ALGARVE - jóga a vlny oceánu

Portugalsko

za

19 900

/osoba (817 €)

Termíny

  • od 30. 09. 2022 - do 07. 10. 2022 (kód: 2209POALPS01)

Typ cesty: Jóga a meditace

Průvodce: Irena Křivánková

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Jóga a meditace
Pojeďte na konec Evropy za nádhernými plážemi Algarve, které se táhnou po celém jižním pobřeží. Jejich jedinečnost tkví v prosté kráse nekonečných písčitých ploch, které jsou čas od času doplněny překrásnými pískovcovými útesy. Nechte své každodenní starosti spláchnout svěží vodou oceánu, spojte se sami se sebou a užijte si konec léta v příjemném teplém klima a vychutnejte si typickou portugalskou kuchyni.
 
Pobyt je doplněn jógou s Danielou Pilařovou. Jemný tok jógy a zvuk vln nekonečného oceánu, to je pozvánka na odpočinkovou dovolenou na území plném přírodních i kulturních bohatsví.
 
VÍCE O DANIELE
Jóga pro začátečníky i pokročilejší – taková je jóga, kterou vyučuje Daniela Pilařová už více než deset let. Tempo je spíš pomalejší. Hodně se protáhnete a posílíte důležité partie těla – břišní svaly, napřimovače páteře pro lepší postoj těla i nohy a ruce. Nevadí ani běžná zdravotní omezení – budete instruováni tak, abyste si neublížili. Základem Danieliny jógy jsou pozice (ásany), v nichž se naciťujete na své tělo a zjišťujete, jak vlastně funguje. Ásany jsou doplněné relaxací a také dechovými technikami. Meditace bývá zařazována tak, aby pomohla k prociťování vlastního těla.
 
To vše v pohodlí krásného hotelu na útesu nad oceánem - PESTANA VIKING BEACH AND SPA
4 **** hotel na pobřeží u nejkrásnějšíh pláži Algarve
Pestana Viking je 4hvězdičkový hotel na útesu v Porches-Armação de Pêra v Algarve, 2 minuty chůze od pláže Senhora da Rocha. Je to jedna z nejvyhledávanějších oblastí v Algarve a místní život je čilý po celý rok. Hotel je ze tří stran obklopen velkými zahradami. Cesta na pláž je lemována palmami a zelení.
Venkovní bazén se slanou vodou je obklopen exotickými zahradami, díky kterým bude vaše dovolená nezapomenutelná.
Pestana Viking má dvě restaurace a bar. Všechny pokoje mají výhled na moře nebo nádherné zahrady, každý je vybaven Wi-Fi a soukromým balkonem.
Pokoje hotelu Pestana Viking mají světlý a svěží dekor a každý má kabelovou TV, Wi-Fi, fén a kuchyňský kout s malou ledničkou a mikrovlnnou troubou, stejně jako soukromý balkon s výhledem do zahrady nebo na moře.
Tento hotel se nachází v Porches, Armação de Pêra, a má vynikající polohu s mimořádným výhledem na útesy a pláže. Nachází se 55 km od letiště Faro a pouhých 200 metrů od pláže.
 
CENA ZAHRNUJE
 
Ubytování ve 4**** hotelu u pláže / 7 nocí
Snídani v hotelu / 7x /
2x denně lekci jógy s Danielou
Transfer z letiště ve Faru do hotelu a zpět
Služby česky hovořícího delegáta CK
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku z Vídně do Fara / s Ryanair cena cca 3.500- Kč/ 140 EUR + zavazadlo cca 2.500,- Kč /100 EUR – dle termínu nákupu /
Stravu kromě snídaně / běžné ceny - hlavní chod v ceně 10 – 15€ i včetně pití /
Fakultativní výlety / CENA JEDNOHO FAKULTATIVNÍHO VÝLETU 50 – 80 EUR na osobu – dle počtu účastníků konkrétního výletu/
PCR a jiné testy, pokud budou v termínu odletu povinné
 

 

Den 1
Odlet z Vídně do Fara.

Den 2
Ráno a večer jóga s Danielou. Odpočinek u moře.

Den 3
Ráno a večer jóga s Danielou. Fakultativní výlet: Výlet k mysu Cabo de Sao Vicente, který je nejjihozápadnějším místem nejen Portugalska, ale i pevninské Evropy. Pobřeží, na kterém se nachází 24 metrů vysoký maják, nabízí nádherné výhledy na rozbouřený Atlantický oceán a přírodní park Costa Vicentina.

Den 4
Ráno a večer jóga s Danielou. Fakultativní výlet: Prohlídka města Lagos. Město bylo v minulosti centrem portugalských zámořských objevů a obchodu s otroky. Jako častý domov si jej volil Jindřich Mořeplavec. Nyní je známé hlavně díky svým nádherným plážím s neuvěřitelnými skalními útvary a také pro svůj kosmopolitní životní styl a pulzující noční život. Po prohlídce města si samozřejmě nenecháme ujít krásné pláže v okolí Lagosu a nemineme ani známý skalní útvar Ponta da Piedade.

Den 5
Ráno a večer jóga s Danielou. Fakultativní výlet: Výprava do jednoho z nejkrásnějších měst regionu, do města Tavira. Tavira je známá nejen svým rybářským způsobem života, ale také díky své historii, která se datuje až do maurského období. Ve městě se nachází maurský hrad, 21 kostelů, dvě mešity, nádherný most se sedmi oblouky římského původu. UNESCO vyhlásilo Taviru jedním ze 7 zástupců středomořské stravy díky pokrmům jako jantar de grão (cizrna s masem a slaninou), papas de milho (kukuřičná kaše se slaninou), salada de polvo (chobotnicový salát), feijoada de lingueirão (mušle s fazolemi) nebo ou figo cheio (suché fíky plněné mandlemi). Odpoledne si budeme užívat relax na jedné z krásných pláží nedaleko Taviry. Městským vláčkem se můžeme například vypravit na Praia do Barril, která je známá i díky Cemitério de âncoras, hřbitovu kotev, který odkazuje na památku opuštěné rybářské komunity.

Den 6
Ráno a večer jóga s Danielou. Fakultativní výlet: Výlet do Fara, hlavního města regionu Algarve a také jednoho z nejzajímavějších měst v Portugalsku. Faro je známé nejen díky svému cennému historickému centru, kde lze navštívit několik paláců, velkolepých divadel, úchvatných kostelů a monumentální hrad, ale i díky kráse nedalekých přírodních parků a pláží s bílým pískem. Po společné procházce městem bude následovat individuální program vhodný k pobytu na pláži, kde se budeme věnovat odpočinku, vodním radovánkám nebo portugalským pochoutkám.

Den 7
Ráno a večer jóga s Danielou. Fakultativní výlet: Výlet k přírodní katedrále. Oblast ALGARVE má v sobě cosi magického, ať už je to místo, které bylo dlouhá staletí považované za „konec světa“, nebo nádherné jeskyně, které vám svojí krásou vezmou dech. Dnes se podíváme na jednu z nejznámějších, Algar de Benagil. Tato jeskyně nazývaná jednou z nejkrásnějších přírodních katedrál na světě se nachází u města Benagil a bývá oblíbenou turistickou atrakcí. A není se čemu divit. Zde se projedeme na lodi či kajacích.

Den 8
Odlet zpět do Vídně.