaní
Uvedený program a veškeré vstupy
Transport – mikrobusy, taxíky, lodě, bejaky
Česky mluvícího průvodce
Místní průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Osobní cestovní pojištění
​Pojištění storna zájezdu
Jídlo kromě uvedeného
Program mimo uvedeného
Příplatek za jednolůžkový pokoj
 
Cena je orientační, finální cena se bude odvíjet dle počtu účastníků a konečného programu. 
 
 

Den 1
Odlet z Prahy do Jakarty.

Den 2
Přílet do Jakarty. Večerní prohlídka staré Batavie s přístavem.

Den 3
Přelet na ostrov Bintan. Ubytování v resortu u moře. Relaxace po cestě.

Den 4
Přelet do Tarempy. Ubytování v Anambas resortu na dřevěných kůlech nad mořem. Je zde vidět průzračnou vodou korály a podvodní život přímo z mola, po kterém se chodí do pokojů. Procházka po přilehlé rybářské vesničce.

Den 5
Lodičkou Pom Pom po okolních ostrovech. Picknick na plážích opuštěných ostrůvků. Šnorchlování. Relaxace. Užívání si Robinsonského života.

Den 6
Přejezd lodí na ostrov Jemaja. Ubytování v městečku Letung. Motorkami na téměř 7km dlouhou pláž Padang Melang. Koupání na pláži a relaxace.

Den 7
Na motorce přes hřebíčkové plantáže na opuštěnou pláž Kusik Rewak. Nádherné koupání a relaxace. Večer projížďka po ostrově.

Den 8
Lodičkou po opuštěných ostrovech. Šnorchlování a relaxace.

Den 9
Přejezd zpět na Bintan.

Den 10
Přílet do Medanu. Přejezd do národního parku.

Den 11
Národní park Gunung Leuser. Trek džunglí za Orangutany. Návštěva jeskyně netopýrů. Ubytování v džungli za lanovým mostem přes řeku.

Den 12
Přelet z Medanu do Sabangu na ostrově Weh. Ubytování na pláži Samur Tiga V resortu vybraném návštěvníky za nejlepší na Sumatře, fantastickou rodinnou atmosférou a s vyhlášenou kuchyní. Relaxace u moře.

Den 13
Projížďka po ostrově. Buď na motorkách nebo místních trojkolkách zvaných bejak. Návštěva nultého západního kilometru Indonésie. Vyjížďka na sopku a procházka k vodopádu. Relaxace u moře.

Den 14
Relaxace u moře. Možnost potápění, šnorchlování (není v ceně programu). V případě zájmu vaření (není v ceně programu).

Den 15
Relaxace u moře. Možnost potápění, šnorchlování (není v ceně programu). V případě zájmu vaření (není v ceně programu).

Den 16
Přejezd lodí do Banda Aceh a odtud odlet zpět do Jakarty. Večerní let do Prahy.

Den 17
Přílet zpět do Prahy.