Aktivní odpočinek na BALI

Bali

za

35 900

/osoba (1 314 €)

Termíny

  • od 09. 04. 2020 - do 24. 04. 2020 (kód: 2004IDBAPZ02)

Typ cesty: Poznávací cesty

Průvodce: Majka Dubová

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Poznávací cesty ID cesty: 2003IDBAPZ02
Nechte se zavést do zákoutí nejnavštěvovanějšího ostrova Indonésie, který vás okouzlí především svými tradicemi, šamany, magickou kulturou a vírou v Bohy a Démony. Kouzelný úsměv Balijců je nakažlivý a není možné ho neoplácet. 
 
Tato cesta na magický ostrov v Indickém oceánu je koncipována jako pobytová a poznávací. Je kombinací kouzelných a autentických cestovatelských zážitků na krásném ostrově Bali s relaxací uprostřed krásné přírody i na pobřeží oceánu.
 
Cesta je určena pro komorní skupinu 6 - 8 účastníků.
CENA ZAHRNUJE
 
Veškerou dopravu a vstupné uvedené v programu
8 x ubytování v resortu se snídaní
4 x ubytování v resortu s plnou penzí
1 x tradiční balijská masáž
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha (Letenku pro vás zajistíme, cena se bude pohybovat dle nabídky v době zakoupení - cca 18 -24 000 Kč.)
Pojištění storna letenky
Soukromé cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (můžeme zajistit za 1 050 Kč)
Stravu mimo uvedené, nápoje
Program a masáže mimo uvedeného
Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 900Kč
 
Doporučené kapesné - 500-600 Kč na den
 

 

Col 2 content area

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet na Bali, přejezd k moři do přímořského letoviska Sanur, kde jsou příjemné pláže a vše co pomůže odpočívat po cestě. Je zde výběr z mnoha restaurací ať už na pláži, nebo ve městečku. Mnoho masážních salónů a obchůdků vám zpříjemní začátek pobytu na tomto pestrém ostrově. Pobyt u moře, v hotelu u pláže, 3 noci.

Den 3
Relaxace a odpočinek po cestě, který umocníme zklidňujícími účinky tradiční balijské masáže – v ceně zájezdu.

Den 4
Návštěva mořského chrámu Tanah Lot, který je postaven na skále v bezprostřední blízkosti moře – v překladu název tohoto chrámu znamená Země v moři. Je to velmi fotogenické místo s příjemnou atmosférou, kde si společně můžeme užívat vyhlídku na tento nádherný chrám a na oceán.

Den 5
Ráno relaxace u moře. Po poledni přejezd do nádherné zelené oblasti balijské vysočiny v Sidemenu, kouzelného místa obklopeného rýžovými políčky a kopci. Zde se ubytujeme v unikátním resortu na konci světa a pobudeme zde 4 noci - https://www.subaktabolavilla.com/. V ceně zájezdu tyto 4 dny plná penze.

Den 6
Volný program, relaxace. Program pro zájemce: ráno jednoduchý trek rýžovými poli s výkladem o místních plodinách a tradičním způsobu pěstování rýže.nebo náročnější výšlap na chrám na nejvyšším kopci v okolí – Pura Bukit - s nádhernými výhledy do okolí. Odpoledne pro zájemce návštěva dětské nadace, kde se děti z okolních vesnic učí tradičním tancům a hře na tradiční rituální hudební nástroje. Ukáží nám, jak se vyrábí obětiny a ke všem aktivitám se můžeme i přidat.

Den 7
Výlet na Besakih, nejvýznamnější a největší chrámový komplex na Bali, tzv. chrám matka. Tento komplex se skládá z desítek chrámů a je umístěn na úpatí největší sopky AGUNG, která měří více jak 3000 m. V rámci výletu půjdeme na oběd do restaurace nad údolím s dechberoucím výhledem na sopku Agung.

Den 8
Dnes nás čeká báječný zážitek. A to společné vaření s místními ženami v rýžových polích. Součástí kurzu vaření je návštěva místního tržiště, kde si ukážeme tradiční ovoce a zeleninu, koření a speciální sekci s prodejem obětin a vonných tyčinek. Vařit budeme uprostřed rýžových polí a s sebou domů si odvezeme kromě báječného kulinářského zážitku i recepty tradičních balijských pokrmů.

Den 9
Ráno odjezd na východní pobřeží ostrova k městečku AMED, které je proslulé pro krásné možnosti šnorchlování a potápění. Ubytování v příjemném hotýlku s bungalovy přímo na pláži. Zde pobyt 4 noci.

Den 10
Relaxace u moře nebo aktivní program: Výlet na jediný budhistický chrám na Bali, zastávka na horkých pramenech.

Den 11
Relaxace u moře nebo aktivní program: Tajné zahrady Sembanganu - trekking skrze džungli kolem vodopádů, ve kterých se můžeme zchladit a dokonce si jeden sjet jako skluzavku.

Den 12
Celodenní relaxace. Koupání v moři, masáže, šnorchlování, odpočinek.

Den 13
Dopoledne volný program, relaxace u moře. Odpoledne přejedeme do centra ostrova – do městečka UBUD. Zde strávíme 2 noci v hotelu uprostřed krásných zahrad: http://www.ubudinn.com/

Den 14
Dnešní den se podíváme na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká nás nenáročný výlet na kolech od nádherné sopky Batur (70% sjezd z kopce dolů). Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíme každodenní život a trochu ostrov „nasajeme“ i jinými smysly. Odpoledne je možnost podívat se do vyhlášeného Opičího lesa, jít na nákupy nebo na masáže.

Den 15
Na Bali je stále silná a dochovaná tradice léčení bylinami a produkty z místních plodin. Projdeme se bylinnou zahradou, dozvíme se o léčivých vlastnostech jednotlivých rostlin. Odpoledne odjezd na letiště. Noční let zpět do Prahy.

Den 16
Přílet do Prahy.