Aktivní BALI a Nusa Penida s jógou

Bali, Indonésie

za

38 900

/osoba (1 424 €)

Termíny

  • od 01. 10. 2020 - do 15. 10. 2020 (kód: 2010IDBAPS08)

Typ cesty: Semináře osobního rozvoje

Průvodce: Petra Obrovská

Objednejte prosím pro každou osobu jednotlivě

Kategorie: Semináře osobního rozvoje
Nechcete dovolenou strávit jen poleháváním na pláži? Tato poznávací cesta s jógou je nabitá zážitky, aktivitami, i poznáním balijské kultury skrze všechny smysly. Budeme se procházet rýžovými poli za tajemnými chrámy, sjedeme na raftu divokou řeku s peřejemi, vystoupáme za svitu hvězd na sopku Batur, ze které budeme pozorovat východ slunce, vyzkoušíme si tradiční způsob vaření, poznáme a očucháme místní bylinky, můžeme se nechat unést rytmy a ladnými pohyby balijských tanečnic a tanečníků a zrelaxovat na tradiční masáži. Očistíme se a procítíme energii v chrámech a posvátných místech a užijeme si do sytosti lekce jógy s Petrou Cavallaro. Na ostrově Nusa Penida s nádherným rozeklaným pobřežím a obklopeným korálovými zahradami se ponoříme do hlubin za barevnými rybkami, mořskými želvami a budeme-li mít štěstí, i ohromnými mantami, slezeme na izolované pláže ve stínu vysokých útesů a budeme se obdivovat rozeklaným skalám i unikátním chrámům. Při tom všem ale budeme mít prostor na odpočinek, relaxaci u bazénu či na masáži, v krásných kavárnách při sklenici čerstvého džusu nebo s knihou na pláži.
 
Jógu povede PETRA CAVALLARO
Petra je instruktorkou Kundaliní jogy I.stupně od roku 2016, členem Mezinárodní asociace učitelů Kundalini jógy (IKYTA)
Odkaz na Petru a skupinu na facebooku, kterou vede, s příspěvky apod. k józe: https://www.facebook.com/groups/1373388456140210/
 
Kundaliní jóga je věda o zkušenosti a vědomí, je to jóga, která nás probouzí uvnitř. Jde o unikátní, přímý, rychlý, moderní soubor cvičení, které odpovídají tempu života současného člověka. Tím, že sjednocuje všechny směry jógy, nejlépe odpovídá požadavkům adaptace člověka na složité situace odehrávající se v jeho okolí, podporuje pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu, kreativitu a fyzické i psychické zdraví organismu. Zahrnuje dynamická cvičení, statické pozice, dechová cvičení, meditace i zpívání manter.
Více k joze zde: http://www.3ho.cz/kundalini-joga/
 
CENA ZAHRNUJE

Ubytování se snídaní v hotelech standardu standardu 3*** a 4**** / 8 nocí
Plnou penzi v luxusním retreat centru v Sidemenu / 4 noci
Jógový program s Petrou Cavallaro
Veškerý nabízený program a vstupy
Veškerý transport na Bali a Nusa Penida
Česky mluvícího průvodce
Zákonné pojištění CK
 
CENA NEZAHRNUJE
 
Letenku Praha – Bali – Praha / můžeme zajistit – cena se obvykle pohybuje dle termínu zakoupení od 17 do 24tis Kč/
Soukromé cestovní pojištění
Ubytování v jednolůžkovém pokoji / možné zajistit za příplatek 13.900,- Kč
Nápoje, Obědy a večeře na 7 dní pobytu (doporučené kapesné cca 450 Kč na den
 

 

Den 1
Odlet z Prahy.

Den 2
Přílet na Bali, přesun do oblasti balijské vysočiny do retreat centra v Sidemenu, obklopeného zelení a rýžovými políčky.

Den 3
Odpočinek po letu, volný program, pro zájemce návštěva místní dětské nadace, kde se učí tradiční tance, hudbu, výrobu obětinek..., které si můžete vyzkoušet také. V podvečer pro zájemce očistný vodní rituál MELUKAT.

Den 4
Ráno a večer jóga. Výlet na Pura Bukit - nádherný trek na chrám na kopci, skrze rýžová pole, džunglí, řekou... Nebo jednodušší procházka mezi rýžovišti.

Den 5
Ráno a večer jóga. Rafting na řece Telaga Waja nebo návštěva nejdůležitějšího chrámu na Bali Pura Besakih, kde si můžeme vyzkoušet tradiční balijskou modlitbu. Zde si můžete vybrat program, který je vám bližší. V podvečer pro zájemce ohňový očistný rituál AGNI HOTRA.

Den 6
Ráno a večer jóga. Lekce vaření uprostřed rýžových polí, přesun do oblasti Kintamani k sopce Batur.

Den 7
Pro zájemce noční trek na vrchol sopky Batur s pozorováním východu slunce, dopoledne koupel v horkých pramenech, odpoledne přesun do Ubudu.

Den 8
Ubud - dnes se ponoříme do léčení pomocí bylin, které má pro Balijce nezastupitelné místo. Naučíme se bylinky hledat, rozpoznávat a dozvíme se o jejich účincích v léčitelství i v kuchyni. Zájemci mohou pokračovat kurzem, kde se naučí rostliny zpracovávat na léčivé nápoje, scruby a masky. V Ubudu si můžete užívat masáží, nákupů, dobrého jídla, nebo třeba navštívit večerní představení tradičních tanců.

Den 9
Výlet na Gunung Kawi, chrám s hrobkami z 11. století a na chrám s posvátnými prameny Tirta Empul, kam místní přicházejí podstoupit rituální očistu. Očistné ceremonie se budeme moci zúčastnit i my.

Den 10
Přesun do přístavu a poté rychlolodí na ostrov Nusa Penida který je stále ještě turisticky neexponovaným rájem na zemi. Ostrůvek je omývám křišťálovou vodou a je pozvánkou k relaxaci a odpočinku na těle i na duši. V oblasti Crystal Bay si užijeme odpočinek a koupání na písečné pláži.

Den 11
Ráno a večer jóga. Dopoledne šnorchlovací výlet. Ponoříme se mezi barevné korálové zahrady, setkáme se s mořskými obřími želvami a užijeme si jízdu mezi malebnými ostrůvky.

Den 12
Ráno a večer jóga. Navštívíme přírodní úkazy a nádherné scenérie na západě ostrova - útesy Broken Bay, laguna se slanou vodou v útesu nad mořem Angels Billabong a pláž Kelingking, kam se dá slézt krkolomným sestupem po úzké cestě s žebříky a užívat si zlatého písku.

Den 13
Ráno a večer jóga. Výlet na východní část ostrova - navštívíme chrám Pura Penataran Ped, kde se odehrávají významné ceremonie, věhlasný jeskynní chrám Goa Giri Putri, a Atuh Beach - pláž obklopenou rozeklanými útesy.

Den 14
Přesun z Nusa Penida zpět na Bali, odlet do ČR.

Den 15
Přílet do Prahy.